środa, 26 marca 2014

Program krótki par sportowych, czyli zaczynamy MŚ 2014

Na Mistrzostwach Świata w Japonii w konkurencji par sportowych pierwszą piątkę po shorcie stanowią: 
1. Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER)
2. Meagan Duhamel /Eric Radford (CAN)
3. Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS)
4. Wenjing Sui / Cong Han(CHN)
5. Cheng Peng / Hao Zhang (CHN) 


1. Aliona Savchenko/ Robin Szolkowy (GER)
Wynik 79.02 pkt za program krótki dał im prowadzenie w pierwszym dniu zmagań.Wszystkie elemnty jakie wykonali (w tym 3T i 3wyrzucnego Flipa), uzyskały dodatnie punkty za jakość wykonania. Ponad to za wyjątkiem potrójnego twista, ich elementy poza-skokowe uzyskały poziom 4. Zabawna, ale przemyślana by zdobywać punkty, choreografia, niezwykłe łączenia czy oryginalna interpretacja przyniosła im wysoką ocenę za komponenty.

2. Meagan Duhamel/Eric Radford (CAN)
Nota 77.01 jest wynikiem czystego programu zawierającego m.in. oszałamiający dwa potrójne Lutze (jeden solo, drugi wyrzucany). Elementy poza-skokowe podobnie jak elementy Niemców, w większości uzyskały poziom 4 (oprócz 3twista), ale suma summarum Kanadyjczycy uzyskali lepszą techniczną notę. Pomysłowe elementy łączące, czy pełna wdzięku prezentacja, z energicznym stylem Meagan w tle, stworzyły niezwykły i awangardowy obraz.

3. Ksenia Stolbova/Fedor Klimov (RUS)
76.15 dało im miejsce trzecie. Bezbłędni, z dodatnimi punktami za jakość,  z poziomem drugim za 3twista oraz trzecim za spiralę śmierci zbliżyli się do wyników bardziej doświadczonych duetów. Sukcesem jest to, że charakterna interpretacja i żywiołowa prezentacja przyniosła im, wśród startujących par, drugą notę za komponenty.

Miejsce 4. i 5. należy do reprezentantów Chin. Obydwa duety tj. duet Wenjing Sui / Cong Han oraz Cheng Peng / Hao Zhang, zaprezentowały się w niezwykłej jakości, a różnica między nimi to zaledwie 0,56 pkt. I tak Wenjing Sui / Cong Han (72.24)  ponownie zaimponowali 3twistem z poziomu 4 czy potrójnym wyrzucanym Flipem, a Cheng Peng / Hao Zhang (71.68) jedyną w swoim rodzaju spiralą śmierci (poziom 4), czy potrójnym wyrzucanym Salchowem.

Na miejscu 6. uplasował się duet, któremu nie brak talentu i uroku,  ale który nie zdobywa najwyższych ocen za jakość. Mowa tu o Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovich (CAN), którzy z wynikiem 69.31, otwierają grono par z grupy 70 minus.
Miejsce 7. obecnie zajmuje duet również z ogromnymi możliwościami, ale z wkradającymi się wpadkami, czyli o parze: Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS / 67.41). Na razie błąd w 3T i trzy poziomy 4 nie dją imy wysokiego miejsca.
Zaraz za nimi, na miejscu 8. uplasowali się ich rodacy i debiutanci tj. Julia Antipova / Nodari Maisuradze (RUS), za SP uzyskali 66.78.

Duety zamykające pierwszą dziesiątkę uzyskały notę poniżej 65 pkt. i choć ich programy zawierały tylko po jednym poważniejszym błędzie (bez upadku), przy czystych programach rywali nie miały możliwości na lepszą pozycję. A mowa tu o 9-tych Vanessie James i Morganie Cipresie (FRA / 64.01) oraz 10. Stefani Berton / Ondreja Hotarka (ITA / 62.73).


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.