poniedziałek, 24 marca 2014

Kogo zabraknie na MŚ 2014

Nim o obecnych na MŚ 2014, poniżej lista zawodników z pierwszej olimpijskiej dziesiątki, których zabraknie w Japonii.


Nie jest rzeczą nową ani zaskakującą, że po Olimpiadzie wielu zawodników /-czek kończy karierę, albo rezygnuje ze startu na Mistrzostwach Świata. 
Oprócz zwycięzcy Igrzysk Yuzuru Hanyu (JPN), pozostali złoci medaliści z Soczi nie wystąpią.

W Japonii nie zobaczymy, w konkurencji par sportowych samych mistrzów, czyli duetu Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV (RUS), nie będzie też czwartych Qing PANG / Jian TONG (CHN) i woli ścisłości zabraknie 15-tej pary IO, tj. Andrei DAVIDOVICH / Evgenija KRASNOPOLSKIEGO (ISR). Pozostałe 13 par, które zaprezentowały się w programie dowolnym w Sochi wystartują na MŚ.

Wśród 33 pań nie pojawi się mistrzyni Adelina SOTNIKOVA (RUS) oraz wicemistrzyni Yu-Na KIM (KOR). Z drugiej dziesiątki zabraknie także 15-tej Kexin ZHNAG (CHN), czy 19-tej Elene Gedevanishvili (GEO).

Mistrzowie Meryl DAVIS / Charlie WHITE (USA i wicemistrzowie  Tessa VIRTUE / Scott MOIR (CAN) po raz pierwszy od przeszło siedmiu lat nie pojawią się na tafli mistrzostw świata w konkurencji par tanecznych. Podobnie jak w wyżej wymienionych konkurencjach w Japonii zabraknie dopiero 15-tej pary z Sochi tj. Pernelle CARRON / Lloyd JONES (FRA).

 U panów zabraknie, chyba najwięcej zawodników. Nie wystąpią wicemistrz Patrick CHAN (CAN), brązowy medalista Denis TEN (KAZ), czy szósty Daisuke TAKAHASHI (JPN). Nie będzie też 9-tego Jasona BRAWNA (USA) i oczywiście 13-tego Briana JOUBERTA (FRA), który ogłosił zakończenie amatorskiej kariery. I choć Francuzi maja dwa miejsca na MŚ 18-ty Florent AMODIO (FRA) typowany na zawody, wycofał się z rywalizacji.
Nie ma też 19. Michaela Christiana MARTINEZA (PHI).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.