środa, 10 października 2018

Stop the pigeon, czyli challenger w Finlandii

Zwycięzcami kolejnych zawodów z serii challengera - Finlandia Trophy Espoo 2018 - zostali reprezentanci Rosji. 

Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov, Alexandra Stepanova / Ivan Bukin, Elizaveta Tuktamysheva, Mikhail Kolyada powiększyli swoje medalowe zdobycze o kolejne złota.

Miło widzieć, że Elizaveta Tuktamysheva i Mikhail Kolyada są w dobrej formie. Obydwoje zwyciężyli po dwa challengery. Wcześniej Elizaveta na Lombardia Trophy, Mikhail na Nepela Trophy.

U Elizavety największe wrażenie zrobiły potrójne Axle (nawet z tymi lekkimi problemami ;).  U Mikhaila, to chyba taktyka. Nie postawił on od razu na najtrudniejsze poczwórne skoki (nie ma jeszcze 4S i 4Lz), ale na zrobieniu dobrego wrażenia i ...wygraną. Po raz pierwszy w karierze wygrał dwa challengery w jednym sezonie, więc strategia się sprawdziła.

Za drugą odsłonę Assassin's Tango (SP) i jazzowo - popowo mieszankę (FP) Elizaveta uzyskała 202.85 pkt. Mikhail za alternatywny rock zespołu Muse (SP) i Carmen (FP) uzyskał 250.58 pkt. (choć jego obecny PB to już 274.37 pkt.).

Dla Evgenii Tarasovej i Vladimira Morozova oraz Alexandry Stepanovej i Ivana Bukina były to pierwsze zawody challengera w tym sezonie i jak na razie nie planują następnych, tylko szykują się do cyklu Grand Prix.

Jak w przypadku Elizavety i Mikhaila zwycięstwa nie były oczywiste, tak dla tych duetów brak złotych medali, byłoby ogromnym zaskoczeniem. Ale tak się nie stało :)  

Evgenia i Vladimir nawet z drugim programem dowolnym obronili najwyższy stopień podium. Ich rozrywkowe I feel good nanananana ;), minimalistyczna Zima (Winter - Balmorhea) oraz 198.98 pkt. bezpiecznie zapewniły im wygraną. Dla ich nowego trenera Maxima Trankova, był to debiut w nowej roli, po tzw. drugiej stronie bandy. Złoty medalista (wszelkich zawodów) ma teraz nowy obszar działania. Czy tu też będzie najlepszy? ;)

Aleksandra i Ivan  prowadzili przez cały czas trwania zawodów. Wynik 200.78 jest punktowym odzwierciedleniem ich Tanga z Passodoble (RD / 79.16) oraz rockowej ballady Am I The One - Beth Hart (FD / 121.62 pkt). By wygrać nie zaszkodziła im nawet przerwa w rhythm dance, spowodowana spadającym na taflę konfetti (czy rzuconym przez fana, czy odpadniętym z ozdoby sufitu - są różne opinie) i na końcu jeszcze wtargnięciem ptaka do hali. Po uprzątnięciu lodu i odfrunięcia skrzydlatego fana, bez najmniejszego zachwiania i ujawnienia zdenerwowania, dokończyli swój taniec. Brawo za sportową postawę! Молодцы! (video RD)

W tym momencie Aleksandra i Ivan prowadzą w tabeli światowych rekordów. Teraz czekamy jaka będzie odpowiedź punktowa najgroźniejszych rywali sezonu, czyli Francuzów Gabrielli Papadakis i Guillauma Cizerona.

Podium par sportowych: 1. Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov (RUS), 2. Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro (CAN), 3. Aleksandra Boikova / Dmitrii Kozlovskii (RUS)

Podium par tanecznych: 1. Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS), 2. Olivia Smart / Adria Diaz (ESP), 3. Marie - Jade Lauriault / Romain Le Gac (FRA)

Podium solistek: 1. Elizaveta Tuktamysheva (RUS), 2. Elizabet Tursynbaeva (KAZ), 3.Viveca Lindfors (FIN)

Podium solistów: 1. Mikhail Kolyada (RUS), 2. Junhwan Cha (KOR), 3. Morisi Kvitelashvili (GEO)

Wszystkie wyniki TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.