piątek, 15 marca 2019

Raport poczwórnych, czyli co tam słychać u solistów?

Tradycji musi stać się zadość, więc przy solistach spoglądamy na rywalizację w skokach poczwórnych. Yuzuru Hanyu (JPN) i Nathan Chen (USA) na pewno będą walczyć na ilość skoków poczwórnych, pozostali na jakość lub rodzaj skoku :)

Nathan Chen (USA) w tym sezonie w repertuarze programu krótkiego pokazał już dwa skoki poczwórne: 4F i 4T w kombinacji z 3T; w programie dowolnym cztery: 4F, 4Lz, 4T i 4T w kombinacji z 3T. Wiemy, że potrafi skoczyć kombinacje: 4F+3T i 4Lz+3T, ponadto udowodnił, że może zawrzeć w programie dowolnym aż 6! skoków poczwórnych, więc jak będzie w Japonii? uuuu Na pewno będzie dreszczyk emocji ;)

Yuzuru Hanyu (JPN) także wykonuje dwa skoki poczwórne w programie krótkim: 4Lo i 4T z 3T i cztery w programie dowolnym, a są to: 4Lo, 4S, 4T i sekwencja 4T+3A, chociaż nie zawsze w najlepszej jakości. W jego zasięgu jest także 4Lz, ale za wyjątkiem GP Rosji w 2017, więcej z niego nie korzystał. Na korzyść Yuzuru przemawia także ustanowiony przez niego rekord świata 297.12 pkt.

Shoma Uno (JPN) na pewno marzy by być w końcu pierwszym zawodnikiem świata. Nie jest tak całkiem pozbawiony szans na złoto. W programie krótkim również ma dwa skoki poczwórne: 4F i 4T z 2T, a w dowolnym trzy, czyli 4F, 4T i 4T z 2T i jak na razie ze zdobyczą 197.36 pkt. za FP jest rekordzistą świata. Kiedyś skakał kombinację 4T+3T, ale teraz jej nie ryzykuje.

Vincent Zhou (USA) jeśli przestanie dokręcać skoki, to za kombinację 4Lz+3T i 4S w programie krótkim oraz powtórzenie ich w FP i jeszcze dołożenie 4T, może zgarnąć niezły dorobek punktowy. Ilościowo to wygląda podobnie jak u Shomy Uno, czyli pięć skoków poczwórnych na cały start.

Nie wiem gdzie umieścić Boyanga Jina (CHN). W prawdzie jego ilościowy dorobek jest taki sam jak u Shomy i Vincenta (dwa skoki poczwórne w SP i trzy w FP), ale czy nic mu nie zaszkodzi w wykonaniu 4Lz i 4T z 2T w programie krótkim oraz 4Lz, 4T+2T i 4T w programie dowolnym?

Ciekawa też jestem jaka będzie forma Morisiego Kvitelashvili (GEO), który w programie krótkim ma 4S+3T i 4T, a w dowolnym 4S+3T, 4T+2T i 4T.

Sporą grupę zawodników tworzą soliści, którzy w sumie mają trzy skoki poczwórne.

Zalicza się do nich m.in. Alexander Samarin (RUS), czyli ten groźny debiutant na MŚ, który w programie krótkim skacze 4Lz+3T, a w dowolnym 4Lz i 4T (chyba, że odważy się na więcej, bo próby były, żeby np. w SP dodać 4T); Mikahil Kolyada (RUS), u którego w "sezonowym dorobku" jest kombinacja 4T+3T (SP) oraz 4T+3T i 4T (FP); Junhwan Cha (KOR), który ma 4S w SP oraz 4T i 4S w FP czy Keiji Tanaka (JPN), który lubuje się w poczwórnych Salchowach.

Dalej są tacy jak np. Kevin Aymoz (FRA/4T), Michal Brezina (CZE/4S), którzy w sumie mają dwa skoki poczwórne i aby rywalizować z najlepszymi muszą wykazać się wysoką jakością ich wykonania. Jednak nie są bez szansy by uzyskać więcej pkt. od tych z trzema skokami poczwórnymi. ;)

Są też i tacy jak Matteo Rizzo (ITA) czy Jason Brown (USA), którzy dopiero próbują skoków poczwórnych. Amerykanin kilkakrotnie podejmował próby 4T, a na Mistrzostwach 4 Kontynentów 2019 zaryzykował 4S (ze skutkiem...słabym). Włoch ma lepsze statystyki z 4T.

Niestety z powodów medycznych na MŚ nie pojedzie Maxim Kovtun (RUS). W jego miejsce pojawi się Andrei Lazukin, który potrafi skakać kombinacje 4T+3T.

Last but not least: Jak tym razem spisze się Igor Reznicheno (POL)? Może w końcu będzie czyściutenki poczwórny toeloop? Blog Poczwórny Toeloop mocno trzyma kciuki :)

A tymczasem...Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.