wtorek, 24 stycznia 2012

Eliminacje zakończone. Kto pokusi się o medal?!

Znamy już pełną listę zawodników biorących udział w short programach / short dance.
Wczoraj najlepszą parą taneczną okazali się Julia Zlobina / Alexei Sitnikov (AZE) uzyskując notę 81,55. Przypomnę, że rywalizowali tylko tańcem dowolnym, który wykonali do ścieżki dźwiękowej “Derap” i “Aquarelle” (Rene Aubry). Z pośród siedmiu elementów, zaliczanych do noty technicznej aż pięć z nich zaliczono na poziom 4. Widać ich trener Alexander Zhulin, umiał wydobyć z nich talent, bo z takim wynikiem (patrząc na zeszły rok) mogą myśleć o pierwszej dziesiątce.
Drugie miejsce zajęli Charlene Guignard/Marco Fabbri z Włoch - z notą 74,34 (i małymi trzęsieniami w Twizzlach). A trzecie należy do Ukraińców Siobhan Heekin-Canedy/Dmitri Dun ich rezultat to 73,10.
Pozostałe miejsca wywalczyli: Luise Walden/Owen Edwards (GBR, Sara Hurtado/Adria Diaz (ESP),Tanja Kolbe/Stefano Caruso (GER), Irina Shtork/ Taavi Rand (EST).
Ażeby dostać się do rywalizacji trzeba było uzyskać najmniej 68,68 pkt, które należą do Czechów, czyli Lucie Mysliveckowej i Neli Brown'a.
Niestety nasza, Polska para Alexandra Zvorigina i Maciej Bernadowski nie zdołała uzyskać ww. noty. Zakończyli wczorajszą rywalizację na miejscu piętnastym uzyskując wynik 58,94. Brytyjczycy mają tez powód do smutku, gdyż ich najlepszy duet po wywalczeniu brązowego medalu w ubiegłym sezonie zakończyła zmagania. A mowa tu oczywiście o rodzeństwie Sinead i John Kerr.
E.Plushenka

Dziś już nie pytam retorycznie o Evgenija Plushenkę (RUS). Bardzo łatwo wygrał męskie eliminacje uzyskując notę 157,52. I jako jedyny wykonał 4T. Wkradły się małe usterki, ale w przypadku Plushenki niczego one jeszcze nie przesądzają. I myślę, że jego energetyczne Tango de Roxanne, zakróluje na tafli lodowej :) (chociaż mam innych faworytów). Dodam także, że w tamtym roku najlepiej oceniony FP osiągną 152,57 i należał do Briana Joubert'a (FRA). To tak do porównania ;)
Ze sporą stratą do zwycięzcy i na drugim miejscu zadomowił się Zoltan Kelemen (ROU/114,74 pkt.), który od dwóch sezonów, właśnie krąży koło "dwudziestki". Trzecim w eliminacjach jest Maciej Cieplucha (POL/108,53). Liczę jednak, że powalczy o lepszą lokatę na tych ME :). W końcu potrafi skoczyć kombinację 3Lz+3T, także mam nadzieję, że w tych głównych zawodach poskacze nam wiele potrójnych skoków, może 3A???
Pozostali panowie, którzy zakwalifikowali się dalej to: Paul Fentz (GER), Alexei Bychenko (ISR), Justus Strid (DEN), Vitali Luchanok (BLR), Viktor Romanenkov (EST), Ali Demirboga (TUR), Slavik Hayrapetyan (ARM), Pavel Kaska (CZE)- 93,10. Ponad to jako reprezentant gospodarzy Jason Thompson (GBR), ma prawo startowacx dalej. Pomimo, że nie uzyskał odpowiedniej liczby punktów i 13 miejsce, to zobaczymy do w SP. :)
W rywalizacji wycofał się Fin Ari-Pekka Nurmenkari, który podczas występu doznał kontuzji.

Panie dziś stanęły do rywalizacji. A wśród nich najlepsza okazała się Polina Korobeynikova (RUS) uzyskując 109,73 pkt. Oznacza to, że w programie krótkim zobaczymy aż trzy Rosjanki (podobnie jak i Włoszki). Drugą jest Joshi Helgesson (SWE), która w tym sezonie udowadniała, że będzie walczyć o lepszą pozycje.
Natomiast trzecia to znana z zawodów trzech narodów (Polski, Słowacji, Czech) Monika Simancikova (SVK).
Do dalszego etapu przechodzą również: Yretha Silete (FRA), Natalia Popova (UKR), Alina Fjodorova(LAT), Francesca Rio (ITA), Clara Peters (IRL), Fleur Maxwell (LUX) oraz ostatnia szczęśliwa Kaat Van Daele (BEL) z notą 67,22.

Mam nadzieję, że jak dotąd najlepsza Europejska para  Aliona Savchenko/Robin Szolkowy (GER) staną do rywalizacji o złoty krążek. Obawa nasiliła się gdy od rana czytam plotkę, o ich wycofaniu, z powodu kontuzji Aliony. Ale jak na razie ze strony ISU nie pojawił się taki komunikat :) i Niemcy widnieją na liście startowej.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.