czwartek, 15 stycznia 2015

Polski akcent w Europie i pozostałe mistrzostwa krajów

W Europie rozstrzygnięto kwestię mistrzów w  przynajmniej 18 krajach.
Lista zwycięzców, z najbardziej liczących się krajów to jest takich, które wywalczyły co najmniej po 2 miejsca w przynajmniej dwóch konkurencjach na ME 2015 znajduje się poniżej.

czyli Mistrzostwa Hiszpanii.

Hiszpania pnie się po szczeblach kariery łyżwiarskiej,  głównie za sprawą Javiera Fernandeza, który jest skuteczną machiną pociągającą innych do uprawianie tego sportu. Po raz 4 zdobył tytuł Mistrza Hiszpanii, przed pojawiającym się na tafli w Europie Jevierem Raya. Trzecim został A. Felipe Montoya

Dlaczego rozpoczynam od Hiszpanii, a no dlatego, że powstała tam nowa para sportowa. A tworzą ją Marcelina Lech i Aritz Maestu. I jak na razie jest to jedyny duet na poziomie seniorów.

U pań najlepszą nadal jest Sonia Lafuente, przed Martą Garcią (więcej pań nie było).

W parach tanecznych Sara Hurtado / Adrià Díaz, drugim startującym duetem był Celia Robledo / Luis Fenero.
Hiszpania na ME 2015 może wystawić 2 solistów i 2 pary taneczne. Federacja zaplanowała, że będzie to oczywiście Javier Fernandez i Javier Raya, parami tanecznymi Sara Hurtado / Adria Diaz oraz Celia Robledo / Luis Fenero, a także na tafli pojawi się Sonia Lafuente.

CHAMPIONNATS DE FRANCE ELITE 2014
MEGEVE
18/12/2014 - 21/12/2014,
czyli Mistrzostwa Francji

We Francji mistrzem solistów został Florent Amodio (jest to już 4 jego tytuł). Drugim Romain Ponsart, a trzecim Chafik Besseghier. U solistek po raz drugi zwyciężyła Maé-Bérénice Méité, przed Laurine Lecavelier.

Jeśli chodzi o pary to najlepszym duetem sportowym było oczywiście Vanessa James / Morgan Ciprès przed Darią Popovą / Andreďem Novoselovem (przypomnę, że Daria występowała z Brunem Massotem, który obeceniejest partnerem Aliony Savchenko).

Najlepszym duetem tanecznym są błyszczący formą Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron. Za nimi uplasowali się duet Marie-Jade Lauriat / Romain Le Gac.

Wspominam o nich bowiem,  Francja miała po 2 miejsca w każdej konkurencji na Mistrzostwach Europy 2015, jednakże nie skorzysta z tego przywileju w konkurencji par. Na tafli pojawią się Florent Amodio, Chafik Besseghier, Maé-Bérénice Méité i Laurine Lecavelier oraz mistrzowie i wicemistrzowie tameczni.

Campionati Italiani Assoluti 2015
Torino
20/12/2014 - 21/12/2014
PalaVela,
czyli Mistrzostwa Włoch

Na podium solistek stanęły trzy panie o mniej znanych nazwiskach na największych imprezach ISU. Zwyciężczyni Giada Russo nie miała jeszcze możliwości pojawić się na np ME, ale można ją było zobaczyć na zawodach o nieco mniejszej randze, gdzie plasowała się na miejscu trzecim, a w tym sezonie na Santa Claus Cup czy Merano Cup był druga. W swym dorobku posiada także brąz Mistrzostw kraju roku 2013, w zeszył sezonie było 5.
Wicemistrzyni Roberta Rodeghiero dwa razy startowała na ME. W debiucie była 27, ale w sezonie ubiegłym odnotowała spory awans i zajęła miejsce 11. Jest to także zwyciężczyni  Nepela Trophy trwającego sezonu.
Brąz natomiast wywalczyła Micol Cristini i wiem o niej tyle, że pokonała 13 innych zawodniczek.

Valentina Marchei nie wystartowała w konkurencji solistek, ale razem z Ondrejem Hotarkiem zwyciężyła konkurencję par sportowych. Może mieli kilka błędów, ale jak na nowo zestawioną parę, mają znakomita synchronizację. Nie wierzyłam, że podołają wyzwaniu. Ale jednak!!! Na miejscu drugim uplasowali się Nicole Della Monica / Matteo Guarise, a trzecim Alessandra Cernuschi / Filippo Ambrosini.
Konkurencja par tanecznych należała do duetu Anna Cappellini / Luca Lanotte. Tytuł wicemistrzów należy do Charlène Guignard / Marco Fabbri, a medal brązowy do duetu Misato Komatsubara / Andrea Fabbri (tak, tak Andrea i Marco to bracia).

Kolejność u solistów przedstawia się następująco. Mistrzem Włoch został znany już z cyklu GP Ivan Righini, wicemistrzem debiutant na tych zawodach i brązowy medalista z Warsaw Cup - Matteo Rizzo,   a brązowym medalistą Carlo Vittorio Palermo.

