środa, 19 września 2018

Pierwsi finaliści JGP 2018/19

Po czterech zawodach (trzech dla par sportowych) z cyklu juniorskiego grand prix znamy już pierwszych finalistów. A są nimi: solista Andrew Torgashev (USA), solistka Anna Shcherbakova (RUS), pary sportowe Anastasia Mishina / Aleksandr Galiamov (RUS) i Apollinariia Panfilova / Dmitry Rylov (RUS) oraz para taneczna Marjorie Lajoie / Zachary Lagha (CAN).


Szósty zawodnik FJGP 2017/18 Andrew Torgashev (USA) do tegorocznego finału zakwalifikował się z czwartym miejscem na Słowacji i wygraną na Litwie. Anna Shcherbakova (RUS) w tej swoistej rywalizacji jest lepsza, gdyż na swoim koncie ma dwa zwycięstwa (na Słowacji i w Kanadzie). Ciekawe czy w Finale zaryzykuje 4 Lutza, którym rozpoczęła program dowolny w Kanadzie (wprawdzie z upadkiem, ale jednak, co poczwórny to poczwórny ;)). Andrew w swoim zasięgu ma 4T.

Podobnie dwa zwycięstwa na tych samych zawodach co Anna zapewnili sobie Anastasia Mishina / Aleksandr Galiamov (RUS). Natomiast Apollinariia Panfilova / Dmitry Rylov (RUS) wywalczyli tam srebra, przy tym imponując potrójnym twistem (był i poz. 4).

W ogóle Rosjanie jak do tej pory zajmują wszystkie stopnie na podium JGP w konkurencji par sportowych. Inaczej jest u par tanecznych, pomimo, że Rosjanie mają zwycięstwa, jednak to Kanadyjczycy Marjorie Lajoie / Zachary Lagha (CAN) jako pierwsi weszli do Finału (plasując się na drugim miejscu w Austrii i pierwszym w Kanadzie). Złoci medaliści (jak do tej pory) jednych zawodów: Elizaveta Khudaiberdieva / Nikita Nazarov, Sofia Shevchenko / Igor Eremenko i Arina Ushakova / Maxim Nekrasov, muszą jeszcze powalczyć o miejsce w najlepszej szóstce sezonu. Duety nie spotkają się na jednych zawodach, więc mają szanse na podwójne zwycięstwa.

Przypomnę, że rozpadł się trzeci duet Finału JGP 2017/18 - Sofia Polishchuk / Alexander Vakhnov (RUS). W tym sezonie Alexander z nową partnerką Ksenią Konkiną (RUS), zaprezentował się w Kanadzie, gdzie zajęli trzecie miejsce :). Więcej startów w cyklu nie mają zaplanowanych, chyba że w zastępstwie.Podium Austrii:
soliści: 1. Camden Pulkinen (USA), 2. Koshiro Shimada (JPN), 3.Roman Savosin (RUS)

solistki: 1. Alena Kostornaia (RUS), 2. Alena Kanysheva (RUS), 3. Shiika Yoshioka (JPN)

pary sportowe: 1. Polina Kostiukovich / Dmitrii Ialin (RUS). 2. Anastasia Poluianova / Dmitry Sopot (RUS), 3. Alina Pepeleva / Roman Pleshkov (RUS)

pary taneczne: 1. Sofia Shevchenko / Igor Eremenko (RUS), 2. Marjorie Lajoie / Zachary Lagha (CAN), 3. Eva Kuts / Dmitrii Mikhailov (RUS)Podium Litwy:
soliści: 1. Andrew Torgashev (USA), 2. Kirill Iakovlev (RUS), 3. Yuto Kishina (JPN)

solistki:1. Alexandra Trusova (RUS), 2. Kim Ye-lim (RUS), 3. Kseniia Sinitsyna (RUS), 23. Oliwia Rzepiel (POL)

pary taneczne: 1. Arina Ushakova / Maxim Nekrasov (RUS), 2. Avonley Nguyen / Vadym Kolesnik (USA), 3. Darya Popova / Volodymyr Byelikov (UKR)Podium Kanady:
soliści: 1. Petr Gumennik (RUS), 2. Tomoki Hiwatashi (USA), 3. Adam Siao Him Fa (FRA)

solistki: 1. Anna Shcherbakova (RUS), 2. Anastasia Tarakanova (RUS), 3. Rion Sumiyoshi (JPN)

pary sportowe: 1. Anastasia Mishina / Aleksandr Galiamov (RUS), 2. Apollinariia Panfilova / Dmitry Rylov (RUS), 3. Daria Kvartalova / Alexei Sviatchenko (RUS)

pary taneczne: 1. Marjorie Lajoie / Zachary Lagha (CAN), 2. Polina Ivanenko / Daniil Karpov (RUS), 3. Ksenia Konkina / Alexander Vakhnov (RUS)W najbliższym czasie odbędą się zawody w Czechach, na których rozstrzygnie się sprawa ;) par sportowych. Nie zapominajmy, że w Ostrawie licznie wystartują reprezentanci Polski. Później zawody przeniosą się do Słowenii, a po nich do Armenii, gdzie po raz drugi pojawią się Oliwia Borowska i Filip Bojanowski (POL).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.