wtorek, 22 października 2013

Skate America 2013 - Pary Sportowe

 Skate America 2013


 1. Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov (RUS) - 237.71
2. Kirsten Moore-Towers/Dylan Moscovitch (CAN) - 208.45
3. Ksenia Stolbova/Fedor Klimov (RUS) - 187.35
4. Caydee Denney/John Coughlin (USA) - 182.43
5. Stefania Berton/Ondrej Hotarek (ITA) - 180.27
6. Marissa Castelli/Simon Shnapir (USA) - 177.11
7. Felicia Zhang/Nathan Bartholomay (USA) - 168.42
8. Margaret Purdy/Michael Marinaro (CAN) - 146.28

Programy dowolne par:

Jak można było przypuszczać Tatiana Voloshozar / Maxim Trankov (RUS) zwyciężyli konkurencję par sportowych. Ich sensacyjny wynik 154.66 pkt za program dowolny osiągnęli przez imponujące elementy w większości ocenionych  plus 3, kilka +2 i najmniej +1 oraz za komponenty, w których nie zabrakło "10"!!!!!!!!
Elementy poza skokowe wykonali na poziom 4 (oprócz poziom spirali śmierci z poziomu 1). W skokach postawili na 3S, 3T+2T oraz dwa potrójne wyrzucane skoki tj. Loop i Salchow. 
Program pełen pasji Jesus Christ Superstar może budzić postrach wśród rywali. Czyżby w przeszłości zawsze czwarta Tatiana miała być złota Olimpijką? wszystko na to wskazuje! wideo

Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch (CAN) uzyskali nie mniej imponujący wynik 136.94, choć daleki od osiągnięć Rosjan. Kanadyjczycy postawili na sekwencję 3T+3T, 3S (wyładowany na dwie nogi przez Dylana) oraz potrójne wyrzucane Loopa i Salchowa. Oprócz potrójnego twista, elementy oceniono na poziom 4. Im także za poprawne wykonania sędziowie dodawali +2, +1 i ewentualnie +3 za jakość. W komponentach  do programu Fellini Medley - Nino Rota osiągnęli tylko jedną "9". wideo

Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS) za Rodzinę Addamsów z kilkoma wpadkami uzyskali 122.55. Rosjanie zaprezentowali (jak mało kto) trójkombinację 3T+2T+2T i dobrego 3-wyrzucanego Salchowa (źle wyszedł 2A i wyrzucany 3Flip). Komponenty to głównie 7, od czasu do czasu jakieś nieśmiałe 8plus. wideo

Caydee Denney / John Coughlin (USA) poprawili swoją lokatę jaką zajmowali po SP. Za Phantom of the Opera, w którym mocnym akcentem były podnoszenia i piruety uzyskali 120.37. Również skorzystali z trójkombinacji (2A+2T+2T), ale zabrakło im synchronizacji.Natomiast wyszedł im 3-wyrzucany Salchow i 3T solo. Poziomy 4 uzyskali za podnoszenia i piruety.

Stefania Berton / Ondrej Hotarek (ITA) niestety zamiast iść w górę spadli na miejsce 5 z wynikiem 116.42 za program dowolny. Dracula - Philipp Glass zawierała dobrą trójkombinację 3T+2T+2T, wyrzucanego 3 Salchowa oraz piruety i podnoszenia z poziomu 4. Niestety 3 twista i spiralę śmierci tylko z 1.W programie tym ponownie wykorzystali widowiskowe podnoszenie, które wykonują w SP.

Marissa Castelli / Simon Shnapir (USA) zakończyli na miejscu 6. Ich wynik za program dowolny - Skyfall to114.55. Imponującym i niezwykle ambitnym był poczwórny wyrzucany Salchow, pomimo, że zaasekurowany przez Marissę. 

Miejsce 7 to kolejny duet z USA. Felicia Zhang / Nathan Bartholomay (USA) zaprezentowali się do ścieżki z "Nędzników" i otrzymali 112.59. Mocnym punktem programu był 3-wyrzucany Lutz.

Stawkę zamykają Margaret Purdy / Michael Marinaro (CAN). za program dowolny z Casablanki uzyskali 96.02.

