sobota, 29 października 2011

Short Program na Skate Canada

Wiedziałam, że Elizaveta Tuktamisheva (RUS) jest dobra, ale żeby osiągnąć pierwsze miejsce, to już niesamowita sprawa. Trochę zdziwiła mnie jej reakcja, na widok punktów - 59,57. Jakby lekkie rozczarowanie, a przecież nawet Carolina Kostner (ITA) na Skate America zdobyła nico ponad 60. Sam program był wypełniony po brzegi i kombinacja 3Lz+3T, robi niesamowite wrażenie u tak młodej zawodniczki. Kolejny program, który zdobył uznanie sędziów to SP Amerykanki Ashley Wagner (54,50). Mnie podobał się styl tańca, gdzie Ashley wykazywała umiejętności baletowe w piruetach i elementach łączących, w każdym momencie widać było jak pracuje całą sylwetką. Na trzecim miejscu ulokowała się jej rodaczka Rachael Flatt (USA - 54,23) z minimalną stratą do Ashley. Skokowo miała taki sam zestaw co Ashley (3F+2T, 2A, 3Lz) wykonała go dobrze, chociaż dziwi mnie rozbieżność sędziów przy ocenie 3Lz - bo jedni ocenili go nawet na +2 a inni na -2, ale to już jest taki amerykański styl, że nie wiadomo co one tam skaczą ;) Na pewno rozczarowana jest Alena Leonova (RUS), bo jej program technicznie nie poszedł  tak jak był zaplanowany (1A). Na pewno liczyła na więcej. Ta zawodniczka znów zaskoczyła nas odgrywaniem postaci - tym razem z Piratów z Karaibów - widać, że takie programy jej bardzo odpowiadają. 
W parach sportowych nie pokonanymi są Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS) - 70,42 - to jest niesamowite w jakim tempie wykonali swój program, jakby na przyspieszonych obrotach. Wszystkie elemeny ocenione i zaklasyfikowane na wysoki poziom, tylko potrójny Twist z wejścia lutzowego określony na poziom 2, to jest o poziom niżej niż mają zajmujący drugie miejsce Kanadyjczycy Meagan Duhamel / Eric Radford (CAN). Program równie żywiołowy i utrzymany w hiszpańskich klimatach, na szczęscie wykonany w takt muzyki bez przesadnego pośpiechu :). Trzeci są Narumi Takahashi / Mervin Tran (JPN) - chociaż tutaj już się zdarzyły błędy, istotniejsze niż u par na 1 i 2 miejscu. Przy potrójnm Toeloopie no i wyrzucanym 3S. Chciaż do Kanadyjczyków tracą jedynie 1,77 ptk. Program bardzo płynny, także i odbiór przyjemny Mnie jeszcze został w pamięci jeden klasyczny acz zabawny program drugiej pary rosyjskiej -  Lubov Iliushechkina / Nodari Maisuradze (RUS)- Figaro, Figaro, Figarooo!!!! Szczególnie ze względu na Lubov, która jest jak taka mała skacząca pchełka :)
WYNIKI PO SPPanowie, mnie zaskoczyli ponieważ nie umieszczała pana Javier Fernandez (ESP)  na miejscu hmm nawet trzecim, a tu taka radość, że jak na razie jest pierwszy :D I chwał mu za 4T!!!!!!!!!! Widać, że Brian Orser robi swoje ;) a może to muzyka I love Paris. Ożywił publiczność, która z dużym entuzjazmem oklaskiwała jego występ i punkty 84,71 - Oby tak dalej :D 9 chociaż minimalnie wygrał z drugim zawodnikiem). Chyba drugi Daisuke Takahashi (JPN) i trzeci Patrick Chan (CAN) nieco się zdziwili, kto ich pokonał ;). Japończyk nie miał skoku z czterema obrotami, ale swój program wykonał na 95% ;), wysoko został nagrodzony za końcowe kroki i piruety. Program stonowany i przejmujący.  Natomiast Kanadyjczyk miał podpierany, ratowany 4T no i słabo, ze tylko 2A.


Denis Ten (KAZ) - w prawdzie jest dopiero piąty, ale poprawił swój rekord sezonu i uzyskał 71,40 (miał 67,38). Szkoda tego, upadku, nie upadku przy 3A, ale jakna razie forma idzie  wzwyż. Drugi zawodnik, zaraz po Skate America, czyli Kevin van der Perren (BEL) niestety obniżył poprzeczkę, jeśli wykona swój FP doskonale może mu się uda choć w części powtórzyć sukces sprzed tygodnia. Ok - był 2A, ale czemu 2 sędziom się aż tak nie podobał i dali -3 ???. Cały program bardzo energetyczny :)>
Pary taneczne:
Bez zaskoczenia numer jeden Tessa Virtue / Scott Moir (CAN)- co za klasa co za styl :) Bajeczny! Po prostu są zaprogramowani, żeby tańczyć na lodzie :) Punktowo ogromna przewaga nad drugim duetem z Kanady, czyli Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) - oni tez nie są zaskoczeniem, patrząc na zeszły sezon. Można im było wróżyć niezłą karierę i jak na razie przepowiednie się sprawdzają. Na trzecim w końcu się pojawili Włosi Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA).Pod nieobecność Francuzów, to oni mogli wywalczyć wysoką lokatę dla Europy ;) i spełnili swe zadanie wyprzedzając pozostałych zawodników o blisko 10 ptk.
WYNIKI PO SD

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.