piątek, 25 maja 2018

Rywalizacja par Anastasia Skoptcova / Kirill Aleshin (RUS) vs. Christina Carreira / Anthony Ponomarenko (USA)

Sezon 2017/18 należał do dwóch duetów. Mistrzowskie i wicemistrzowskie tytuły "ustaliły" między sobą Anastasia Skoptcova / Kirill Aleshin (RUS)  i  Christina Carreira / Anthony Ponomarenko (USA).

Trzecie miejsce zarówno w Finale JGP i MŚJ zajmowali wprawdzie Rosjanie, ale w innych składach.

Podium Finału Grand Prix Juniorów 2017/18
1. Anastasia Skoptcova / Kirill Aleshin (RUS)
2. Christina Carreira / Anthony Ponomarenko (USA)
3. Sofia Polishchuk / Alexander Vakhnov (RUS)

źródło: isu.org

Podium Mistrzostw Świata Juniorów 2018
3. Arina Ushakova / Maxim Nekrasov (RUS)

Anastasia Skoptcova / Kirill Aleshin (RUS) - Mistrzowie sezonu 2017/18

Zwycięzcy z JGP Polski oraz srebrni medaliści z JGP Białorusi do Finału zakwalifikowali się z dorobkiem 28 pkt. i drugą pozycją w rankingu. W Mińsku przegrali jedynie z duetem Carreira / Ponomarenko (USA). Była to ich jedyna strata miejsca względem reprezentantów z USA, gdyż w samym Finale, przez cały czas trwania zawodów, przewodzili stawce i notą 153.61 pkt. pokonali Amerykanów o 1.85 pkt. Tym samym zdobyli swój pierwszy medal finału junior grand prix.

Rekordy kariery padły na MŚJ (gdzie znów pokonali Christinę i Anthonego). Zarówno w SD jaki FD, nie mieli sobie równych i końcową notą 155.15 pkt. zdobyli tytuł Mistrzów Świata Juniorów 2018. Rok temu, gdy debiutowali byli piąci.

Christina Carreira / Anthony Ponomarenko (USA) - wicemistrzowie sezonu

W drodze do Finału zwyciężyli JGP Austrii (145.39 pkt) i JGP Białorusi (150.05pkt.) oraz zakwalifikowali się do najlepszej szóstki z pozycji liderów. W samym finale musieli ustąpić miejsca Skoptcovej i Aleshinowi i z notą 151.76pkt. stanąć na drugim miejscu podium.

Na MŚJ swój taniec krótki zaczęli mocnymi obowiązkowymi krokami cha chy (poziom 4) i wydawało się, że są na dobrej drodze do złota, jednak problemy w Twizzlach kosztowały ich sporą stratę punktów i ostatecznie po SD uplasowali się na miejscu szóstym. W tańcu dowolnym nie było już przykrych niespodzianek i Amerykanie zaprezentowali się na wysokim poziomie, ale nadal tracąc jedno miejsce do wygranej. Ostatecznie z drugim FD i drugim łącznym wynikiem 147.68 pkt. wywalczyli wicemistrzowski tytuł. Rok demu byli trzeci, więc awans jest :)

Trzeci duet Finału Junior Grand Prix 2017/18 Sofia Polishchuk / Alexander Vakhnov (RUS) nie wystartowali na MŚJ ponieważ na zawodach w Rosji byli czwarci, toteż nie znaleźli miejsca w składzie. Natomiast piąci z Finału JGP, a trzeci w juniorskiej Rosji Arina Ushakova / Maxim Nekrasov (RUS), stanęli na wysokości zadania i z Bułgarii wrócili jako brązowi medaliści świata juniorów.

Na MŚJ był także czwarty duet Finału JGP i drugi z Rosji, czyli Sofia Shevchenko / Igor Eremenko (RUS), którzy z rekordem kariery 145.85 pkt. w Bułgarii zajęli piątą lokatę.

***
Alexandra Borysova i Cezary Zawadzki (POL) na Mistrzostwach Świata Juniorów zaprezentowali taniec krótki uzyskując 38.67 pkt. Aby wejść do dalszej części zmagań trzeba było mieć 45.94 pkt. więc trochę im zabrakło... Jednak w porównaniu z rokiem 2017, duet odnotował awans o trzy miejsca. W nowym sezonie mam nadzieję, że powtórzą sukces z 2016 roku i znajdą się w najlepszej dwudziestce :). Wcześniej Alexandra i Cezary walczyli o punkty rankingowe w cyklu JGP, który zakończyli na 50 pozycji.

Obok nich w cyklu startowali reprezentujący Polskę Yohanna Broker / Yann Thayalan. Po jednym starcie uplasowali się na 62 pozycji rankingu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.