czwartek, 27 marca 2014

Program krótki solistów na MŚ 2014

W pierwszym dniu zmagań panów nie zabrakło niespodzianek, które dla niektórych zakończyły się zaskakująco pomyślnie, dla innych gorzkim rozczarowaniem.

Obecnie najwyższe miejsce zajmuje Tatsuki Machida (JPN / 98.21), a za nim z wynikiem powyżej 90 pkt. plasują się drugi Javier Fernandez (ESP) oraz trzeci Yuzuru Hanyu (JPN).Maciej Cieplucha po raz pierwszy w karierze wszedł do finałowej 24.
 Po programie krótkim z wynikiem 62.07 zajmuje miejsce 21.
Kto by przypuszczał, że to właśnie Tatsuki Machida (JPN) będzie prowadził po programie krótkim. Swój imponujący wynik 98.21, osiągnął dzięki rewelacyjnej technice skoków (4T+3T, 3A, 3Lz), wspaniałej jakości elementów poza-skokowych (dwa poziomy 4) oraz olśniewającej stronie artystycznej, wyrażonej w wysokich ocenach za komponenty. W wartości technicznej dzięki dodatnim ocenom za wykonanie podniósł wartość bazową o ponad 10 pkt.


Obecnie miejsce drugie należy do Hiszpana. Javier Fernandez (ESP) po czystym, wykonanym w dobrym stylu programie uzyskał 96.42 pkt. 4S, 3A oraz kombinacja 3Lz+3T wyszły jak na zamówienie, a elementy poza-skokowe bez wyjątku uzyskały poziom 4. W warstwie artystycznej z wrodzonym polotem przemierzał taflę, ale jak na tego zawodnika wydawał się nieco przygaszony.Zapewne przez to, że prezentował się nad wyraz skupiony.

Trzecim zawodnikiem po SP jest Yuzuru Hanyu (JPN). Szkoda, że zafundował sobie upadek przy 4T, bowiem pozostałe elementy na wysokim poziomie zarówno jakościowym jak i punktowym (w tym elementy poza-skokowe na poziomie 4). Mistrz Olimpijski we własnym, dopracowanym stylu uzyskał najwyższą ocenę za komponenty. Niby nie dużo, ale jak wiadomo każda setna się liczy. W sumie za SP również złamał barierę 90-punktową, a dokładnie ma tych punktów 91.24.

Odrodzony Tomas Verener (CZE)  z rekordem nie tylko sezonu, ale i życia w postaci 89.08 plasuje się na miejscu 4. Po czystych skokach (4T, 3A, 3Lz+3T) przerwanych piruetem z poziomu 3, przyszedł czas na popisy  i za pozostałe trzy elementy poza-skokowe Tomas uzyskał poziomy 4.

Miejsce piąte przypadło reprezentantowi Chin. Han Yan za solidnie wykonany program, z nietypowo ułożonymi skokami (najpierw 3A, potem 4T) oraz poziomami 4 za elementy poza-skokowe uzyskał 86.70.

Na miejscu szóstym uplasował się Takahiko Kozuka (JPN/ 85.54.), który po raz kolejny ukazał dojrzały, wymagający artystycznego doświadczenia program z mocną kombinacją 3Lz+3T. 

Miejsce siódme przypadło Rosjaninowi. Po występie wydawało się, że Maxim Kovtun uzyska więcej punktów niż 84.66. Ale nie patrząc na wynik, warto podkreślić, że zawodnik fenomenalnie współgra z muzyką i wspaniale akcentując charakterne rytmy flamenco. Zaprezentował  także dwa skoki poczwórne, szkoda, że ten 3S był słabszy.

Na końcu pierwszej dziesiątki plasują się dwaj Amerykanie tj. 8. Jeremy Abbott (79.67) i 9. Max Aaron (78.32), który na MŚ bywali wyżej. Natomiast na miejscu 10. chyba uszczęśliwiony rezultatem debiutant Chafik Bessghier (76.80).


Reprezentant Polski Maciej Cieplucha z wynikiem 63.07 po raz pierwszy wszedł do drugiej części zawodów i to jako 21. W swoim shorcie zaprezentował czyste skoki (3Lz+3T, 2A, 3Lo), a także uzyskał dwa poziomy 4 za piruet siadany i ich kombinację oraz dwa poziomy 3 (za kroki i skok do piruetu).

Na koniec wspomnę o Michale Brezinie (CZE). Miał ogromne szczęście w nieszczęściu. Nieszczęściem były te nieregulaminowe skoki (2F, 1A zamiast potrójnych) oraz ratowana kombinacja 4S+3T. Jednak dorobek 62.25 pozwolił mu uzyskać aż i dopiero 23 miejsce. bo to oznacza, że przeszedł dalej, a dopiero bo to zawodnik ze światowej czołówki. Niestety Michal wycofał się z zawodów, gdyż podczas SP skręcił prawa kostkę.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.