W najbardziej dekoracyjnej dyscyplinie, czyli tańcach Olimpijskie złoto wywalczyli
Meryl Davis / Charlie White (USA)
Ze srebrnym medalem i tytułem wicemistrzów olimpijskich z Soczi wyjadą
Tessa Virtue / Scott Moir (CAN)
Po raz pierwszy w karierze brąz zdobyli
Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (RUS)
1. Meryl Davis / Charlie White (USA) - 116.63 / 195.52
źródło:ISU |
Do tej pory z przyznawaniem najwyższej oceny bywało rożnie. Amerykanie są jedynym duetem, który uzyskał ją od każdego sędziego, aż za dwa komponenty: choreografią i interpretację.
2. Tessa Virtue / Scott Moir (CAN) - 114.66 / 190.99
Tylko tacy mistrzowie potrafią odnaleźć się w kompozycji dzieł: Petit Adagio, Waltz in Concerto - A. Glazunov, Piano Concerto - A.Scrabin. Wymagająca muzyka, w żadnym wypadku nie przytłacza zawodników, a wręcz przeciwnie stawią z nią harmonijną całość, odzwierciedlają emocje, z wdziękiem elegancją podkreślają wyjątkowość oraz tworzą estetyczny i wyszukany pokaz. Pod względem choreografii niemożliwie i perfekcyjne zgrani z muzyką Nie zabrakło także (i oczywiście) arcytrudnych elementów technicznych (same poziomy 4), zaprezentowanych z niezwykłą lekkością i precyzją. No i oczywiście ocen "10".
3. Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (RUS) - 110.44 / 183.48
Kolejne arcydzieło jakie pojawiło się na tafli w Soczi. Sięgając do konwencji dzieła (Jezioro Łabędzie - P. Czajkowski), Rosjanie zaczerpnęli z niego to co najwspanialsze, najistotniejsze, najdostojniejsze i zaprezentowali się w sposób doskonały i zapierający dech. Ich taniec to kwintesencja baletowej dramaturgii.
4. Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat (FRA) - 104.44 / 177.22
Nietuzinkowa wersja cyrku jako sztuko, zachwycająco połączona z dźwiękami z Małego Księcia - Maxime Rodriguez. Francuzi prezentują wachlarz emocji i kierują się ku spokojnej i wyważonej historii. W tańcu nie zabrakło wytężonego tempa, czarujących akcentów, wzruszających chwil oraz dynamicznej i optymistycznej końcówki. W ich pomysłu na stroje można dopatrzeć się, że Nathalie symbolizuje różę, a Fabian - małego księcia.
5. Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS) - 102.95 / 172.92
Powrócili do programu sprzed sezonu (Man with Harmonica) i zinterpretowali z właściwą dla siebie pasją przejęciem i rozmachem. Tylko największej klasy zawodnicy mogą przedstawić szaleństwo w sposób artystyczny. Na dodatek z wplecionym najwyższej klasy muzyki z Tosci. W programie nie brak porywającej dramaturgii, zawrotnego tempa dostosowanego do przebiegu dzieła, czy najwyższych walorów tanecznych.
N.Pechalat/F.Bourzat |
6. Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA) - 101.92 / 169.50
Overtura The Barber of Seville, w prezentacji Włochów to istota operowej komedii plus/minus XVIII wieku. Zabawny, beztroski styl, nasycony artyzmem i teatralnym przekazem. To przede wszystkim powabny, pełen gracji i ujmujący taniec, przedstawiający urzekającą historię.
7. Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) - 103.18 / 169.11
Zmysłowe, pociągające, nasycone żarem tango z wielokrotnym wykorzystaniem charakterystycznych dla tańca ruchów i ułożenia sylwetki. Szczególnie zauważalne jest jak Andrew przez cały czas w ramionach nachylony był do partnerki. Genialne wykonania umożliwiło im złamanie bariery 100 pkt za taniec dowolny.
8. Madison Chock / Evan Bates (USA) - 99.18 / 164.64Nędznicy w ich wydaniu to liryczna i niemal romantyczna opowieść.
9. Maia Shibutani / Alex Shibutani (USA) - 90.70 / 155.17
Sięgając po rozpoznawalne ruchy Michaela Jackosna udowadniają, że na lodzie sprawdzają się tak samo dobrze jak i w teledyskach. Nie zabrakło też akcentów z Thrillera ;)
10. Penny Coomes / Nicholas Buckland (GBR) - 91.78 / 151.11
Nowoczesność (choć dla niektórych może to być już odległa przeszłość ;)) muzyki Michaela Jacksona, podkreślona przez nowatorskimi rozwiązaniami (szczególnie w elementach łączących) i energicznym przemieszaniem się po tafli..
11. Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi (GER) - 89.86 / 150.77
Ciąg dalszy ekstrawaganckiego tańca krótkiego. A to oznacza, ciąg dalszy żartobliwego tonu.
12. Julia Zlobina / Alexei Sitnikov (AZE) - 90.48 / 148.63
Pina w ich aranżacji, to zgodna z muzyką ciągłość płynnych ruchów. Znakomicie umiejscowione Twizzle, w momencie ożywionych taktów.
E.Bobrova/D.Soloviev |
Artysta (Picasso) i muza lub raczej ożywające dzieło sztuki w postaci Sary. Nastrój uniesienia, wrażliwości artystycznej i pasji twórcy został podkreślony nietuzinkowymi zabiegami w postaci oskupionej i wzniosłej mimice czy konstrukcją i formą elementów łączących.
14. Charlène Guignard / Marco Fabbri (ITA) - 86.64 / 144.78
Zachwycająca estetyka i jakość pokazu do wzruszającej muzyki z Romea i Julii. Niezwykłe i dostosowane do epoki stroje, podnoszą wartość odbioru.
15. Pernelle Carron / Lloyd Jones (FRA) - 84.62 / 142.87
Jezioro Łabędzie, zaprezentowane z animuszem. Szczególnie Pernelle, jako zadziorna i śmiała łabędzica, wysuwa się pierwszy plan tańca.
16. Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin (RUS) - 82.65 / 140.66
Heroiczna i zarazem tragiczna opowieść z I wieku naszej ery (tocząca się na terenach Galii). Taniec w interpretacji młodych Rosjan jest wzruszającym i pełnym liryzmu obrazem zakazanej miłości.
17. Isabella Tobias / Deividas Stagniūnas (LTU) - 82.60 / 139.00
Zapalczywe ruchy, niespokojny klimat, urzekająca kobieta i muzyka ze ścieżki dźwiękowej James Bond, podkreślają błyskotliwi i niepokorny styl filmów o agencie 007.
18. Alexandra Paul / Mitchell Islam (CAN) - 82.79 / 138.70
Żywiołowe, czasem wolniejsze, czasem dynamiczne, czasem smutne, czasem optymistyczne dźwięki w prezentacji Kanadyjczyków nabierają eleganckiego, pełnego wdzięku i gustownego wyrazu.
S.Hurtado/A.Diaz |
19. Tanja Kolbe / Stefano Caruso (GER) - 76.13 / 130.56
Niczym królewna i książę z bajki zjawiskowo i wybornie poruszają się do kompozycji utworów z bajki Zaczarowana.
Zabawny marsz, z tradycyjnie postrzeganymi clownami i cyrkowymi występami. Ale znalazło się i miejsce na wyciszenie i romantyczną zgryzotę.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.
Dziękuję :)