wtorek, 22 maja 2018

Medalowa para sportowa Daria Pavlyuchenko i Denis Khodykin (RUS)

Daria i Denis
źródło:wikipedia

Dla par sportowych w cyklu junior grand prix przewidziane są cztery starty + finał. W sezonie 2017/18 większość miejsc (bo cztery) zajęli reprezentanci Rosji, pozostałe dwa wywalczyły pary z Australii i z Chin. Liczebna przewaga Rosjan skończyła się drugą i trzecią pozycją na podium. Złoto zaś wygrali zawodnicy z Australii.

Podium Finału Junior Grand Prix 2017/18
1. Ekaterina Alexandrovskaya / Harley Windsor (AUS)
2. Apollinariia Panfilova / Dmitry Rylov (RUS)
3. Daria Pavliuchenko / Denis Khodykin (RUS)

Na MŚJ całe podium opanowali już Rosjanie. Chociaż trzeba dodać,  że w rywalizacji nie brali udziału zwycięzcy FJGP E. Alexandrovskaya / H. Windsor ;).

Podium Mistrzostw Świata Juniorów 2018
1. Daria Pavliuchenko / Denis Khodykin (RUS)
2. Polina Kostiukovich / Dmitrii Ialin (RUS)
3. Anastasia Mishina / Aleksandr Galliamov (RUS)

Daria Pavlyuchenko / Denis Khodykin  - Mistrzowie Świata Juniorów 2018

W takim zestawieniu startują drugi sezon. W zeszłym roku pojawili się tylko na mistrzostwach kraju i zajęli piątą lokatę. W tym odnotowali już zdecydowany postęp. Najpierw zdobyli srebro na JGP Polski i złoto na JGP Białorusi, później brąz Finału JGP, aż w końcu złoto najważniejszej imprezy sezonu tj. MŚJ. Wcześniej do medalowej kolekcji dołożyli także złoto juniorskiej Rosji oraz sprawdzili się w seniorach, zajmując szóstą lokatę.

W programie krótkim do ścieżki dźwiękowej z filmy Sci-Fi Atlas chmur z pewnością zaimponowali elementami poza-skokowymi, w szczególności potrójnym twistem i krokami z poziomu 4. Natomiast w dowolnym - utrzymanym w kabaretowym stylu Chicago -  ponownie pokazali, że potrójny twist jest ich mocnym punktem programu. Ponadto potrójny wyrzucany Flip nie przysporzył im problemów jak FGPJ, wręcz przeciwnie, tym razem uzyskali za niego dodatnie pkt. za jakość :).

Rekordy Darii i Denisa pochodzą oczywiście z MŚJ i wynoszą odpowiednio: 63.12pkt. za SP, 117.41 pkt. za FP i 180.53pkt. łącznie.

Rosjanie na podium MŚJ 2018:

Wicemistrzami świata juniorów zostali Polina Kostiukovich / Dmitrii Ialin (RUS) tj. brązowi medaliści z krajowych zwodów juniorów i siódmi zawodnicy (czyli pierwsi pod kreską) w rankingu junior grand prix.

Ostatnie miejsce na podium i brązowy medal wywalczyli Anastasia Mishina / Aleksandr Galliamov (RUS),  którzy w juniorskiej Rosji zdobyli tytuł wicemistrzów.

Pozostali rosyjscy uczestnicy Finału JGP: a dokładnie 6. Aleksandra Boikova / Dmitrii Kozlovskii, 2. Apollinariia Panfilova / Dmitry Rylov (RUS), 5. Anastasia Poluianova / Dmitry Sopot (RUS) nie wystartowali na MŚJ ponieważ na zawodach w Rosji zajęli odpowiednio 4, 7 i 8 lokatę.

Ekaterina Alexandrovskaya / Harley Windsor  - zwycięzcy Finału Grand Prix

Z czwartym miejscem na Łotwie i wygraną w Polsce, do Finału zakwalifikowali się z trzeciej pozycji listy rankingowej JGP. W samym Finale najpierw plasowali się na miejscu drugim, ale już najlepszy program dowolny przyniósł im zwycięstwo. I koniec końców przewagą 0.84 pkt. pokonali Rosjan - Panfilova /  Rylov.

Mistrzowie Świata Juniorów z 2017 roku Ekaterina i Harley, w tym sezonie skupili się na kategorii seniorów i odpuścili MŚJ. Po  złotym i brązowym medalu z serii challengera, szóstym miejscu na 4CC, przyszedł czas na olimpijski debiut. W Korei zaprezentowali tylko program krótki, który dał im 18 lokatę (co oznaczało brak awansu do FP), ale wynik powyżej 60 pkt. jaki wówczas zdobyli dał sygnał, że są już blisko najlepszej szesnastki. Na skok do czołówki nie trzeba było długo czekać. W nieco ponad miesiąc po IO na MŚ w Mediolanie uzyskali wynik 65.02 pkt. i do najlepszych z najlepszych weszli z 15 miejsca (chociaż po FP spadli na miejsce 16 i tam zostali).

Swój najlepszy łączny wynik 190.31 pkt. ustanowili na CS Nebelhorn Trophy. Natomiast na wspomnianych MŚ było zdecydowanie mniej (177.46), bowiem, po udanym SP, zaszkodziły im błędy z programu dowolnego (w tym poziom 1 za spiralę śmierci). Jednak w obydwóch częściach zmagań, rockowo-popowy kawałek Paint It Black (SP) oraz komediowa Maska (soundtrack / FP) zawierały potrójnego twista na 4 poziomie trudności z dodatkowymi punktami za jakość.

Na koniec dodam, jeszcze że ten sam duet z Chin - Yumeng Gao / Zhong Xie zarówno w Finale JGP jak i na MŚJ uplasował się na 4 miejscu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.