niedziela, 23 września 2012

Pewnego razu w Turcji - JGP

Najwcześniej bo w już w piątek zakończyły się rywalizacje pań. Zwyciężyła Leah Keiser (USA) uzyskując 156,33 pkt. Przed Koreanką So Youn Park (144,77) i dwoma Japonkami Satoko Miyahara (143,36) i Miyabi Oba (138,53 / to miejsce czwarte). Najlepsza z Rosjanek Uliana Titushkina dopiero na miejscu piątym z dorobkiem 134,71.

W sobotę odbyły się dwa finały par tanecznych oraz solistów. U par wygrali Rosjanie Alexandra Stepanova / Ivan Bukin z liczbą punktów: 147,73. Za nimi na miejscach medalowych zawody zakończyli  Shari Koch / Christian Nuechtern (GER) gromadząc 136, 21 punkty, a  przed duetem Kanadyjskim Madeline Edwards / Zhao Kai Pang (135,01).
Czwarte i piąte miejsce należy do duetów Amerykańskich Lorraine Mcnamara / Quinn Carpenter (128,16) i Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (127,99).

Żadnych zmian na pozycjach medalowych nie przyniosła konkurencja panów. Najlepszym okazał się Jason Brown (USA) i jego 198,16 pkt. Za nim już ze sporą stratą uplasował się Alexander Petrov (RUS) z wynikiem 174,45 punktów, a brąz przypadł Kanadyjczykowi, Nam Nguyen uzbierał ich 171,56. Czwarte miejsce to powtórka z miejsc wyższych. Czyli znów Amerykanin Shotaro Omori (166,09) lepszy od Rosjanina, Andrei'a Zuber'a (165,47). Honor Japonii uratował awansujący z miejsca dziewiątego na szóste Shu Nakamura (161,69 pkt.)


Solistki... 
...nieźle namieszały bo w Short Programie kolejność była zupełnie inna, niż ta końcowa, chociaż różnice punktowe minimalne. I tak suma summarum wygrała Leah Keiser (USA), która awansowała z miejsca trzeciego. W programie krótkim wyszły jej wszystkie elementy pozaskokowe, ale w programie dowolnym wykonywanym do Seasons postarała się by skoki też wypadły poprawnie. I to z takim skutkiem, że najlepiej spisała się w kombinacjach: 2A+3T, 2A+2T+2Lo. 
Na drugie miejsce spadła liderka po SP So Youn Park (KOR). Udany short nie zagwarantował wygranej, przy znacznie słabszym programie dowolnym. U So Youn Park za dużo było niepotrzebnych błędów w postaci, pojedynczych skoków (1Lz, 1F) szkoda, bo pozostałe potrójne skoki i podwójny Axel całkiem udane. Jej West Side Story był dopiero trzecim programem wieczoru.
Trzecią zawodniczką Junior Grand Prix w Turcji została Satoko Miyahara (JPN). Przed zawodami była typowana na zwyciężczynię. Po nieudanym short programie nadzieje były minimalne. Dopiero szóste miejsce, błędy w skokach i treningowe punkty za jakość wykonania (większość zer) nie dawała tak wielkich możliwości na awans. Na szczęście Romeo i Julia został drugim programem dowolnym wieczoru co oznaczało, że Japonka zdobyła sporą ilość punktów i awans na miejsce medalowe. Chociaż, nie był to rewelacyjnie zaprezentowany show bo upadek, błędy w skokach (3Lo,2A+3T) zdecydowanie psuł wrażenie. Za pozostałe elementy także sędziowie nie byli zbyt hojni w swej ocenie.
Jedynie Miyabi Oba (JPN) obydwa programy zaprezentowała na podobnym poziomie i zajmowała przez całe zawody miejsce czwarte. Rozczarowaną natomiast może poczuć się Uliana Titushkina (RUS), która short program wykonała na miejsce drugie (51,40), a program dowolny na odległe jak dla niej miejsce szóste (83,31) efekt jest taki , że zawody zakończyła nie miejscu piątym.

