piątek, 26 października 2018

Pary sportowe na medal

 Na pierwszych zawodach z cyklu Grand Prix 2018/19 na podium w konkurencji par sportowych, znaleźli się:

1. Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov (RUS / 204.85) / 15 pkt.
2. Alisa Efimova / Alexander Korovin (RUS / 178.98) / 13 pkt.
3. Ashley Cain / Timothy LeDuc (USA / 175.06) / 11 pkt.


Dla Efimovej i Korovina oraz Cain i LeDuc'a są to pierwsze medale cyklu.

W programie krótkim par sportowych na pierwszym miejscu (bez niespodzianek) uplasowali się Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov (RUS). Jak zawsze, największą uwagę pod względem tanecznym skupiła na sobie nienaganna postawa Evgenii. Vladimir (też jak zawsze) doskonale jej partnerował. Ich rozrywkowe, ale bardzo estetyczne I got You, chociaż z jednym kłopotem Evgenii przy 3T zarobiło 71.24 pkt.

Na drugim miejscu z wynikiem 62.38 pkt. i tajemniczym kawałkiem Human, uplasowali się Alisa Efimova / Alexander Korovin (RUS). W ich programie nie zabrakło wysoko ocenionych elementów, tych skokowych (3LoTh) i poza-skokowych, ale i wkradły się błędy jeden przy 3S solo i drugi w kończącej program kombinacji piruetów.

Trzecie miejsce należało do duetu Minerva Fabienna Hase / Nolan Seegert (GER / 60.04) i ich wzruszającego Say Something; czwarte i piąte do Amerykanów: Ashley Cain i Timothy'ego LeDuc'a (USA) i Alexy Scimecy Knierim i Chris'a Knierim (USA). Miedzy nimi była prawie nie zauważalna różnica punktów. Cain/LeDuc za swingowe Belle Belle zdobyli 57.72 pkt., Knierim/Knierim za innowacyjne Castle - 57.31. Oprócz zbliżonej noty, te duety połączyły potrójne wyrzucane Lutze z błędem.W programie dowolnym - bez zmian - Evgenia Tarasova / Vladimi Morozov (RUS) pozostali na najlepszej pozycji. Doskonale uchwycony, w przekazie i stylu jazdy, program do minimalistycznej muzyki Winter - Balmorhea, zdobył aż 133.61 pkt. (PB). Owszem, tak jak to już bywa na początku sezonu były i błędy, ale nie na tyle poważne by zagrozić im w zdobyciu pierwszych 15 pkt. Piękny twist z poziomu 4, podnoszenia lassowe, czy kombinacja 3T+2T+2T, to elementy które zapewniły Rosjanom sporą dawkę punktów.


Drugie miejsce, ale z trzecim wynikiem za FP (116.60pkt.) utrzymali Alisa Efimova / Alexander Korovin (RUS). Udanymi elementami w ich malowniczej La Stradzie były skoki wyrzucane (3Lo, 3S). Gorzej było ze skokami solo.

Dwa Amerykańskie duety poprawiły się o jedną pozycję w stosunku do swoich programów krótkich. Na brązową pozycję z drugim programem dowolnym (117.34pkt.) z iście klimatyczny performance'm W.E. Abela Korzeniowskiego, wskoczyli Ashley Cain / Timothy LeDuc (USA)

Tuż za podium awansowali Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim (USA / 171.56), a z trzeciego na piąte spadli Minerva Fabienna Hase / Nolan Seegert (GER / 162.10).

Alexa Scimenca Knierim i Chris Knierim ogłosili, że kończą współpracę z Alioną Savchenko i wracają do Chicago.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.