A tak wyglądał Short program:

1. Tatiana Voloshozar / Maxim Trankov (RUS) - 83.05. WOW!!!
Masquerade Waltz - Aram Khatchaturian (wideo)
Jeżeli w łyżwiarstwie można mówić o doskonałości to na pewno program Rosjan do takich należy. Duet wystąpił po mistrzowsku, z idealnymi elementami ocenionymi na plus 2 i 3 w ocenie za jakość oraz powyżej 9,25 za komponenty. Znalazły się nawet dwie  "10" za balową choreografię i porywającą interpretację. 
Wracając do techniki, niemal nie możliwe jest by zawodnicy rozpoczynali i kończyli skok w tym samym momencie... ale Tatiana i Maxim tego dokonali. Podobnie nieskazitelny wyrzucany potrójny Rittberger w wykonaniu Tatiany z niekończącą się jazdą na jednej nodze po wylądowaniu świadczy o jej wytrzymałości i pewności. Potrójny Twist, kroki, kombinacja piruetów, spirala śmierci tyłem wew. oraz podnoszenie to bezapelacyjnie poziomy 4.

2. Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch (CAN) - 71.51
Motley Crew - Mic Macs - Raphael Beau, Max Steiner (wideo)
Rzadko tak bywa, aby najlepsi zawodnicy prezentowali program z poprzedniego sezonu. Jednak Kandyjczycy tak postąpili. Osobiście bardzo się ciesze, bo lubię ten lekki i radosny występ. 
Duet wykonał 3T solo i 3-wyrzucanego Loopa, potrójnego twista z poziomu 2, spiralę śmierci na poziomie 3 oraz podnoszenie, kroki i kombinację piruetów na poziomie 4. Nagrodzono ich za jakość ocenami +1,+2.

3. Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS) - 64.80
Surrender - Jesse Cook (wideo)
Czysty i dobry jakościowo program z 3T i 3-wyrzucanym Flipem. Kombinacją piruetów i podnoszenie to poziom 4, a spirala śwmierci, kroki oraz podwójny twist to poziomy 3.

S.Berton/O.Hotarek
4. Stefania Berton / Ondrej Hotarek (ITA) - 63.85
Maska
Zabawny program brązowych medalistów Europy zawierał 3T niestety z błędem oraz solidnego wyrzucanego 3 Loopa. Potrójny twist to zaledwie poziom 1, ale pozostałe elementy już 4. Szczególnie widowiskowym było podnoszenie, gdy Ondrej podtrzymywał Stefanię za udo, a ona niczym równoważnia "zwisała" mu nad głowa.

5. Marissa Castelli / Simon Shnapir (USA) - 62.56
Black Magic Woman, Smooth
Planowali 3S, ale Simon wykonał tylko dwa obroty i to dość nieporadnie. Zaimponowali wspaniałym wyrzucanym potrójnym Salchowem. Kombinacja piruetów, kroki i podnoiszenie to poziom 4, spirala 3, a 3twist poziom 2.

6. Caydee Denney / John Coughlin (USA) - 62.06
Tosca - G. Puccini
Wielki utwór wymaga wspaniałego wykonania. I wszystko szło dobrze, dopóki Caydee nie upadła w 3-wyrzucanym Loopie. Bo 3T, czy podnoszenie, kombinacja piruetów i kroki osiągnęły poziom 4 (reszta 3).

7.Felicia Zhang / Nathan Bartholomay (USA) - 55.83
Carousel Waltz
Upadek przy 3T, nie speszył ich i zaraz po nim Felicia dobrze wylądowała po 3-wyrzucanym Lutzie. Jedynie podnoszenie uzyskało poziom 4, kroki, komb. piruetów, i spirala śmierci 3, a potrójny twist 1.

8. Margaret Purdy / Michael Marinaro (CAN) - 50.26
Unchained Melody - Alex North
Sporo błędów wtargnęło w ich program. Poprawnie i na poziomie 4 wykonali
podnoszenie, kroki oraz kombinację piruetów.Brak komentarzy :

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.