środa, 12 lutego 2014

IO: Medale i artystyczny program dowolny par sportowych

Pierwsze indywidualne medale w łyżwiarstwie figurowym rozdane, a raczej wywalczone z pełnym wysiłkiem i niezaprzeczalnym talentem w tle. 

Mistrzami Olimpijskimi 2014 w kategorii par sportowych zostali 
Tatiana Voloshozar / Maxim Trankov (RUS)

Wicemistrzami, drugi Rosyjski duet  
Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS)

Ostanie miejsce na podium i medal brązowy trafił do 
Aliony Savchenko / Robina Szolkowego (GER)

1. Tatiana Voloshozar / Maxim Trankov (RUS) - 152.69 / 236.86
Majestatyczność, dramaturgia, dostojeństwo, wzniosłość oraz niezwykłość cechuje program Rosjan. Nieprzenikniona  interpretacja, fenomenalna choreografia, talent łyżwiarski, drobiazgowo opracowane elementy oraz żarliwe zaprezentowanie programu stworzyły niepowtarzalne arcydzieło do muzyki Jesus Christ Superstar. "10" za interpretację, za choreografię, i wykonanie wyskakiwały niemal u każdego sędziego. Każdy elementy poza-skokowy wykonany zastał na 4 poziomie, a 3S, 3T+2T oraz 3 wyrzucany Loop i Salchow wyładowane pewnie (no może oprócz podparcia Tatiany po 3loopie). Jak można się było spodziewać uzyskali także oceny in plus za jakość wykonania.

2. Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS) - 143.47 / 218.68
Rosjanie w programie stworzyli nieco zabawy, nieco grozy, a także wymaganej w utworze Rodziny Adamsów ponętności. Srebro dla Rosjan jest pewnego rodzaju sensacją, ale skoro ich program był czysty jak łza, z szeregiem trudnych elementów, wykonanych na wysokim poziomie jakości, to już szok jest mniejszy. M.in. zachwycili kombinacją 3T+2T+2, 3wyrzucanym Flipem i 3wyrzucanym Salchowem na koniec programu, czy piruetami na poziomie 4.

3. Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER) - 136.14 / 215.78
Po raz kolejny w tym sezonie zachwycili i urzekli olśniewającym programem do muzyki Dziadek do orzechów. Aliona niczym porcelanowa laleczka, porywa swym wdziękiem, a Robin w roli żołnierzyka stanowi uzupełnienie akcji. Cudowność prezentacji, niezaprzeczalnie przenosi w baśniowy, niewyjaśniony świat. Smutek ogrania, gdy przypomina się upadek Robina w kombinacji 3T+3T oraz upadek Aliony przy arcy trudnym potrójnym wyrzucanym Axlu, kosztowne błędy pozbawiły ich nie tylko walki o złoto, ale także utrzymanie srebra.

4. Qing Pang / Jian Tong (CHN) - 136.58 / 209.88
Nędznicy w ich interpretacji i aranżacji doskonałych elementów, ponownie oprócz wzruszenia wywołuje ukojenie. Program to przede wszystkim harmonia z muzyką, wyczucie myśli utęsknienia i budzącego się optymizmu.

5. Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch (CAN) - 131.18 / 202.10
Na rozpoczęcie Kirsten przyjmuje taneczną i jakże czarująca pozę. Początkowo prezentują się delikatnie i bez napięcie później przechodzą do zabawnej i energicznej kreacji Fellini medley .

6. Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS) - 129.94 / 199.60
Widowiskowy program z doskonałą interpretacją. Podniosłość, dostojność i ranga utworu podkreślana zostaje w każdej sekundzie tańca do Polovetsian Dances.

