poniedziałek, 21 października 2013

Skate America 2013 - Pary Taneczne

Skate America 2013 

1. Meryl Davis/Charlie White (USA) - 188.23
2. Anna Cappellini/Luca Lanotte (ITA) - 168.49
3. Maia Shibutani/Alex Shibutani (USA) - 154.47
4. Madison Hubbell/Zachary Donohue (USA) - 152.98
5. Cathy Reed/Chris Reed (JPN) - 136.13
6. Pernelle Carron/Lloyd Jones (FRA) - 135.70
7. Isabella Tobias/Deividas Stagniunas (LTU) - 134.67
8. Julia Zlobina/Alexei Sitnikov (AZE) - 133.76


 Tańce dowolne na Skate America 2013


Nikogo nie dziwi fakt, że Meryl Davis / Charlie White (USA) są nie do pokonania. 112.53 to efekt, samych trójek za jakość elementów oraz 9,75 ba nawet kilkunastu "10" w ocenie za komponenty. Oczywiście dominowały także poziomy 4, a jedynie kroki i podnoszenie rotacyjne to poziomy 3. Szeherezada - Nikolaiaja Rimskiego-Korsakova w wykonaniu Amerykanów to misternie utkane dzieło sztuki. Z historycznymi już podnoszeniami na krawędzi ludzkiej wyobraźni oraz z kunsztownymi łączeniami dali pokaz artystycznego i teatralno - baletowego widowiska. (wideo)

Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA) również postawili na klasykę gatunku. Ich Overture from Barber of Seville-  G. Rossini uzyskał 98.61 pkt. Włosi oprócz wysokich poziomów zyskali także na ocenie jakości. Ich Twizzle i podnoszenia otrzymały poziom 4, kroki 3 i 2, a piruet znów 3. Włosi mają bardzo dobre wyczucie klasyki i tradycyjnej interpretacji utworu. (wideo)

Maia Shibutani / Alex Shibutani (USA) wybrali mieszankę muzyki Michaela Jacksona (w tym Thriller). Za taniec dowolny przyznano im 93.21 pkt. Wysoka nota to zasługa poziomom 4 za większość elementów (oprócz kroków, które maja poziom 3) oraz ocenom za jakość +1 ewentualnie +2. Jeszcze nim zaczęli wykonywać poszczególne elementy Chris niespodziewanie upadł....to chyba już taka cecha Thrillerów, mają zaskakiwać grozą. Ogólnie oryginalny i nietuzinkowy taniec wzbudzał na widowni euforię. (wideo)

Poza podium na miejscu 4 znaleźli się Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA), choć różnica w punktach za taniec dowolny nie znacznie niższa od duetu Shibuthani - tj. 92.27. Za komponenty do Nocturne Into Bohemian Rhapsody  uzyskali nawet nieco więcej niż bezpośredni rywale. Program utrzymany w przejmującym klimacie zachwyca choreografią

Na 5 uplasowali się Cathy Reed / Chris Reed (JPN), a to oczko wyżej niż byli w shorcie. Ich wynik za FD tańczony do muzyki z Szoguna to 81.85. 

Na miejscu 6 zawody zakończyli Pernelle Carron / Lloyd Jones (FRA). Ich FD wykonywany do muzyki Jezioro Łabędzie oceniono na 81.60. Na uwagę zasługuje podnoszenie stacjonarne, kiedy pranerka znajduje się kilka centymetrów nad lodem.

Na miejsce 7 awansowali Isabella Tobias / Deividas Stagniunas (LTU) z notą za FD 81.50. reprezentanci Litwy w tym sezonie stawiają na Jamesa Bonda i ścieżkę dźwiękową z filmu Skyfall.

Natomiast na koniec stawki spadli z piątego po shorcie - Julia Zlobina/Alexei Sitnikov (AZE), z wynikiem za frre dance 79.23. A tańczą do muzyki z filmu Pina.

Short dance:

1. Meryl Davis / Charlie White (USA) - 75.70
My Fair Lady(wideo)
Tego można było się spodziewać. Amerykanie postawili wysoko poprzeczkę. Technika, jakość i artystyczny odbiór tańca śmiało może walczyć o olimpijskie złoto. Początek sezonu, a oni zdobywają cztery poziomy 4, a za kroki w rozdzieleniu 3. A w interpretacji zdobyli nawet "10"

2. Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA) - 69.88
42nd Street, Lullaby (wideo)
Sezon zainaugurowali wręcz genialnie. Same poziomy 4 już na początku sezonu, budzi pytanie co będzie dalej?

3. Maia Shibutani / Alex Shibutani (USA) - 61.26
Foxtrot, Quickstep  - Michael Buble (wideo)
To była lekcja tańca w wykonaniu Mai i Alexa. Sekwencje obowiązkowe zyskały poziom 2, kroki 3, a Twizzle i zawsze pomysłowe podnoszenie poziom 4. Amerykanom brak jeszcze swobody wykonania, która na pewno pojawi się w dalszej częsci sezonu.

4. Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA) - 60.71
Mr. Pinstripe Suit, Maddest Kind Of Love, Diga Diga Doo
Trzy poziomy 4 (za pierwszą sekw. kroków finstep'a, Twizzle oraz podnoszenie). To najlepsze noty duetu. Za drugą sekw. otrzymali poziom 3, a za kroki w rozdzieleniu 2.

5. Julia Zlobina / Alexei Sitnikov (AZE) - 54.53
Pink Panthe,  Sing Sing Sing
Zabawna propozycja, dobra jakościowo, ale tylko podnoszenie uzyskało poziom 4.

6. Cathy Reed / Chris Reed (JPN) - 54.28
Puttin' On the Ritz - Irving Berlin
Wystartowali ambitnie, uzyskując poziom 4 za Twizzle i podnoszenia. Jednak pewne niedociągnięcia bardziej lub mniej widoczne dla zaprawionego sędziego (i widza) zostały odzwierciedlone w odjęciach za jakość wykonania.
P. Carron / L. Jones

7. Pernelle Carron / Lloyd Jones (FRA) - 54.10
De-Lovely,  Anything Goes
Dobrze się na nich patrzy. Jednak sędziowie mają inne zdanie i choć ich poziomy to: 4 za podnoszenie, 3 za Twizzle i kroki oraz 2 za obowiązkowe sekw., to jakość niestety na minusie.

8. Isabella Tobias / Deividas Stagniunas (LTU) - 53.17
A Fine Romance, Diamonds Are a Girl's Best Friends - Marilyn Monroe
Duża rozbieżność w poziomach. Bo 4 za Twizzle i pierwszą sekwencję finstep'a  po poziom1 za sekwencję drugą.


Brak komentarzy :

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.