wtorek, 23 października 2018

Nathan Chen zrobił pierwszy krok by zajść do Finału GP 2018

 Tak to panowie zapunktowali w USA: 


1. Nathan Chen (USA) - 280.57 WR / 15
 2. Michal Brzezina (CZE) - 239.51 / 13
 3. Sergei Voronov (RUS) - 226.44 / 11

Program krótki solistów należał do Nathana Chena (USA). Może to nie było nadzwyczajne wykonanie, ale to jego "nienadzwyczajne wykonania" oznacza bagatela 90.58 pkt. W interesująco i rozrywkowo zapowiadającym się jazzowym programie Caravan, po tych kłopotach z 4F, widać było lekką utratę swobody tańca. Także czekam na dalsze zmagania i pokazanie pełnych umiejętności Nathana (na które jak wiemy go stać). :)

Na drugim miejscu z rockową balladą Who Wants to Live Forever i notą 82.09 pkt. uplasował się Michal Brzezina (CZE). Przy większości dobrze wykonanych elementów m.in. kombinacją 4S+3T, nie zaszkodził mu nawet ten nie uznany - 1F.

W bardzo dobrym stylu i z czystym 4 Salchowem, na miejscu trzecim znalazł się Julian Zhi Jie Yee (MAS). Wzruszające Build A Home, dało mu aż 81.52 pkt. Dzięki któremu zdecydowanie poprawił swój rekord z CS Kanady wynoszący 74.86 pkt. 

Czwarte miejsce to Rachmaninov i Sergei Voronov (RUS/78.18), a piąte to goniący go (ich) Matteo Rizzo (ITA/78.09).


Na pokazanie tego na co stać Nathana Chena (USA), nie trzeba było długo czekać. Program dowolny był FENOMENALNY i zdobył 189.99 pkt. Początkowe słowa towarzyszącemu mu Land of all: "Wykorzystałem szansę na budowę własnego świata" zdecydowanie opisują to co dzieje się na tafli. Już w trakcie pokazu nasuwa się refleksja, że muzyka stanowi interpretację stylu i umiejętności Nathana - a nie odwrotnie. A jeszcze udane skoki (m.in. 4Lz i dwie kombinacje z 4T) potwierdziły, że jest mistrzem USA.

Na drugim miejscu, z drugim programem dowolnym (157.42pkt.) i z drugą odsłoną rockowego klimatu, utrzymał się Michal Brezina (CZE). Utrzymał się, to może złe słowo, bowiem program poza tym 3Axlem, zaprezentował na wysokim poziomie. Nawet z brakiem trzeciej kombinacji, 2S solo, zamiast poczwórnym i nieco ospałym tempem, ale z kombinacją  4S+2T, ze Skate America wyszedł obronną ręką.

Z czwartym programem krótkim i z czwartym programem dowolnym, brązowy medal wywalczył Sergei Voronov (RUS). Utrzymany w gatunku bluesowego rocka Way down we go program przyniósł mu 148.26 pkt.

Trzeci program dowolny wykonał Vincent Zhou (USA) , ale nie był to czysty program - za dużo w nim było dokrętek. Podobnie zresztą jak i w programie krótkim. Ostatecznie z wynikiem 225.75 pkt. zajął miejsce piąte. Natomiast drugi w shorcie, a dopiero dziewiąty w FP, Julian Zhi Jie Yee (MAS / 207.51) zawody zakończył na miejscu 7.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.