niedziela, 16 lutego 2014

IO: Artystyczny short dance

Pary taneczne rozpoczęły swe zmagania w rymie Quickstepu. Może to być także Quickstep w połączeniu z   Foxtrotem, Slow Foxtrotem, Charlestonem czy Swingiem.Zbliżone rytmy stanowią pułapkę, do pozornego powielania stylów programów, dlatego duety dwoją się i troją by nadać im niepowtarzalny i indywidualny charakter. 
I tak oto powstaje 24 odmiennych tańców.

Po pierwszym dniu zmagań najlepsza szóstka to: 
1. Meryl Davis / Charlie White (USA)
2. Tessa Virtue / Scott Moir (CAN)
3. Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (RUS)
  4. Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat (FRA) 
 5. Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS)
6. Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA)

1. Meryl Davis / Charlie White (USA) - 78.89
My Fiary Lady to gustowny i elegancki taniec o charakterze wdzięcznym i romantycznym. Para porusza się zwiewnie, urokliwie i niezwykle malowniczo. Tworząc pogodny i promienny nastrój, Meryl i Charlie z urzekającą skromnością podkreśla idylliczny i czuły charakter piosenki. Przez ich naturalny rozanielony styl nie dają po sobie poznać, że wykonują niesamowicie trudne i nieskazitelne jakościowo elementy. Po tym poznać kasę samą w sobie.
M.Davis Ch.White

Fenomenalny duet stawia sobie coraz wyższe zadania choreograficzne oraz techniczne i realizuje je po mistrzowsku. Estetyka tańca daje się zauważyć nie tylko w elementach łączących, ale także w nienagannej technice. Za każdy element uzyskali poziom 4 i za każdy głownie ocenę +3 za jakość wykonania. A "10" w ocenie za komponenty nie było końca.

2. Tessa Virtue / Scott Moir (CAN) - 76.33
Ich taniec do muzyki Luisa Armstronga od razu przywodzi na myśl oscarowy musical z dawnych lat.  Wyszukane połączenia, wyrafinowany styl, z subtelnie włączonymi niewiarygodnie trudnymi i idealnie wykonanymi elementami.
Nieprawdopodobny talent jaki z nich bije olśniewa i budzi nadzwyczajny podziw. Nie ma tu miejsca na puste momenty, ani też nie ma miejsca na niepotrzebne udziwnienia, wszystko dopracowane i dobrane do ostatniego mrugnięcia powieką. Oprócz pierwszej sekwencji kroków, pozostałe elementy wykonali na 4 poziomie. A bez względu na poziom każdy z elementów uzyskał wysokie oceny za jakość. Wśród wielu "10" jako jedyni uzyskali ją także w komponencie o nazwie umiejętności łyżwiarskie.

3. Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (RUS) - 73.04
Ich wyraźne emocje, gra mimiką, zwiewne kreacje z pewną dozą niewymuszonej elegancji, wysuwają się na pierwszy plan tańca. Luksusowy styl, w połączeniu z bajecznie wykonanymi charakterystycznymi dla tańca elementami porywa i imponuje. Oprócz kroków w rozdzieleniu ich elementy uzyskały poziom 4 i oczywiście oceny in plus za jakość wykonania.

4. Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat (FRA) - 72.78
To spektakl drapieżny, niezwykle uwodzicielski (Nathalie) i może nieco gangsterski, a może Fabian po prostu wciela się w postać adwokata ratującego zagubioną w swych działaniach kobietę. Co jest pewne to to, że utrzymują klimat jaki panował w USA w latach 20-tych poprzedniego wieku. Podobnie jak bezpośredni rywale, za cztery elementy uzyskali poziom 4 i oceny in plus za jakość.

5. Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS) - 69.97
T.Virtue/S.Moir
Kokieteryjna, uwodzicielska niczym Merlin Monroe Ekaterina i towarzyszący i dający się ponieść jej urokowi Dmitri. Ich Slow Foxtrot zachwyca płynnością i przemyślaną choreografią. Poziom 4 uzyskali za pierwszą sekw. kroków oraz za podnoszenie. I choć jakość elementów mieli na in plus, to nieco niższe poziomy za pozostałe elementy pozbawiły ich punktów. Podobnie jak pozostałe miejsca w pierwszej dziewiątce.

6. Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA) - 67.58
Radośnie i sympatycznie prezentują się w 42nd Street i Lullaby of Broadway. Zawrotne tempo zgodnie z nastrojem i rymem muzyki.Unikatowa zdolność do oczarowania i wzbudzania ciepłych emocji u odbiorcy przemawia na ich korzyść.

7. Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) - 65.93
Klasyka gatunku, zaprezentowana na najwyższym stopniu elegancji. Duet sięgną tylko po Quickstep, wykorzystując muzykę 42nd Street – Finale.

8. Madison Chock / Evan Bates (USA) - 65.46
Płynnie, szampańsko i niezwykle dekoracyjnie porywają w tan. Naturalnie poddają się dźwiękom charlestona.


9. Maia Shibutani / Alex Shibutani (USA) - 64.47
Jazzowo-popowy program wykwintnie zaprezentowany w takt quickstepu i fokstrota, nie zabrakło także charakterystycznego dla duetu wdzięku i słodyczy. A to wszystko do muzyki i śpiewu Michaela Buble. W dodatku zaprezentowali świetne Twizzle z poziomu 4.

10. Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi (GER) - 60.91
Jak zwykle odnajdują się w ekstrawaganckich pomysłach. I jak zwykle tworzą humorystyczny obraz programu. Nelli zmieniła strój, poprzednio występowała w zielonej sukience, w Soczi prezentuje się w złotym kostiumie, z ogromną kokardą.

N.Pechalat/F.Bourzat
11. Penny Coomes / Nicholas Buckland (GBR) - 59.33
Klasyka quickstepu, foxtrotu i swingu (w wykonaniu Freda Astaire) z dźwiękami alternatywnego hip hopu (Jurassic 5). A wszytko naturalnie i bez sztuczności.

12. Sara Hurtado / Adria Diaz (ESP) - 58.58
W oszałamiający i tradycjonalny sposób przełożyli na taflę lodową styl, charakter i energię trzech "parkietowych" tańców (Quickstep, Foxtrot, Charleston).

13. Pernelle Carron / Lloyd Jones (FRA) - 58.25
Wyrazisty w choreografii i nietuzinkowy w stylu. Energicznie wykonany quickstep w połączeniu z fokstrotem. To już ich domena, że prezentują oryginalny i barwny taniec.

14. Julia Zlobina / Alexei Sitnikov (AZE) - 58.15
Barwnie i z przymrużeniem oka, a także z nutką flirtu opowiadają historię Różowej Pantery.

15. Charlène Guignard / Marco Fabbri (ITA) - 58.14
Burzliwy, kabaretowy w elementach (w rozumieniu artystycznym) i zaprezentowany w doborowym klimacie  program.

16. Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin (RUS) - 58.01
Skorzystali ze swingu, w którym poruszają się gwałtownie i charakternie. Totalny zawrót głowy.

E.Bobrova/D.Soloviev
17. Isabella Tobias / Deividas Stagniūnas (LTU) - 56.40
Foxtrot i quickstep  klasyczny i wytworny. Początek programu łagodny, ale w odpowiednim tempie, natomiast druga część to już zawrotna szybkość, do muzyki Diamonds are the best girl friend.

18. Alexandra Paul / Mitchell Islam (CAN) - 55.91
Pogodny, wykonany z uśmiecham na twarzy i beztrosko romantyczny taniec.

19. Tanja Kolbe / Stefano Caruso (GER) - 54.43
Wiele, energicznie wykonanych, ozdobników. Prężny, spektakularny taniec. Jak mogłoby być inaczej, przecież to muzyka o Nowym Jorku, więc musi być luksusowo i ze splendorem  ;).

20. Danielle O'Brien / Gregory Merriman (AUS) - 52.68
Niemalże jazzowa propozycja, w odróżnieniu do wizji rodzeństwa Shibutani,  Australijczycy zaczerpnęli inspiracji z  historii Cotton Club, który był kolebką spotkań w czasie prohibicji. Choć tańczą bardziej prostodusznie niż kryminalnie ;).

W drugiej części nie wystartują:

21. Cathy Reed / Chris Reed (JPN) - 52.29
Bogata choreografia, gdzie jest miejsce na zmysłowość i żywiołowość. Błyszczące stroje tworzą rewelacyjny obraz, a dynamika i radość bijąca  pokazu ujmuje i wzbudza pozytywne emocje.
K.Weaver/A.Poje

22. Alisa Agafonova / Alper Ucar (TUR) - 49.84
Nonszalancki, lekko drapieżny i  konkretny styl tańca.

23. Xintong Huang / Xun Zheng (CHN) - 48.96
Prezentują bardzo ładne i z gracją utrzymane sylwetki, szczególnie idealnie pasuje to do wolniejszej i balladowej części tj. Foxtrota (I will wait for you).

24. Siobhan Heekin-Canedy / Dmitri Dun (UKR) - 41.90
Skocznie i z efektownie włączonymi charakterystycznymi podskokami (kickami), zaczerpniętymi z parkietu.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.