czwartek, 4 października 2018

18, 19, 29 czyli flesh z JGP Czech

Michał Woźniak, Magdalena Zawadzka, Oliwia Borowska / Filip Bojanowski to reprezentanci Polski, którzy wystąpili na zawodach JGP Czech. 


Wszystkie konkurencja wygrali Rosjanie. Konkurencję solistów Andrei Mozalev, solistek Alena Kostornaia, par tanecznych Elizaveta Khudaiberdeva / Nikita Nazarov, par sportowych Kseniia Akhanteva / Valerii Kolesov.

MIEJSCE 19

Michał Woźniak z czarującym Elvisem Preslejem i gorącymi rytmami flamenco powrócił do cyklu JGP. Z dorobkiem 36.94 pkt. za SP, z  68.44 pkt. za FP oraz końcowym wynikiem 105.38 pkt. poprawił swoją lokatę jaką zajmował w 2015 roku (tj. miejsce 24). Teraz czekam jeszcze tylko na poprawę jakości skoków i wyższe poziomy za elementy poza-skokowe.

MIEJSCE 29

Magdalena Zawadzka z przejmującym Ne me quitte pas oraz swingowym i barwnym Bei mir bist du schoen - Janis Siegel uzyskała odpowiednio 33.97 pkt. za SP,  61.72 za FP i łącznie 95.69. Jest to drugi sezon Magdy w cyklu junior grand prix. W zeszłym roku w Gdańsku również była 29. Po tych zawodach, śmiało można powiedzieć, że domeną Magdaleny są podwójne Axle :).

MIEJSCE 18

Oliwia Borowska / Filip Bojanowski czyli "piętnastoletni" duet w Czechach zdobył 35.72 pkt. za RD, 45.85 za FD i łącznie 81.57 pkt. Jest to ich pierwszy sezon w cyklu i do tych ważnych międzynarodowych zawodów, weszli z Tangiem: Duo de Amor  Astora Piazzolli oraz mieszanką utworów muzyki filmowej Bandyta - Michała Lorenca. Jakość elementów wymaga jeszcze doszlifowania, ale nie można odmówić duetowi wdzięku z jakim poruszają się na lodzie.

***
Podium solistek: 1. Alena Kostornaia (RUS), 2. Kim Ye-lim (KOR), 3. Viktoria Vasilieva (RUS)

Podium solistów: 1. Andrei Mozalev (RUS), 2. Camden Pulkinen (USA), 3. Joseph Phan (CAN)

Podium par sportowych: 1.Kseniia Akhanteva / Valerii Kolesov (RUS), 2. Polina Kostiukovich / Dmitrii Ialin (RUS), 3. Sarah Feng / TJ Nyman (USA)

Podium par tanecznych: 1. Elizaveta Khudaiberdieva / Nikita Nazarov (RUS), 2. Maria Kazakova / Georgy Reviya (GEO), 3. Diana Davis / Gleb Smolkin (RUS)

***
Ze zwycięzców JGP Czech do Finału weszli Alina Kostornaia, Elizaveta Khudaiberdieva / Nikita Nazarov oraz Kseniia Akhanteva / Valerii Kolesov.

Zawody w Czechach, były już ostatnimi zawodami dla par sportowych, więc jak łatwo się domyślić ;) poznaliśmy najlepszą szóstkę sezonu. Oprócz wspomnianego duetu Akhanteva / Kolosev w Finale walczyć będą jeszcze cztery pary z Rosji (w tym ci, którzy zdobyli srebro Polina Kostiukovich / Dmitrii Ialin i czwarci na tych zawodach Anastasia Poluianova / Dmitry Sopot)  oraz jeden duet z USA - Sarah Feng / TJ Nyman (brązowi medaliści JGP Czech).

Natomiast Andrei Mozolev będzie jeszcze walczył o kolejne pkt. na JGP Armenii, ale za to srebrny medalista Camden Pulkinen (USA) ma już swoje miejsce w Finale.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.