wtorek, 25 września 2018

Elżbieta, Krzysztof i potrójny Axel u pań, czyli Ondrej Nepela Trophy 2018

Na kolejnych zawodach z serii challengera wystąpili reprezentanci Polski. Elżbieta Gabryszak z dorobkiem 132.46 pkt. zajęła miejsce 10, Krzysztof Gała uzyskując 151.59 pkt. miejsce 12.

Zwycięzcami tegorocznego Ondrej Nepela Tophy zostali Rika Kihira (JPN), Mikhail Kolyada (RUS), Ashley Cain / Timothy LeDuc (USA / para sportowa) oraz Victoria Sinitsina / Nikita Katsalapov (RUS / para taneczna).


Elżbieta Gabryszak za poszczególne części konkurencji uzyskiwała wyniki, które plasowały ją na miejscach dziewiątych (46.91 i 85.55), jednak łączna nota 132.46 pkt. ostatecznie dała jej miejsce 10.

Kabaretowy Big Spender (SP) i rockowa ballada Who Wants to Live Forever (FP) zawierały momenty lepsze i gorsze. Te słabsze zakradły się głównie do skoków programu dowolnego, te mocniejsze gościły w kombinacji 3T+2T i 3Lo programu krótkiego oraz w interpretacji. Bardzo ładną częścią tańca, pod względem choreograficznym, są także kroki programu dowolnego.

Krzysztof Gała trzynasty w shorcie (53.81) z dwunastym wynikiem za free program (97.78) awansował o jedną pozycję. I tak uzyskując 151.59 pkt. zawody zakończył na miejscu 12.

W nastrojowym i bluesowym kawałku I'll take care of you (SP) Krzysztof czarował płynnością i zwinnością ruchów. Pod względem "technicznym" program miał trudny początek, później było trochę lepiej ;). W programie dowolnym, tak naprawdę to tylko 3F sprawiał kłopoty. Większość elementów wykonał powyżej oceny bazowej (+1, +2) i zapewnił sobie awans o jedno miejsce.

Konkurencję solistek wygrała Rika Kihira (JPN), wyprzedzając na podium Elizavebet Tursynbaevę (KAZ) oraz Stanislavę Konstantinovą (RUS).

Rika Kihira (JPN / 218.16) w programie dowolnym jakby od niechcenia wykonała 3 Axla w kombinacji z 3 Toeloopem, a za chwilę równie pięknego 3 Axla solo. (SZOK). Po programie krótkim można było się spodziewać, że będzie go próbować, ale nie z taką skutecznością. W końcu w shorcie się przewróciła, więc dwa dni później, pokaz dwóch potrójnych Axli w najlepszym wydaniu był całkowitą i bardzo przyjemną niespodzianką. 

Program krótki Riki TUTAJ
Program dowolny Riki TUTAJ

Dziś tyle o solistkach, o tym jak prezentuje się Elizabet Tursynbaeva pod okiem E. Tutberidze (a prezentuje się popisowo!) innym razem. W tym poście na pierwsze miejsce wysuwa się 3Axel, Riki ;)

Konkurencję solistów wygrał Mikhail Kolyada (RUS), przed Sergeiem Voronovem (RUS) i Keijim Tanaką (JPN).

Mikhail Kolyada (RUS / 274.37) zdecydowanie wyprzedził swojego rodaka Sergeia o blisko 35 pkt. W programie krótkim przy dźwiękach zespołu Muse oraz w dowolnym z Carmen w tle, popisał się wysoką formą. W obydwóch programach wyszły kombinacje 4T+3T, wszystkie skoki potrójne i podwójne ;) oraz piruety na poziomie 4. Także kroki z programu krótkiego uzyskały najwyższy poziom. Ponadto Mikhail zdobył wysokie noty za jakość wykonania swoich elementów. Słabym momentem u Carmen był upadek po 4T solo. Ale to tylko tyle.

Po raz drugi w sezonie Ashley Cain i Timothy LeDuc (USA / 181.56) wygrali konkurencję par sportowych. Poprawili swój wynik z CS USA o 8.51 pkt., ale że nie było odpowiedniej liczby par, by uznać tę konkurencję za challengera, wynik z USA pozostaje ich personal best. Chyba, że znowu ISU zrobi ustępstwa, ale raczej dla nich to się nie zapowiada. Inaczej jest dla par, które startują po raz pierwszy w tym sezonie. Dlatego dla drugiego duetu Deanna Stellato / Nathan Bartholomay (USA) nota 174.78 pkt. została odnotowana jako PB.

Victoria Sinitsina i Nikita Katsalapov (RUS) po raz pierwszy we wspólnej karierze wygrali złoto CS. Rok temu na jedynych zawodach CS, w których brali udział byli trzeci. Tango Astora Piazzolli (SP) i klasyka w tańcu dowolnym (Jan Sebastian Bach i Fritz Kreisler) przyniosły im 196.42 pkt.


Wyniki Ondrej Nepela Tophy 2018 - TUTAJ


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.