piątek, 8 lutego 2013

4CC 2013 - dzień pierwszy


Pierwszy dzień zmagań w Japonii najlepiej zakończył się dla reprezentantów Kanady bowiem Tessa Virtue / Scott Moir oraz Meagan Duhamel / Erick Radford prowadzą w swoich konkurencjach. Natomiast Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch mają szansę na wicemistrzostwo par sportowych.

Amerykanie również mają powody do zadowolenia w parach tanecznych za sprawą duetów Meryl Davis / Charlie White oraz Madison Chock / Evan Bates zajmują miejsce drugie i trzecie. Także trzecie miejsce w konkurencjach par sportowych i solistów wywalczyli Marissa Castelli / Simon Shnapir oraz Richard Dornbush.


Honor gospodarzy ratuje pierwszy po programie krótkim Yuzuru Hanyu, a Han Yan z Chin po udanym shorcie plasuje się na miejscu drugim.

Tessa Virtue / Scott Moir
W tańcach dowolnych na czołowych miejscach oczywiście Tessa Virtue / Scott Moir (CAN) oraz Meryl Davis / Charlie White (USA). Kanadyjczycy zaprezentowali nieskazitelny i jeszcze bardziej ulepszony program, za który zdobyli 75.12 pkt. Natomiast Amerykanie z minimalnie lepszą notą za komponenty i małym zawahaniem Charliego uzyskała punktów 74.68. Miejsce trzecie należy do kolejnego Amerykańskiego duetu - Madison Chock / Evan Bates (65.44). Duet Chock/Bates znacznie traci do liderów, co wskazuje, że awans może być nieosiągalny, natomiast pary z niższych lokat nie mają zamkniętej drogi by ich prześcignąć. A mowa tu o duetach, którym przytrafiły się małe choć zauważalne błędy tj. Maia Shibutani / Alex Shibuytani (USA / 63.26), czy  Piper Gilles / Paul Poirier (CAN / 60.20).


Meagan Duhamel / Erick Radford
Pary sportowe to przede wszystkim  Meagan Duhamel / Erick Radford (CAN / wideo). Nie tylko prowadzą po energicznym i naszpikowanym trudnymi skokami (3Lz solo oraz takiż samym skokiem wyrzucanym) programie krótkim, ale także znacznie poprawiają swój rekord sezonu (70.44). A oz wyjątkiem potrójnego twista, pozostałe elementy uzyskały poziom 4. Na drugim miejscu z równie udanym, choć może łatwiejszym pod względem skokowym programem uplasowali się ich rodacy tj. Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch (66.33). Ich skokami były 3T solo oraz 3 wyrzucany Rittberger. Taniec szczególnie  zasługuje na uwagę, ze względu na wspaniałą choreografię oraz dopracowaną interpretację. Trzecie miejsce to Marissa Castelli / Simon Shnapir (USA) z dorobkiem 53.06. Natomiast kolejne pary trzy pary mieszczą się w różnicy jedynie 1,8 pkt.

To, że najlepszym solistą po programie krótkim został Yuzuru Hanyu (JPN) nie jest sensacją, jednak to, że Daisuke Takahashi (JPN) plasuje się dopiero na miejscu czwartym wzbudza większe emocje. 

Wracając jednak do tych najlepszych Yuzuru Hanyu za swój program krótki uzyskał 87.65 pkt. Wykonał w nim czystego 4T oraz 3A, jednak za kombinację 1Lz+3T ujęto mu punkty. Wiadomo, że skoków pojedynczych w shorcie się nie przewiduje. Wspaniałe piruety z poziomu 4 pozwoliły mu odrobić wszelkie straty. Na miejscu drugim znajduje się Han Yan (CHN) z dorobkiem 85.08. Technicznie był znacznie lepszy od Hanyu, bowiem oprócz 4T, 3A skoczył kombinację 3Lz+3T, a za dwa piruety uzyskał poziomy 4. Słabiej Chińczyk prezentuje się artystycznie i stąd słabsza nota za komponenty. Takim samym zestawem skoków zaimponował Richard Dornbush (USA), który jak na razie zajmuje miejsce trzecie z dorobkiem 83.01. 
Miejsce czwarte  należy do wspomnianego Daisuke Takahashi. Pomimo, że jest czwarty ma realne szanse na polepszenie lokaty bowiem jego wynik to 82.62. Może być lepiej pod warunkiem, że czysto będzie skakał 3A i nie przewróci się w 4T, jak to miało miejsce w shorcie ;).  Podobnie Nan Song (CHN) z obecnym wynikiem 81.15, a uzyskanym za bezbłędną kombinację 4T+3T oraz czyste 3Lz i 3A posuiada potencjał oraz możliwości na polepszenie pozycji. Pod samym względem technicznym (44.83) jest to 3 program tego segmentu zawodów. 
A aż trzech panów uzyskało 78 punktów z ułamkiem. I są to Kevin Reynolds (CAN / 78.34), Denis Ten (KAZ / 78.05), Takahiko Mura (JPN / 78. 03).


Tessa Virtue i Scott Moire Short Dance Mistrzostwa 4 Kontynentów 2013Tessa Virtue i Scott Moire Short Dance Finał Grand Prix 2012

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.