niedziela, 30 września 2018

Natalia i Maksym na pierwszych zawodach sezonu

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev (POL) w swojej pierwszej ocenie po rozszerzeniu not za jakość wykonania od +5 do -5, uzyskali 141.63 pkt. Na tali w Oberstdorfie zaprezentowali ósme tańce i ostatecznie pozostali na tym miejscu. 


Złote medale wywalczyli: Alina Zagitova (RUS), para taneczna Piper Gilles / Paul Poirier (CAN), para sportowa Alisa Efimova / Alexander Korovin (RUS) i solista Keegan Messing (CAN).


Rhythm Dance Natalii i Maksyma
Jest widowiskowo, jest zadziornie, jest bardzo romantycznie i jest intrygująco a wszystko to podane w eleganckiej oprawie. Czego chcieć więcej?! Samo rozpoczęcie, jak to kiedyś mówiła młodzież - wymiata! 😂

Za Passion for tango (video) Natalia i Maksym zdobyli 54.54 pkt. i zajęli ósmą pozycję. No, ale tam był nieplanowany wypadek, więc nie jest to wynik, który wyznacza "sezonową wartość" pokazu.

Free Dance Natalii i Maksyma
W odbiorze tańca dowolnego - Bout Time, I feel like I'm drowning - (video)  jedno "O wow" goni następne; jedno "jakie to piękne" przeplata się z następnym; a "ohhhhy ahhhy" nie mają końca. 😊  Jednym słowem jest hipnotyzująco i innowacyjnie. W pierwszych zawodach sezonu taniec ten uzyskał 87.09 pkt.

W raportach pojawiły się poziomy 4 i dodatnie punkty za jakość wykonania. Były też, jak to bywa na początku sezonu u wszystkich, poziomy troszkę niższe ;) i kilka odjęć w jakości.

Zawody w konkurencji par tanecznych zwyciężyli Piper Gilles / Paul Poirier (CAN / 194.12). Na podium stanęły jeszcze dwa amerykańskie duety: 2. Rachel Parsons / Michael Parsons   (USA) i 3. Christina Carreira / Anthony Ponomarenko (USA).
 
W programie krótkim solistek, pierwsza piątka zaprezentowała się bezbłędnie - to zawsze cieszy. Na prowadzenie wysunęła się, nie kto inny jak zjawiskowa w swoich programach Alina Zagitova (RUS / 238.43) i już tak pozostała do samego końca. Za nią stanęły: 2. Mai Mihara (JPN / 209.22) i 3. Loena Hendrickx (BEL / 204.16). Ponadto wyniki Aliny: 79.93, 158.50 i 238.24 pkt. stanową nowe światowe rekordy.

W konkurencji par sportowych nastąpiło kilka zmian. Złoto wywalczyli, czwarci po SP i najlepsi w FP, Alisa Efimova / Alexander Korovin (RUS / 178.94). Srebro, pierwsi w SP i trzeci w FP - Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim (USA /177.22), brąz Deanna Stellato / Nathan Bartholomay (USA /174.91).

Najlepszym solistą i to w każdej części zawodów okazał się Keegan Messing (CAN /257.16), drugim Alexander Majorov (SWE / 226.64), trzecim Artur Dmitriev (RUS / 225.31). Ci ostatni zamienili się miejscami jakie zajmowali po programie krótkim. Zwycięzca Keegen Messing zaprezentował niemalże dwa czyste programy, w tym kombinację 4T+3T (SP) i 4T solo (FP).

Wszystkie wyniki TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.