środa, 11 października 2017

I zaczęło się...

Na zawodach Finlandia Trophy swoje - długo wyczekiwane :) - olimpijskie propozycje zaprezentowali Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev. 


Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev (POL)

𝓢𝓓 Taniec krótki zgodnie z wymaganiami obecnego sezonu ma być oparty na rytmach latynoamerykańskich z obowiązkowymi krokami rumby. 

Natalia i Maksym dla kroków rumby sięgnęli po stonowaną aranżację Despacito (Luis Fonci) dołączając do tańca także zmysłowy kawałek Deja Vu (Prince Royce, Shakira) oraz dynamiczne Descarga En Sol Para Tito Puente (Alex Torrres, Los Reyes Latinos). W tym ostatnim wykorzystanie Twizzli i piruetu rotacyjnego jeszcze bardziej podkreślają żywiołowy charakter muzyki oraz stanowią efektowne i zaskakujące zakończenie występu.

𝓕𝓓  W tańcu dowolnym również mamy kilka rodzajów muzyki. A wszystko połączone w jedną, subtelną i wciągającą opowieść. Pierwsze skojarzenie jakie mi się nasunęło to broadwayowski musical (lub musical filmowy) z okresu lat  30-tych - 50-tych we współczesnym, młodzieńczym wydaniu. Jednym słowem klasyczna elegancja z odrobiną nonszalancji i humoru.

Porównanie do Freda Astaire'a i Ginger Rogers zachowam sobie na późniejsze wpisy ;). A tymczasem poniżej znajduje się soundtrack z "olimpijskiego show" i wyniki z fińskiego CS:
  • Young And Beautiful ("The Great Gatsby")
  • Swing Break - The McMash Clan, Kate Mullins
  • No Dignity - Minimatic
  • Maple Leaf Rag - Skeewiff , Tommy Dorsey

Finlandia Trophy 2017, czyli 137.76 pkt i 10 miejsce Natalii i Maksyma

TANIEC KRÓTKI - 55.60 pkt. - miejsce 9


TANIEC DOWOLNY - 82.16 pkt. - miejsce 10


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.