piątek, 7 marca 2014

Przed Mistrzostwami Świata Juniorów 2014

W dniach 10 a 16 marca rozpoczął się 
Mistrzostwa Świata Juniorów 2014.
Tegorocznym gospodarzem zawodów jest Sofia, Bułgaria.

źródło:isu.org
W konkurencji par tanecznych oraz solistek do rywalizacji na MŚJ 2014 staną obrońcy tytułu  Elena Radionova (RUS) oraz Alexandra Stepanova i Ivan Bukin (RUS). Natomiast w konkurencji solistów o najlepszą lokate powalczy brązowy medalista z ubiegłego roku tj. Shotaro Omori (USA). 


Wczoraj najlepsi juniorzy dzisiaj debiutujący seniorzy

W tym sezonie do rywalizacji seniorów przeszli m.in. mistrz i vice mistrz solistów tj. Joshue Farrisa (USA), Jasona Browna (USA).

W konkurencji par tanecznych zabraknie srebrnego i brązowego duetu tj. Gabrielli Papadakis / Guillauma Cizerona (FRA), Alexandry Aldridge / Daniela Eatona  (USA), którzy rozpoczęli seniorską karierę.

Na tafli nie pojawią się solistki Julia Lipnitskaia (RUS) oraz Anna Pogorilaya (RUS), które w zeszłym roku zdobyły medal srebrny i brązowy.

W parach sportowych żaden duet, który wywalczył w 2013 roku medal MŚJ nie pojawi się w Bułgarii. Medaliści: Haven Denney / Brandon Frazier (USA), Margaret Purdy / Michael Marinaro (CAN), Lina Fedorova / Maxim Miroshkin (RUS) od sezonu 2013/14 próbują sił w seniorach. Chociaż Lina i Maxim w tym sezonie startowali w JGP i w finale zajęli 3 miejsce, na MŚJ nie wystąpią.

Nowa siła juniorów

W gronie faworytów do medali wymieniani zostają najlepsi oraz wysoko plasowani zawodnicy z cyklu Junior Grand Prix. A patrząc na wyniki z Finału złote medale mogą podzielić między sobą Rosjanie i Chińczycy.

W kategorii par sportowych na tafli w Sofii wystartują zwycięzcy FJGP - Xiaoyu Yu / Yang Jin (CHN), srebrni medaliści Maria Vigalova / Egor Zakroev (RUS) oraz ci, którzy znaleźli się zaraz za podium tj. Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov (RUS), czy Vasilisa Davankova / Andrei Deputat (RUS).

Solistki, które wystąpią w Sofii to m.in. złota i srebrna medalistka FJGP - Maria Sotskova (RUS) oraz Serafima Sakhanovichi (RUS) no  i oczywiście obrończyni tytułu sprzed roku Elena Radionova (RUS).
Kto może im zagrozić ...  hmm o ile, to  Karen Chen (USA), która uzyskała kwalifikacje do FJGP lub  Satoko Miyahara (JPN)... ale patrząc na ich formy trudno wnioskować ;)

W konkurencji par tanecznych trzy duety tj. Anna Yanovskaia / Sergey Mozgov (RUS), Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA) oraz Lorraine Mcnamara / Quinn Carpenter (USA) ponownie staną do bezpośredniej rywalizacji jaką stoczyli w FJGP. I oczywiście wspomniani mistrzowie Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS). Alexandra i Ivan wycofali się z zawodów z powodu choroby.

Jeśli chodzi o solistów do rywalizacji o złoto staną złoty i srebrny  medalista z Fukoki - Boyang Jin (CHN) i Adian Pitkieev (RUS), ale, ale, ale... na drodze do złota mogą stanąć im Amerykanie tj. brązowy medalista z FJGP - Nathan Chen oraz brązowy medalista MŚJ 2013 - Shotaro Omori. Z gry nie wykluczeni są jeszcze reprezentanci Japonii - Keiji Tanaka czy Shoma Uno.


 Polskę ma MŚJ 2014 reprezentować będą:

Solistka: Agata Kryger
Para Taneczna: Beatrice Tomczak i Damian Binkowski
Solista: Krzysztof Gała 

Poczwórny Toeloop życzy im udanych startów.

Ostateczny skład może ulec zmianom. Pełne reprezentacje poznamy 10.03.2014 ;)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.