środa, 5 lutego 2014

Sezon Justyny i Piotra obfituje w liczne sukcesy....

Złoto Bavarian Open 2014 w konkurencji par tanecznych wywalczyli Justyna Plutowska i Piotr Gerber!

J.Plutowska / P. Gerber
źródło: http://www.ran.de

Dla przypomnienia w sezonie 2013/14 duet wywalczył brąz na Finlandia Trophy, braz na Zawodach 4 Narodów oraz 16 miejsce w debiucie na Mistrzostwach Europy 2014. Tym samym burząc krzywdzący osąd o wyginięciu polskiego łyżwiarstwa.
Młodych i chętnych do nauki przybywa, a start Macieja Ciepluchny,  Agaty Kryger i oczywiście Justyny i Piotra na ME zapowiada, że łyżwiarstwo budzi się z marazmu. 

Pełni determinacji zawodnicy na własną rękę poszukują wewnętrznej siły i środków by móc trenować i reprezentować nasz kraj.
 
Ale wracając do złotych Justyny i Piotra, którzy jak wiadomo prezentują się chyba w najbardziej niewymiernej dyscyplinie łyżwiarstwa, czyli tańcach. 

 W dniach między 29.01 a 02.02.2014 pojawili się na tafli by nabierać doświadczenia i walczyć o miejsce w światowej elicie.

Zwody Bavarian Open odbywają się co roku w Oberstdorfie i cieszą się nie małą popularnością. Wielu medalistów z poprzednich zawodów, w szczególności z roku 2013, obecnie zajmują wysokie lokaty na Europejskiej tafli bądź stanowią Olimpijską ekipę. Np. mowa tu o obcych brązowych medalistach Mistrzostw Europy - Penny Coomes / Nicholas Buckland (GBR), czy o wicemistrzach Europy tj. duetu Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS). 

Dziś do zaszczytnych złotych medalistów z Bavarian Open 2014 dołączają 
Justyna Plutowska i Piotr Gerber.
 
Ambicje, pracowitość, wiele wyrzeczeń i niezaprzeczalny talent naszych młodych zawodników, zaczyna procentować. Na 10 par, Justyna i Piotr, zarówno w tańcu krótkim (53.46) jak i dowolnym (88.00) nie mieli sobie równych (łącznie 141.46).

Za najtrudniejszy element dla par tj. synchroniczne Twizzle uzyskali poziom 4. Podobnie jak i za podnoszenia oraz za piruet (FD), gdzie partnerka przyjmuje pozycję niczym baletnica z porcelany. Ponad to każdy element przypadł sędziom do gustu i nagrodzili je ocenami in plus za jakość wykonania.
Le Jazz Hot (SD) w rytmie Quickstepu i Foxtroat to elegancki i urokliwy taniec. Dbałość o detale m.in. w postaci wytwornej sylwetki, czy gustownych ozdobników, w połączeniu z promienną młodością tworzy barwny i pogodny obrazek. Natomiast The Artist (FD) jak sam tytuł wskazuje jest zaprezentowany w misternie dopracowanym stylu, w niewymuszenie lekkich ruchach i olśniewającym, subtelnym nastroju.

Brawa dla duetu należą się nie tylko za ten namacalny sukces w postaci złotego medalu, ale także i być może w szczególności za sukces przetrwania ciężkich chwil i pokonanie przeciwności losu. Gratulacje należą się za siłę charakteru,  za realizację marzeń i za wiarę w powodzenie. Dzięki takim zawodnikom, ich postawie i woli walki, łyżwiarstwo w Polsce będzie miało swoich następców i mam nadzieję ...wsparcie ze strony Ministerstwa. Tak by już za 4 lata nasi reprezentanci pojawili się na Olimpiadzie.

Srebro w kategorii tańców wywalczyli Shari Koch / Christian Nüchtern (GER), a brąz Henna Lindholm /  Ossi Kanervo (FIN).
W konkurencji par sportowych zwyciężyli  Julia ANTIPOVA / Nodari MAISURADZE (RUS), najlepszym solistą został Ivan RIGHINI (ITA), a solistką Joshi HELGESSON (SWE).


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.