Włosi na ME 2015 mają po 3 miejsca aż w trzech konkurencjach (pań, par sportowych i tanecznych). Miejsca te zajmą medaliści oraz Ivan Righin.

Deutsche Meisterschaften 2015
Stuttgart / GER
12.12.2014 - 14.12.2014
Eiswelt Stuttgart,

czyli Mistrzostwa Niemiec

Mistrzem kraju w konkurencji panów został  Franz Streubel. Jest to zwycięzca NRW Trophy oraz 15 zawodnik ME 2014. Za nim uplasował się Paul Fentz, czyli 17 zawodnik z ME 2013. W tym sezonie był 12 na Nebelhorn Trophy i 4 na Warsaw Cup.

U pań zwyciężyła Nicole Schott. Zwyciężczyni NRW Trophy, 4 na Warsaw Cup ma szanse na debiut na ME 2015. Podobnie na ME pojawi się wicemistrzyni kraju tj. Nathalie Weinzierl.

Mari Vartmann / Aaron Van Cleave to mistrzowie kraju w konkurencji par sportowych. Drugim duetem został Minerva-Fabienne Hase / Nolan Seegert.

Oczywiście, w parach tanecznych najlepsi byli Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi. Wicemistrzami zostali Jennifer Urban / Sevan Lerche, mający w swym dorobku 6 miejsce na NRW Trophy i 7 na Ice Challenge, a którzy pojawią się na ME 2015.

Niemcy w każdej konkurencji na ME 2015 mają po 2 miejsca dla swoich reprezentantów, ale w parach sportowych, parach tanecznych i solistkach stawiają na mistrzów (mistrzynie) i wicemistrzów (wicemistrzynie). U panów obok  mistrza Niemiec pojawi się Peter Liebers.

Mistrzostwa Wielkiej Brytanii

Mistrzynią kraju została Karly Robertson. Jest to wielokrotna wicemistrzyni kraju, a nawet dwa razy pojawiła się na ME, zajmując odległe pozycje. Mistrzem W.Brytanii został Phillip Harris. Jest to jego pierwsze zwycięstwo, dzięki któremu zadebiutuje na ME 2015.
W konkurencji par tanecznych pod nieobecność Penny Coomes / Nicholas Buckland zwyciężyli Olivia Smart / Joseph Buckland (młodszy brat Nicholasa), natomiast jedyna para sportowa to Caitlin Yankowskas / Hamish Gaman.

Wielka Brytania 2 miejsca ma dla par zarówno sportowych jak i tanecznych. Obok duetu Yankowskas/Gaman pojawi się para Amani Fancy / Christopher Boyadji.  A obok mistrzów kraju tj. duety Olivia Smart / Joseph Buckland, zobaczymy brązowych medalisów ME 2014 -  Penny Coomes / Nicholas Buckland.

Eesti Meistrivõistlused Iluuisutamises 2015
Tallinn, Estonia
20.12.2014 - 21.12.2014
Tondiraba Jäähall ,

czyli Mistrzostwa Estonii

Mistrzem kraju został  Samuel Koppel, mistrzynią Gerli Liinamäe, a vice- mistrzynią Helery Hälvin. Jedyną parą, była para taneczna tj. Irina Shtork / Taavi Rand.

Wprawdzie Estonia może wystawić 2 solistki oraz  2 pary sportowe, ale jak do tej pory nie zdecydowali się na skorzystanie z takiego przywileju - aktualnie nie mając pary sportowej. Duet, bądź co bądź z urodzenia Rosjanie: Natalja Zabijako/Alexandr Zaboev rozpadł się, a Natalia razem z Yurijem Larionovem startuje dla Rosji.

Izrael i Szwecja

Izrael ma po 2 miejsca w konkurencji solistów i par sportowych. Jednak  ich duet (którzy dzięki 7 miejscu na ME'14 wywalczył 2 miejsca) tj. Andrea Davidovich / Evgeni Krasnopolski, rozpadł się po olimpiadzie.
W konkurencji solistów  na ME 2015 pojedzie Alexei Bychenko oraz Daniel Samohin (12 zawodnik MŚJ 2014, 16 i 8 zawodnik JGP obecnego sezonu). Na tafli pojawi się jedna solistka -  Netta Schreiber oraz jedna para taneczna -  Allsion Reed / Vasili Rogov.

2 solistki ma prawo wystawić także Szwecja i będą to Joshi i Viktoria Helgesson (SWE).Ten kraj będzie także reprezentować solista: Alexander Majorov

Oczywiście obok Rosji, która może wystawić po 3 reprezentantów w każdej z dyscyplin, kilka krajów ma szanse na przynajmniej jedną dyscyplinę, w której stawia na więcej niż 1 zawodnika/parę/zawodniczkę. Nie każdy kraj z tego przywileju skorzysta.
A są to kraje takie jak Belgia, Azerbejdżan, Gruzja, czy Litwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.