sobota, 29 marca 2014

Taniec krótki par tanecznych na MŚ 2014

Muszę to przypomnieć, nie po to by umniejszyć osiągnięcia liderom, ale po to by podkreślić, że  po raz pierwszy od bardzo bardzo dawna walka o złoto i srebro pozostaje otwarta.

Pod nieobecność niekwestionowanych Mistrzów Meryl Davis / Charlie White (USA) oraz Tessy Virtue i Scotta Moir (CAN), na pierwszą pozycję  wysunęli się 
Anna Cappellini/Luca Lanotte (ITA).

Natomiast miejsce drugie po pierwszej części konkurencji zajmują Kaitlyn Weaver/Andrew Poje (CAN), a zaraz za nimi uplasowali się Nathalie Pechalat/Fabian Bourzat (FRA)

Najbliżej tak zwanego  "małego podium"  znaleźli się Elena Ilinykh/Nikita Katsalapov (RUS).


Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA) z dorobkiem 69.70 uplasowali się na miejscu pierwszym.Ich taniec dowolny zawierał trzy poziomy 4, ale za to każdy z elementów doczekał się oceny in plus. Kapitalny występ, pełen radości i wdzięku do musicalu 42nd Street  przysporzył im także wysoką ocenę za komponenty tj. 35.93. Anna i Luca bez dwóch zdań stworzyli broadwayowski występ.

źródło: ISU.org
Drugą pozycję w tańcu krótkim z wynikiem  69.20 Kaitlyn Weaver/Andrew Poje (CAN). Oni także wybrali dźwięki z 42nd Street, ale ich taniec był zupełnie inny niż pokaz Włochów. Weaver / Poje stworzyli w nim poetycki nastrój. Za dwa poziomy 4, a także oceny in plus za jakość uzyskali 33.50 w ocenie technicznej natomiast  wspaniałe komponenty 35.70pkt. Nie trzeba zawracać uwagi, że strata w obydwu ocenach jest minimalna w stosunku do not liderów.

Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat (FRA) to trzeci duet programu krótkiego. Najwyżej ocenionym elementem pod względem jakości było podnoszenie, chociaż nie zabrakło dwóch poziomów 4. Wynik 68.20 w dużej mierze zawdzięczają najwyższej nocie za komponenty (36.35). Gangstersko -  liryczna kreacja trzyma w napięciu i stanowi pomysłowy program.
Za najlepszymi uplasowali się na miejscu 4. Madison Chock / Evan Bates (USA) z bardzo dobrą notą 67.71. Cztery poziomy 4 oraz uznanie w ocenia za jakość buduje ich pozycję w światowej czołówce.

Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (RUS) to miejsce piąte z wynikiem 65.67. Słabszy (jak na nich) rezultat jest wynikiem dekoncentracji Nikity w Twizzlach. Kręcąc się, wpadł na partnerkę i w konsekwencji zabrakło tego elementu.

Kolejne cztery duety uzyskały noty  między 64 a 60. I są to 6. Maia Shibutani / Alex Shibutani (USA / 63.55), 7. Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi (GER / 62.27), 8. Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin (RUS / 62.11), 9. Penny Coomes / Nicholas Buckland (GBR / 61.21).
 
 Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS) nie zdobyli punktów bowiem wycofali się z zawodów, na skutek kontuzji.


źródło: http://www.sport.pl
Justyna Plutowska i Piotr Gerber (POL) z najlepszą w tym sezonie notą techniczną  (28.71) i krzywdzącą notą za komponenty (23.28) uzyskali wynik 51.99, co uplasowało ich na miejscu 22, gdzie do finału wchodziło 20 par. Powołując się na słowa fachowców, sędziowie zachowali daleko idącą rezerwę w ocenach. A zdarza się to nad wyraz często w przypadku zawodników starujących w pierwszej grupie. Podobna sytuacja przydarzyła się Tanji Kolbe i Stefanowi Caruso (GER / miejsce 21), którzy mówią o tym otwarcie. Dopiero ósmy numer startowy zdołał wejść do finału.

Justyna i Piotr startujący jako trzeci uzyskali trzy poziomy 4, za pierwszą sekw. kroków, Twizzle i podnoszenie, poziom 3  za drugą sekw. kroków finstepa oraz poziom 2 za kroki w rozdzieleniu. Jakość wykonania także zyskała co nieco bo 0,71 pkt., a jak wiadomo o miejscu może zadecydować 0.01 więc każdy wzrost się liczy :):)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.