czwartek, 25 października 2018

Podział punktów w tańcach

Tak jak to wskazują statystyki Wicemistrzowie Świata 2018, nawet z przygodami, łatwo wygrali zawody w USA.


A podium wyglądało tak:
1. Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA) - 200.82 pkt. / WR / 15 pkt.
2. Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA) - 192.30 / 13 pkt.
3. Tiffani Zagorski / Jonathan Guerreiro (RUS) - 181.38 pkt. / 11 pkt.


W tańcu rytmicznym Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA) z dorobkiem 78.43 pkt. wyprzedzali swoich konkurentów, o co najmniej 3 pkt. Ich tango Astora Piazzoli (swoją drogą w tym sezonie będzie go dużo i to nawet nie tylko w konkurencji par tanecznych) zaprezentowane bardzo wyrafinowanie, uzyskało poziomy od 4 do 2 oraz po 3 i 4 oceny za jakość wykonania. Amerykanom odjęto dwa punkty, jeden za odpadnięcie elementu kostiumu, drugi za upadek. Niestety Madiosn i Zachary nie utrzymali końcowej pozycji i w ostatniej milisekundzie partner stracił kontrolę i musiał podeprzeć się rękami by nie upaść (ale takie położenie dwóch rąk, by nie spotkać się z taflą, oznacza upadek).Trzy kolejne pary również zdobyły noty powyżej 70 pkt.. Drudzy Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA) uzyskali 75.01 pkt., trzeci Tiffani Zagorski / Jonathan Guerreiro (RUS) - 73.30 pkt, a czwarci Lorraine McNamara / Quinn Carpenter (USA) - 72.44 pkt.

Po tańcu dowolnym Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA) już bez żadnych przykrych niespodzianek i zdecydowaną przewagą, wywalczyli złoto. Ich zjawiskowa historia Romea i Julii (soundtrack z filmu), cechuje olśniewający styl i oddanie pełnego klimatu Szekspirowskiego dzieła. Nota 122.39 pkt. za FD, była najlepszym wynikiem na Skate America'18, a także stała się nowym rekordem świata. Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA) w samym tańcu dowolnym, jak i na podium zajęli drugie miejsce. Za swój La La Land skupiający się na tej lirycznej stronie musicalu, osiągnęli rekord sezonu, wynoszący teraz 117.29 pkt. Ponadto dla nich jest to pierwsze podium grand prix w dotychczasowej karierze, więc po cichu liczą na Finał. Drugi raz zobaczymy ich w Finlandii.

Z czwartym wynikiem za FD (108.08 pkt.) Tiffani Zagorski i Jonathan Guerreiro (RUS) ostatecznie obronili miejsce na podium. Natomiast trzeci w FD (108.13 pkt.), Lorraine McNamara i Quinn Carpenter (USA)  pozostali na czwartym miejscu.

Piąte miejsce na Skate America zajęli Lilah Fear / Lewis Gibson (GBR / 170.70). Ich brawurowe i ekspresyjne wykonanie obydwóch tańców, ich energia i brak tremy ;) a przy tym dobra technika jazdy, wróżą im szybki awans. Oczywiście trenują w Montrealu ;)

Jak już pisałam TUTAJ na szóstym miejscu znaleźli się Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew (POL).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.