czwartek, 7 lutego 2013

Przed Mistrzostwami Czterech Kontynentów 2013

Japonia 2013, czyli Four Continents Championships 2013


Mistrzostwa Czterech Kontynentów (4CC), to coroczna impreza - począwszy od 1999 roku - skupiająca łyżwiarzy będących spoza Europy. I choć zawody te organizowane są dla zawodników z całego świata, to jak pokazuje historia najwięcej sukcesów odnoszą łyżwiarze i łyżwiarki z krajów takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Chiny czy Japonia.
A ostatnio (w 2009 roku) do tego zaszczytnego grona wkroczyła Yu Na-Kim (KOR).
W poprzednim roku podium w każdej z dyscyplin przedstawiało się następująco:

Solistki:
1.Ashley Wagner (USA)
2.Mao Asada (JPN)
3. Caroline Zhang (USA)

Soliści:
1. Patrick Chan (CAN)
2. Daisuke Takahashi (JPN)
3. Ross Miner (USA)

Pary Sportowe:
1. Sui Wenjing / Han Cong (CHN)
2.Caydee Denney / John Coughlin (USA)
3. Mary Beth Marley / Rockne Brubaker (USA)

Pary Taneczne:
1. Tessa Virtue / Scott Moir (CAN)
2. Meryl Davis / Charlie White (USA)
3. Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN)


Nieobecni
W tym sezonie żadna z par sportowych, która w ubiegłym sezonie wywalczyła medale nie zaprezentuje się na tafli w Japonii, podobnie jak dwie Amerykańskie solistki (A.Wagner, C.Zhang), czy reprezentanci z Kanady Kaitlyn Weaver / Andrew Poje oraz Patrick Chan również nie wezmą udziału w imprezie.

Natomiast na obecnych Mistrzostwach 4 Kontynentów w Japonii odbywających się między 8, a 11 lutego, nie zabraknie gwiazd największego formatu.

Obecni
Bowiem dwa duety, które jak wiadomo rywalizują ze sobą od lat, po raz kolejny stoczą batalię o złoto. A mowa oczywiście o parze Tessa Virtue / Scott Moir oraz Meryl Davis / Charlie White. Obok nich wystąpią także dobrze już znane rodzeństwa tj Shibutani oraz rodzeństwo Reed'ów. 
W parach sportowych ponownie ujrzymy małą "atomówkę" ze swoim partnerem czyli Meagan Duhamel z Erickiem Radfordem (CAN), a wśród solistek największą atrakcją będzie Japońska drużyna w składzie: Mao Asada, Akiko Suzuki czy Kanako Murakami, które staną do rywalizacji z Christiną Gao, Gracie Gold i Agnes Zawadzki z USA. Choć pogodzić je może, znakomicie spisująca się na zawodach z cyklu Grand Prix Kaetlyn Osmond z Kanady.
Między solistami także nie będzie spokojniej a to za sprawą reprezentacji gospodarzy (D.Takahashi, Y.Hanyu, T.Mura), którzy walczyć będą z nowym Amerykańskim liderem Maxem Aaronem, Nan Songiem z Chin, czy z Kevinem Reynoldsem z Kanady.

Odpowiedź kto zostanie mistrzem już za kilka dni :)
WYNIKI

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.