7. Meagan Duhamel / Eric Radford (CAN) - 127.32 / 199.53
Przez ekspresja z jaką Meagan prezentuje się na tafli oraz  Erick ze swą postawą, która nie jest przytłoczona przez partnerkę wciągają do magicznego świata Alicji w Krainie Czarów. Klimat programu utrzymany jest w podniosłym i walecznym stylu.
Wykonali dwa skoki potrójne wyrzucane wykonane jeden po drugim, gdzie Loop wyszedł,  ale Lutz był z błędem przy lądowaniu. Imponujący był także 3Lz solo.

8. Cheng Peng / Hao Zhang (CHN) - 125.13 / 195.72
Program dowolny Chińczyków to przede wszystkim ogromna harmonia z klasyką Chińskiego pianisty oraz imponujący poczwórny twist.
A.Savchenko/R.Szolkovy

9. Marissa Castelli / Simon Shnapir (USA) - 120.38 / 187.82
Pewność siebie, zdecydowanie i nieugiętość aż kipi z prezentacji programu do James Bonda. Interpretacja nie budzi wątpliwości, a bogactwo ozdobników wyznacza kierunek akcji. Choć nie najlepiej wykonany, jednak był poczwórny wyrzucany Salchow

10. Vanessa James / Morgan Cipres (FRA) - 114.07 / 179.43
Anioły i Demony w ich wydaniu to niepowtarzalna sztuka budowania napięcia. Francuzi z niezwykłą prędkością przemierzali taflę oraz z pełną żywiołowością i gorliwością podkreślali mocne dźwięki utworu. Efektownie wyglądało kończące występ podnoszenie, gdzie Morgan uklęknął. szkoda, że przy zejściu partnerki, musiał ratować się przed upadkiem.

11. Stefania Berton / Ondrej Hotarek (ITA) - 115.51 / 179.08
Dracula w interpretacji Włochów akcentuje zmysłowość, ale w subtelny i łagodny sposób. Imponujący i elegancki styl przejazdu podkreślają atrakcyjne i szykowne stroje.  Program rozpoczęli mocną trójkombinacją 3T+2T+2T.

12. Felicia Zhang / Nathan Bartholomay (USA) - 110.31 / 167.21
Kolejna odsłona Nędzników, tym razem nie tak oczywisty dobór muzyki. Sięgając po dynamiczne, energiczne i wyraziste dźwięki zaskakują żywiołowością i  niemal bojowością. Dodatkowo dobrze wykonali potrójnego wyrzucanego Lutza.

13. Maylin Wende / Daniel Wende (GER) - 107.00 / 166.25
Widowiskowe stroje, więc i czytelny przekaz. Styl w jakim się prezentują do muzyki Your Highness jest mieszanką bojowości oraz odwołaniem się do (chyba) celtyckich dźwięków, w czasie których dają oddech publiczności i zabawiają scenicznym tańcem.

14. Paige Lawrence / Rudi Swiegers (CAN) - 103.01 / 161.98
Q.Pang / J. Tong 
Baśniowy klimat z krainy Oz, ze znakomitą aranżacją programu. Paige rozczulająco spisuje się przyjmując pozycje porcelanowej laleczki. Wielość acz subtelność ozdobników podkreśla czarujący styl pary. W swym tańcu zaprezentowali 3 wyrzucanego Lutza i to jeszcze w końcówce występu, co podniosło wartość programu.

15. Andrea Davidovich / Evgeni Krasnopolski (ISR) - 94.35 /147.73
Romeo i Julia w wykonaniu Andrei i Evgenija początkowo jest  wzruszającym wydaniem, przy łagodnych ruchach rąk i bardzo tradycyjnym w przekazie. Końcówka programu zmienia całkowicie nastój na dynamiczny i pełen ekspresji.

16. Nicole Della Monica / Matteo Guarise (ITA) - 86.22 / 137.86
La Traviata (podobnie jak i short) jest utrzymany w rytmicznym i ożywczym tempie. Włosi odnaleźli się bardzo naturalnie w dziele, dzięki czemu odbiór i odbiór był przyjemny i relaksujący.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.