sobota, 22 września 2018

CS 2018: U.S. International Figure Skating Classic

Wicemistrzowie Świata 2018 Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA), Wicemistrzyni Świata 2015 i brązowa medalistka 2018 Satoko Miyahara (JPN) oraz brązowa medalistka świata sprzed roku Gabrielle Daleman (CAN) to najbardziej utytułowani zawodnicy, jacy pojawili się w serii challengera w USA.Jak spisali się w nowym sezonie challengera?


Spisali się medalowo. Madison z Zacharym i Satoko Miyahara zdobyli złota, Gabrielle medal brązowy.

Madison Hubbell i Zachary Donohue (USA / 197.42) chyba cieszą się, że w tym sezonie obowiązuje tango. Ich umiejętność tańczenia wpatrzonych wyłącznie  w siebie (co pokazali m.in. w zeszłosezonowym FD) rewelacyjnie pasuje do klimatów tanga. Podobnie i w historii Romea i Julii, chociaż z innymi emocjami, mogą wykazać się podobnym stylem jazdy.

Na drugim miejscu stanęli Wicemistrzowie Świata Juniorów 2018 Christina Carreira / Anthony Ponomarenko (USA), a na trzecim po raz drugi w tym sezonie Misato Komatsubara / Tim Koleto (JPN).

Satoko Miyahara (JPN / 201.23) w programie krótkim zamiast zaplanowanej kombinacji 2Lz+3T skoczyła kombinację 3Lz+3T ;) (chociaż tam nie było pełnych rotacji). W dowolnym, początek nie szedł zgodnie z planem, ale przytomnie pozamieniała sobie ustawienie skoków i suma sumarum wyszła z programu obronną ręką - w zasadzie łyżwą. Skoki, z wyjątkiem 3Lz, były czyste i ładne. :) Od strony artystycznej jak zawsze pięknie zinterpretowała muzykę. Wzniośle a jednak lirycznie.

Srebro wywalczyła Eunsoo Lim (KOR). Brąz wspomniana Gabrielle Daleman (CAN).

W konkurencji par sportowych na czele stanęły dwie pary z USA. Wygrali Ashley Cain / Timothy LeDuc (USA / 173.05). Z bluesowo-elektrycznym short programem, z Wielki Gatsby we free programie i zdecydowaną przewagą nad rywalami (blisko 30 pkt.) zdobyli swoje pierwsze złoto CS.

Drugi stopień na podium zajęli Audrey Lu / Misha Mitrofanov (USA), a ostatnie Ekaterina Alexandrovskaya / Harley Windsor (AUS).

Złoty medalista konkurencji solistów Nam Nguyen (CAN / 213.52) w programie krótkim zaprezentował 4S; w dowolnym 4S z 2T (miał w planach 3T) oraz 4S solo. Zwycięstwo pozwala mu optymistycznie patrzeć w przyszłość (a dokładnie na cykl GP), gdyż w trzech ostatnich sezonach nie plasował się nawet na podium CS, a co dopiero na podium cyklu GP. Być może Frank Sinatra (SP) i La La Land (FP) zapewnią mu powrót do piętnastki najlepszych z najlepszych. Przypomnę, że w 2015 na MŚ był 5, ostatnio... 25.

Srebro zdobył Michal Brzezina (CZE), a brąz Jimmy Ma (USA).

Wyniki wszystkich konkurencji TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.