środa, 24 października 2018

Punkty solistek na Skate America
1. Satoko Miyahara (JPN) - pierwsza w programie krótkim, pierwsza w dowolnym, zdobyła złoto / 15 pkt.

2. Kaori Sakamoto (JPN) - druga w programie krótkim, druga w dowolnym, zdobyła srebro / 13 pkt.

3. Sofia Samodurova (RUS) - trzecia w programie krótkim, trzecia w dowolnym, zdobyła brąz / 11 pkt.


Song for the Little Sparrow (SP) jest kwintesencją delikatności i artyzmu Satoko Miyahary (JPN), a Invierno Porteno (FP) dowodem na to, że jest uzdolnioną łyżwiarką i nie boi się iść w niełatwą w interpretacji klasykę. Cztery Pory Roku zaaranżowane przez Astora Piazzolę, na tango, u Satoko nabiera namacalnego wyrazu :). Dopełnieniem finezji obydwóch programów są przepiękne piruety. Trudnych skoków też nie brakuje (np. 3Lz+3T), ale dziś nie o nich ;). Dziś jest tylko czysty pokaz i emocje.

I tak Satoko za SP uzyskała - 73.86 pkt., za FP - 145.85 pkt. co dało jej łącznie 219.71 pkt.


Kaori Sakamoto (JPN / 213.90) cały czas była drugą. Za liryczny i wzruszający From My First Moment - Charlotte Church, wykonany równie poruszająco (i czysto) uzyskała 71.29 pkt. Za program dowolny, w którym czerpie z muzyki z filmu (dramatu) Fortepian - 142.61 pkt. Równie udany free co short pod względem technicznym zawierał, poza 2Lz, wysoko ocenione elementy. W ostatnich sezonach Kaori pokazała, że melancholijne i wysublimowane klimaty, bardzo przypadają jej do gustu :).

Bardzo mocno, przygodę z seniorami rozpoczęła Sofia Samodurova (RUS / 192.89). Najpierw srebro w CS, a teraz brąz, 11 pkt. i rekord kariery w cyklu grand prix, muszą zmobilizować pozostałe "starsze" zawodniczki do większej walki. Za wyjątkiem nie najczystszej krawędzi w 3F w FP, programy oceniono na wysokim poziomie. Dwa filmowe pokazy (SP - Mission: impossible 2 i FP - Burlesque) zdobyły odpowiednio: 64.41 pkt. i 134.29 pkt.


Po programie krótkim 4. Marin Honda (JPN / 62.74), 5. Bradie Tennell (USA / 61.72) i 6. Megan Wessenberg (USA / 60.20) miały realne szanse na poprawę lokat, gdyż ich technika została w dużej mierze oceniona na plus. 

Ostatecznie tylko Bradie Tennell (USA / 131.17 / 192.89) zapewniła sobie awans na 4 miejsce i ok. 6 pkt. stratę do brązowej medalistki. Marin Honda (JPN / 158.04) spadła na miejsce 9. a Megan Wessenberg (USA / 170.33) pozostała 6. I chociaż Laurine Lecavelier (FRA) podskoczyła na 5 lokatę to jednak wynik 172.41 pozostawił ją daleko od podium.

Braki na Skate America
Elena Radionova (RUS) już przed zawodami się wycofała, a Loena Hendrickx (BEL) po programie krótkim, w którym była dziesiąta.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.