wtorek, 26 lutego 2013

Komplet Polaków na Mistrzostwach Świata Juniorów


Już od jutra na dobre rozpoczynają się Mistrzostw Świata Juniorów. W każdej z czterech dyscyplin Polska ma swoich reprezentantów.

W konkurencjach solowych są to Agata Kryger i Kamil Dymowski. Natomiast dwa duety Joanna Zając i Cezary Zawadzki oraz Marcelina Lech i Jakub Tyc powalczą odpowiednio w parach tanecznych i sportowych.
Konkurencja jest bardzo silna bowiem do Milanu zjechali się najlepsi Juniorzy obecnego jak i poprzedniego sezonu. I tak na tafli pojawi się wielu medalistów z Finału Junior Grand Prix 2012, a także z powodzeniem startujących na Mistrzostwach Świata Juniorów 2012.

Konkurencja solistek to przede wszystkim silny skład reprezentacji Rosji. O wygraną we Włoszech będą walczyć m.in. złota medalistka Finału JGP Elena Radionova (RUS), brązowa medalistka tych samych zawodów Anna Pogorilaya oraz broniąca tytułu Mistrzyni Świata Juniorów i powracająca po kontuzji - Julia Lipnitskaia.


W konkurencji par tanecznych po raz kolejny do rywalizacji staną zwycięzcy Finału JGP - Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS). Nie zabraknie także pozostałych medalistów tj. vice mistrzów Gabrielli Papadakis / Guillauma Cizerona (FRA) oraz Alexandry Aldridge / Daniela Eatona (USA), którzy wywalczyli medal brązowy. Ponad to Rosjanie stawiają także na dwie pary z Finału JGP czyli na duet Valeria Zenkova /Valerie Sinitsin oraz Evgenię Kosiginę / Nikolaia Moroshkina.

Wśród solistów to Stany Zjednoczone upatrują szansę na medale. Bo Joshua Farris to ubiegłoroczny vice mistrz Świata Juniorów i vice mistrz Finału JGP, natomiast Jason Brown to brązowy medalista Świata Juniorów oraz czwarty zawodnik Finału JGP. Do dwóch utytułowanych panów dołączył także vice mistrz Stanów Zjednoczonych -  Shotaro Omori. Na tafli we Włoszech nie zabraknie także silnych reprezentantów z Japonii. Ryuju Hino to brązowy medalista Finału JPG, a Shoma Uno to z kolei vice mistrza swojego kraju, a także vice mistrz z jednych zawodów z cyklu Junior Grand Prix tj. z Niemiec
W reprezentacji Rosji znalazł się mistrz Rosji w konkurencji juniorów Mikhail Kolyada oraz vice mistrz Alexander Samarin dla których będzie to debiut w tak poważnej imprezie.

W parach sportowych ponownie Rosja ma przewagę stawiając na zwycięzców Finału JGP. Lina Fedorova / Maxim Miroshkin, o najlepszy tytuł powalczą w towarzystwie swoich rodaków z tzw. spoza szóstki JGP ale  są to vice mistrzowie (Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov) oraz brązowi medaliści (Kamilla Gainetdinova / Ivan Bich) krajowych zawodów Rosji.
Pod nieobecność, dwóch wyżej notowanych w Finale Junior Grand Prix, Rosyjskich duetów to Kanada może wyjechać z medalami bowiem Margaret Purdy / Michael Marinaro jak i Brittany Jones/Ian Beharry to duety, które zakwalifikowały się do Finału. Ich plany może pokrzyżować czwarty duet tego Finału, czyli Xiaoyu Yu / Yang Jin z Chin, którzy w swoim dorobku posiadają już vice mistrzostwo Świata Juniorów z ubiegłego roku.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.