niedziela, 30 października 2011

Zdobycze po Skate Canada

W zasadzie to nie wiem, czemu Japonka Akiko Suzuki była lepsza od Elizaveta Tuktamisheva (RUS) w samym FP? W porównaniu z innymi programami, to rzeczywiście Akiko zaprezentowała się znacznie lepiej, technicznie i stylowo, także drugie miejsce w pełni zasłużone. Młodzieńka Rosjanka zachował pozycję liderki, po swoim bezbłędnym FP. :) A na trzecim miejscu uplasowała się Ashley Wagner (USA) spadła o jedną pozycję, przez błedne Lutze i upadek oraz artystycznie nie był program "przejechany" tak wspaniale jak SP, widać, że można z niego wykrzesać dużo więcej :)
Duży awans odnotowała Alena Leonova (RUS) - na szczęście nie załamała się po słabym SP.
Natomiast ogromy klapę zaliczyła (będąca 3 po SP) Rachael Flatt - wylądowała na miejscu ostatnim.
W parach sportowych nie zawodnie prowadzą Rosjanie (tzn reprezentanci Rosji ;) ) Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov zdobywając 130,96 ptk. Chociaż znając tę parę i wiedząc na co ich stać chciałoby się więcej emocji, lepszej interpretacji i wrażenia artystycznego. M.Trankov - małe problemy w 3S, a T. Volosozhar wylądowała na dwie nogi w potrójnym wyrzucanym S.
Wenjing Sui / Cong Han (CHN) - zajęli drugie miejsce. Ich rytmy flamenko zainteresowały sędziów, znacznie bardziej niż country dane z SP. Tak samo odbiór był przyjemniejszy a program wypełniony po brzegi. Jako ciekawostkę należy podać, że osiągnęli wyższą punktację za elementy techniczne niż Rosjanie ;).
Na trzecie z drugiego spadli Meagan Duhamel / Eric Radford (CAN), ale przy takich dwóch ww. FP to jest duży sukces. Ich program był nieco "ciężki" miałam wrażenie, że się tak strasznie męczą ;P
Panowie pozmieniali miejsca na podium. Dziwnym trafem na Skate Canada na pierwszym miejscu jest Kanadyjczyk Patrick Chan - wykonać chciał dwa poczwórne skoki ten solo zakończył upadkiem, a ten w kombinacji z 3T, wypadł bez zarzutu. Całość programu miała lepsze i gorsze momenty, także nie można jednoznacznie uznać, że program jest interesujący. Drugi pozostał wychowanek Kanadyjskiego trenera Javeir Fernandez (ESP) - tutaj odbiór znacznie przyjemniejszy i energetyczny no i dwa poczwórne skoki wykonane solo 4T (podparty ręką) i 4Sbardzo piękny i czyściutki :) Niepotrzebny ten upadek chyba przy 3A. 
Daisuke Takahashi (JPN) zmienił swoją drugą pozycję na trzecią. Taniec, choreografia i interpretacja wciągające i odpowiednio wykonane.  Co zaimponowało? To próba 4F, niestety nie była to dobra próba, ale sezon się zaczyna, więc drżyjcie panowie ;) 
Kevin Van Der Perren (BEL) - nie tyle nie powtórzył sukcesu ze Skate America, ale wręcz rozczarował tak niską lokatą. Mam nadzieje, że forma się pojawi na najbliższe ME :). W konkurencji panów, również znalazł się bohater czyli Ross Miner (USA) - jego program dowolny zajął piąte miejsce i w rezultacie z 9 awansował na pozycję numer sześć :).
WYNIKI

W parach tanecznych jak zwykle królowali Tessa Virtue/Scott Moir (CAN) - co można powiedzieć o ich występie? Albo spisać całą epopeje zachwytów, ale uciąć krótko - BAJECZNY!!! Na drugim miejscu pozostali ich rodacy czyli, Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) - ale nie pamiętam ich programu, skoro występowali po wspaniałym,  występie Anny Cappellinii /Luci Lanotte (ITA), (którzy również pozostali na swojej pozycji z SD) a zaraz po nich Tessa i Scott, to środkowy występ (na pewno udany) przeszedł u mnie bez emocji ;) Jak już wspomniałam Anna i Luca w końcu zaszli bardzo wysoko, ich program był dojrzały i zarówno popisali się technika jak i prezentacją. Z takim programem, na pewno będą się liczyć w walce o medale na ME, bo do tej pory gdzieś tam krążyli w tej pierwszej dziesiątce :)
WYNIKI

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.