WYNIKI - TUTAJ
Short program solistek - TUTAJ
Free program solistek - TUTAJ
Programy pań można obejrzeć - TUTAJ


 Pary taneczne...
...to przede wszystkim Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS), którzy spisali się na medal. W obydwóch częściach konkurencji zapewniali sobie zwycięstwo. Za rytmy cha-chy i samby otrzymali 59,32 pkt, a za taniec dowolny Live and Let Die - 88,41. Jak już wspomniałam były to najwyższe noty. Za Twizzle, piruety oraz podnoszenia uzyskali poziomy czwarte, za sekwencję kroków trzecie, a wszystko to ocenione in plus za jakość wykonania. 
Mniej pewnie było z duetem  Shari Koch / Christian Nuechtern (GER), chociaż obronili drugą pozycję z short dance, to przez sam taniec dowolny zajęliby miejsce trzecie. Gdzie za obowiązkowe sekwencje blues'owych kroków, Twizle podnoszenie i piruet uzyskali wspaniałe poziomy czwarte, a w Big Spender potwierdzili, że nie mają sobie równych - to jednak muszą  przyłożyć się do jakości ich wykonania by sędziowie nie byli tacy oszczędni oscylując między jedynką, a wtedy będzie więcej niż 79.48. Odwrotnie jest u trzeciej pary, czyli Madeline Edwards / Zhao Kai Pang (CAN). Ich taniec krótki był dopiero czwarty. Natomiast sam taniec dowolny był oceniony jako drugi. Ten duet uzyskał identyczne poziomy jak duet z Niemiec, a "wygrał" z nim (oczywiście we free dance tj. George Valentin) za jakość wykonania, bo w komponentach znów okazał się słabszy niż główni rywale. W sumie za program dowolny uzyskali 80,50 pkt i spore szanse na przyszły sukces.
Na czwartym miejscu zawody zakończył będący dwa razy piąty ;) duet Lorraine Mcnamara / Quinn Carpenter (USA), natomiast duet Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA) zaliczył bolesny spadek ( i upadek) z miejsca trzeciego na miejsce piąte. 

WYNIKI - TUTAJ
Short dance part tanecznych - TUTAJ
Free dance part tanecznych - TUTAJ


SHORT DANCE ZWYCIĘZCÓW

FREE DANCE ZWYCIĘZCÓWSoliści...
...zaciekle bronili miejsc zajmowanych po programie krótkim. Jason Brown (USA) rozpoczął go nieudanym 3A, ale później poszła już z górki. W programie dowolnym nie było łatwo, aż trzy razy skakał nie z tej krawędzi co trzeba, ponad to zaliczył skok poza rotacją i tylko pojedynczego Salchowa. Ale żeby o mistrzu nie mówić źle, Amerykanin jednak w Liebestraum, jak już to ma w zwyczaju zachwycał piruetami, za które uzyskał poziomy 4,  udanymi skokami takimi jak 3F, czy 3Lo, a także kombinacją 2A+2T.  Brawo.
Alexander Petrov (RUS),  lepiej zaprezentował się w shorcie niż w programie dowolnym. Udany 3A i kombinacja 3Lz+3T przypadły do gustu sędziów. Coś się jednak stało w tym nieszczęsnym programie dowolnym (o wymownym tytule Once Upon a Time in America)
Tak, tak pewnego razu (może nie w Ameryce, a w Turcji) pan Petrov zaliczył upadek, słabiutki 3A oraz 3Lo, a do tego nie zaliczona sekwencja 2A+2A. Dobre strony programu to na pewno dwie kombinacje (3Lz+2T, 3S+2T+2Lo) i 3Lz. Nasz bohater przeżywał wzloty i upadki, aż zadomowił się na miejscu drugim. Nie dogonił go będący na miejscu trzecim Nam Nguyen (CAN), po programie krótkim był bardzo blisko, ale już w dowolnym jego strata powiększyła się. Air on th G String przyniosła mu jednak szczęśliwe medalowe miejsce. Podobnie jak mistrz, zaliczył dwie nie udane krawędzie i skok pojedynczy (1F), ale poradził sobie z pozostałymi czterema skokami potrójnymi. 

Kamil Dymowski (POL) zawody zakończył na miejscu dwunastym, uzyskując 128, 77 pkt. Jeszcze dwa oczka w górę i znalazłby się na punktowanym dziesiątym miejscu. :)


WYNIKI - TUTAJ
Short program solistów - TUTAJ
Free program solistów - TUTAJ
Programy solistów można obejrzeć - TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.