czwartek, 27 września 2018

Piąty challenger sezonu, czyli kto zwyciężył w Kanadzie

2018 Autumn Classic International za nami. Na tafli w Oakville pojawili się Mistrz Olimpijski'18 Yuzuru Hanyu (JPN), srebrna medalistka IO'18 Evgenia Medvedeva (RUS),  srebrna medalistka MŚ 2018 Wakaba Higuchi (JPN) oraz brązowi medaliści MŚ 2018: Vanessa James / Morgan Cipres (FRA / para sportowa) i  Kaitlyn Weaver i Andrew Poje (CAN / para taneczna).


 Co z tego wyszło?

Yuzuru Hanyu (JPN / 263.65) zapowiedział, że w tym sezonie nie chodzi o zwycięstwa, a o przyjemność z łyżwiarstwa. Nooo jeśli tak wygląda jego dyspozycja bez narzucania sobie presji zdobywania medali, to rywale muszą mieć się na baczności ;). W końcu nawet jak technika nie jest na najwyższym poziomie, to w komponentach nie ma sobie równych. Talentu nie traci się z dnia na dzień :) Jego pierwszy start i już złoto.

Srebro, z najlepszym programem dowolnym, wywalczył Junhwan Cha (KOR / 259.78), a brąz Roman Sadovsky (CAN / 233.86).

Konkurencję solistek zwyciężyła Bradie Tennell (USA / 206.41 / PB). Chociaż w programie dowolnym nie było najczyściej to jednak była najlepszą. W programie krótkim zdecydowanie zachwyciła kombinacją 3Lz+3Lo, za którą sędziowie przyznali +3 pkt. za jakość, a nawet znalazła się jedna +4. W tym sezonie Bradie stawia na niepokojący kawałek - Rebith oraz równie budzącą napięcie historię Romea i Julii.

Tak jak Elizabecie Tursynbaevej (KAZ) dobrze zrobiła praca z Eteri Tutberidze, przy której rozwinęła i wzbogaciła choreografię programów, tak praca Evgenii Medvedevej (RUS / 204.89) z Brianem Orserem, skutkuje bardzo dobrym stonowaniem jej programów. Brian nauczył Evgenię, że subtelne środki przekazu także mogą uwypuklić głębię towarzyszącej muzyki.

W Kanadzie Evgenia po najlepszym shorcie, w samym programie dowolnym była drugą i ostatecznie zdobyła srebrny medal. W komponentach oczywiście wygrała. Jeśli chodzi o wywarcie wrażenia i przekazanie nastroju, program krótki (Orange Colored Sky) wyglądał lepiej niż program dowolny. Widać, że Evgenia musi się jeszcze "oswoić" z wymagającą muzyką jaką zaproponował jej trener (połączanie dzieł A. Piazzolli). Mimo tego Evgenia zaprezentowała się nienagannie ... jak to przystało na mistrzynię..

Ze zdecydowaną stratą do liderek i znaczną nadwyżką nad pozostałymi solistkami, na ostatnim miejscu na podium znalazła się Mae Berenice Meite (FRA / 178.89). Wicemistrzyni Świata 2018 Wakaba Higuchi (JPN / 167.01) zajęła 5 miejsce.

Zgodnie z przewidywaniami konkurencje parowe wygrali Vanessa James / Morgan Cipres (FRA / 210.21) oraz Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN / 197.27).

Kaitlyn Weaver i Andrew Poje (CAN) do obowiązkowego tanga wybrali Libertango Astora Piazzolli. W tańcu dowolnym postawili na pochodzący z musicalu Starmania utwór S.O.S. d'un terrien en détresse - zaaranżowany przez Maxima Rodrigeza. Czyli klimaty, które najbardziej przypadają im do gustu, a mianowicie naszpikowanie tańca wzruszającymi emocjami i ekstremalną dramaturgią (pamiętamy Je suis malade, czy 4 Pory Roku). W RD reprezentanci Kanady uzyskali tylko jeden poziom 4 (za podnoszenie), w tańcu dowolnym zdecydowanie więcej.

Vanessa James i Morgan Cipres (FRA) w tym sezonie w programie krótkim prezentują się alternatywnie i rockowo ;) sięgając po Uninvaited - Alanis Morissette. W programie dowolnym utrzymują balladowy ton z Wicked Game. Na zawodach w Kanadzie w warstwie technicznej spisali się zdecydowanie powyżej przeciętnej. Owszem, było kilka niepotrzebnych błędów ;), ale nie zaważyły one na artyzmie pokazu.

Bez większych rotacji w FD, wszystkie pary taneczne w końcowej klasyfikacji, zachowały taką samą kolejnością jak po rhythym dance. Zwyciężyli Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) przed duetami: 2. Olivia Smart / Adria Diaz (ESP) i 3. Carolane Soucisse / Shane Firus (CAN). 

A już całkowicie bez żadnych przemieszczeń, w klasyfikacji końcowej miejsca par sportowych pokryły się z miejscami za poszczególne etapy zawodów. Złoto wygrali Vanessa James / Morgan Cipres (FRA), srebro Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro (CAN), a brąz Haven Denney / Brandon Frazier (USA).

Wyniki Autumn Classic International 2018 TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.