sobota, 27 października 2018

Programy krótkie w Kanadzie

Bliżej zdobycia 15 pkt. Skate Canada są Keegan Messing (CAN), Elizaveta Tuktamysheva (RUS), Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA), Vanessa James / Morgan Cipres (FRA).


Czy któreś nazwiska Was zaskoczyły? ;) A może ich brak? Poszukajcie ich niżej.Keegan Messing (CAN) i jego zharmonizowanie się z utworem You've Got A Friend In Me (M.Bubble) z 4T i wysokimi notami za jakość wykonania, na pewno postraszył rywali. 95.05 pkt. to ponad sześciopunktowa przewaga nad kolejnymi trzema rywalami, którzy zdobyli po 88 pkt. z ułamkiem.

A są nimi: 2. Shoma Uno (JPN / 88.87), 3. Junhwan Cha (KOR / 88.86), 4. Alexander Samarin (RUS / 88.06).

Stairway to Heaven wydawałoby się, że to coś nowego w repertuarze, słynącego z poważnych programów Shomy Uno (JPN). Ale jednak aranżacja Rodrigo y Gabriela z rockowej ballady staje się liryczno - hiszpańskim klasykiem ;), w którym Shoma jak zawsze odnajduje się po mistrzowsku. Na tafli w Kanadzie, nie wszystko poszło po jego myśli. Po 3 Axlu, tak niefortunnie upadł na plecy, że dopiero banda zdołała zatrzymać poślizg. Jednakże jak na profesjonalnego zawodnika przystało, momentalnie podniósł się z lodu i w pięknym stylu zaprezentował kroki. Kombinacja 4T+3T też nie była udana, ale 4F zdecydowanie, TAK.

Wysoka, trzecia pozycja Junhwana Cha (KOR) może lekko zdziwić. Jednak jak widzimy, że u jego boku pojawia się Brian Orser, tak wszystko staje się logiczne.

Nie logiczne natomiast było połączanie Evgenii Medvedevej (RUS), Briana Orsera i dopiero jej 7 pozycja na liście po SP. Jednak to prawda. Nota 60.83 jest skutkiem braku kombinacji. Po 3 Flipie (który na dodatek został zdegradowany) Evgenia uklęknęła. Nie było już szans na dodanie drugiego skoku, jedyną opcją było ratowanie się przed całkowitym przewróceniem. Ponadto piruet siadany na poziomie drugim, również nie dopomógł. Mimo tego, komponenty uzyskały najwyższą notę. Nawet wyższą niż u zwyciężczyni.

Na tafli były i takie solistki, które niby na pierwszy rzut oka miały trudne i wysoko punktowane skoki, ale po przyjrzeniu się, jak naprawdę było, musiały uznać rację sędziów i pogodzić się ze znakami < / ! w raportach. Należą do nich m.in. 5. Mariah Bell (USA / 63.35), czy 6. Elizabet Tursynbaeva (KAZ / 61.19).

Numerem jeden u pań po programie krótkim, została inna Rosjanka Elizaveta Tuktamysheva (RUS). Z gorącym tangiem z filmu "Mr. and Mrs. Smith" oraz 3Axlem na początku zdobyła aż 74.22 pkt. Na dodatek udana kombinacja 3T+3T, 3Lutz solo czy piruety na poziome 4, spodobały się sędziom (i nie tylko) i uzyskały wysokie noty za jakość wykonania.Na drugim i trzecim miejscu, ze zbliżonymi do siebie wynikami, uplasowały się Japonki. 2. Wakaba Higuchi (JPN / 66.51) i 3. Mako Yamashita (JPN / 66.30). I chociaż programy nie były pozbawione wad, to jednak obydwie zawodniczki w warstwie artystycznej wywiązały się ujmująco. 

W parach sportowych i tanecznych nie było niespodzianek. A przynajmniej nie na pierwszych miejscach. Pierwsze kroki do wygranej zrobili: Vanessa James / Morgan Cipres (FRA) oraz Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA).

Zaczynając od tych drugich to Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA) jeszcze nie ochłonęli po zwycięstwie na Skate America, a tu już kolejne PROWADZENIE. Druga odsłona Alevare + Tangata del Alba - A. Piazzlolli uzyskała nowy wynik sezonu 80.49 pkt.

Na miejscu drugim uplasowali się Victoria Sinitsina / Nikita Katsalapov (RUS / 74.66). Wprawdzie ze sporą już stratą do Amerykanów, ale jednak są drudzy i mogą marzyć o 13 pkt.. W swoim tangu, przekazują wiele różnych stanów. Jest i zmysłowo, i lirycznie, a także  romantycznie i lekko. Za nimi na trzecim miejscu z notą 72.35 i wręcz drapieżnym ;) tangiem znaleźli się Olivia Smart / Adria Diaz (ESP). Kolejne pary uzyskały mniej niż 68.99 pkt.

M.in. w tej grupie nie sięgającej po notę 70 pkt, na 6 miejscu i wynikiem 66. 95 pkt. znaleźli się Piper Gilles / Paul Poirier (CAN). Głównym winowajcą takiego rozstrzygnięcia, jest upadek Piper w trakcie kroków tanga. Piper zawadziła czubkiem buta o czubek buta partnera, co skutkowało postawieniem łyżwy na ząbki, a że partnerzy byli w pozycji tanecznej to Paul pociągną Piper i ...katastrofa gotowa. I tak dobrze, że to nie był taki upadek z całkowitym spotkaniem się z lodem.

W parach sportowych Vanessa James i Morgan Cipres (FRA) czarują i oczarowują swoją propozycją Uninvited - Alanis Morisette z filmu "City of Angels". Przejmująca interpretacja oraz wysoko ocenione elementy (m.in. 3Twist na poziomie 4), zapewniły im pozycję liderów. Chociaż nie jest to bezwzględnie bezpieczna przewaga.

Bowiem tuż za nimi (strata 2.51 pkt.) z równie wspaniale wykonanym programem Ophelia uplasowali się Cheng Peng / Yang Jin (CHN / 72.00). Pod nieobecność duetu Sui/Han i rozpadowi duetu Yu / Zhang to oni muszą zapewnić Chinom splendor. Jak na razie są na dobrej drodze.

Trzeci po programie krótkim są Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro (CAN / 71.26). I tak jak Peng/Jin muszą utrzymać pozycję dla Chin, tak i Kirsten z Michaelem muszą dbać o wizerunek dla Kanady.
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.