poniedziałek, 24 października 2011

Co za zawirowania - Skate America

Nie spodziewałam się, aż tak radykalnych zmian w stawce u par sportowych.
Cieszę się z ogromnego przeskoku Niemców - Aliony Savchenko i Robina Szolkowy z piątego na zwycięską pozycje. Tym razem wykonali swój popisowy wyrzucany 3F, przy kombinacji 2T+3T były małe problemy, ale całość programu wyważona, ambitna i przepiękna - widać, że Pina - przypadła do gustu zawodnikom :). Nieco wolniejsza, momentami nie zanudza, przy takim wykonaniu, gdzie Aliona i Robin wykorzystali każdy pojedynczy dźwięk. Ogromnym zaskoczeniem jest dla mnie drugie miejsce Chińczyków - Dan Zhang/Hao Zhang - nie mogę zrozumieć tych wszystkich minusów za wykonanie.
Na trzecim miejscu ostatecznie rywalizację zakończyli Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch (CAN), przeskakując tym samym dwie pary, które po SP były na 2 i 3 miejscu. Czyli Caydee Denney/ John Coughlin (USA) oraz Vera Bazarova/Yuri Larionov (RUS).Panie na podium zakończyły podobnie jak to było po SP. Na pierwszym miejscu utrzymała się Alissa Czisny (USA) - chociaż było groźnie, zaledwie kilkanaście setnych uratowało jej miejsce. Chociaż program był przygotowany pięknie artystycznie. Na szczególną uwagę zasługują piruety, kręcona z takim wdziękiem i gracją. Skoki nieco słabiej. Na drugim miejscu znalazła się Carolina Kostner (ITA) - chociaż sam program dowolny pozwolił jej na czołową lokatę. Nie skakała Lutza, ale pozostałe skoki wyszły jej na prawdę dobrze. Całość programu zaprezentowała delikatnie, zwiewnie i bez stresu :) 
Dwa razy piąta (po SP i po FP) znalazła swe miejsce na podium Viktoria Helgesson (SWE) - program nie był bezbłędny, no ale rywalki ułatwiły jej drogę :). Bowiem Caroline Zhang (USA) całkowicie się posypała - trzy upadki, rozwaliły ten program, który został oceniony na najniższe miejsce. Chociaż w rezultacie zajęła szóste. O wielkim zadowoleniu może mówić Elene Gedevanishvili (GEO) - program z błędami, ale po wcześniejszym SP na prawdę dobry i tego wieczora zajął miejsce trzecie. By ostatecznie na zawodach awansować na miejsce siódme :) i oczywiście dzięki temu uzyskała przynajmniej 4 punkty w zawodach Grand Prix.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.