Kana Muramoto / Hiroichi Noguchi  128.28

Solistki:
S.Miyahara
japantimes.co.jp
Satoko Miyahara druga w shorcie (64.48), najlepsza w progr. dowolnym (131.12). Zapewniając sobie pierwszy tytuł Mistrzyni Japonii, z nie lada wynikiem 195.60 pkt. Jest to drugi medal Satoko, bo w sezonie 12/13 wywalczyła brąz.
Rika Hongo miała odwrotną sytuację. Pierwsza w shorcie (66.70), zdobyła prawie o dziesięć pkt mniej za program dowolny (121.93). W trzecim starcie na mistrzostwach kraju, wywalczyła swój pierwszy medal.
Debiutująca w seniorach w Japonii Wakaba Higuchi dwa razy plasowała się na miejscu trzecim, zapewniła sobie medal brązowy. Jej wyniki 64.35 i 116.85, nie odstają znacząco (przynajmniej w shorcie) od startujących już kilka sezonów Satoko i Hongo. Wakaba brała także udział w konkurencji juniorek, gdzie była najlepsza. I została wyznaczona do reprezentacji MŚJ.
Kolejne solistki nie przekroczyły łącznie 170 pkt. 4. Yuka Nagai uzyskała 168.55.  Kanako Murakami, ta która na swoim koncie ma złoto z Mistrzostw 4 Kontynentów 2014, znalazła się na miejscu 5 z wynikiem 168.29. W shorcie była dopiero 9, a w programie dowolnym 4.

Soliści
Yuzuru Hanyu najlepszy zarówno w programie krótkim (94.36) jak i dowolnym, za którego uzyskał aż 192.50 pkt. Żaden z rywali nawet nie zbliżył się do takiego wyniku. Nie ma wątpliwości, że mistrz Olimpijski o niewiarygodnym talencie i waleczności dołoży kolejny złoty medal.
Y.Hanyu
źródło:scmp.com
Wicemistrz Shoma Uno, za program dowolny uzyskał 165.75 i był to trzeci wynik zawodów, zarówno short oceniano na 85.53 pkt (trzeci wynik), ale ze względu na przetasowania łączna nota 251.28 przyniosła mu srebrny medal. Jest to czwarty start tego zawodnika w seniorach i jego pierwszy medal. Shoma brał także udział w mistrzostwach kraju w kategorii juniorów, gdzie wywalczył złoty medal. Dlatego został wystawiony na MŚJ.
Takahiko Kozuka szósty w shorcie (72.39), zebrał się w programie dowolnym. Wynik 173.29 to druga ocena, dzięki której wywalczył sobie medal koloru brązowego.

Tatsuki Machida - drugi po shorcie, piąty w programie dowolnym z łącznym wynikiem 242.61 pkt uplasował się poza podium, na miejscu 4. Po zawodach ogłosił, że opuszcza amatorski sport, by skupic sie na nauce. To wielka strata dla łyżwiarskiego świata nie oglądać jego kunsztownych programów.
Takahito Mura z notą 236.40 ostatecznie zajął miejsce 5 i to on zamiast Machidy otrzymał miejsce na Mistrzostwach Świata 2015.

W parach sportowych na tafli zaprezentowali się tylko Narumi Takahashi / Ryuichi Kihara. Ich short wyceniono na 50.18, a program dowolny na 100.76.

Par tanecznych było 4. Kolejny złoty medal i kolejny tytuł mistrzów Japonii wywalczyli  Cathy Reed / Chris Reed z notami odpowiednio za short dance - 57.18, a za free dance - 89.62.
Wicemistrzami zostali Emi Hirai / Marien dela Asuncion (51.54, 85.26), a brąz przypadł parze Kana Muramoto / Hiroichi Noguchi (50.90, 77.38). Natomiast czwarty duet Kei Nishiura / Kentaro Suzuki uzyskał łącznie 103.92 pkt.