
Zauważalną zmianą na liście startowej jest absencja brązowej medalistki ME Viveci Lindfors (FIN). Jak sama podała, z powodów zdrowotnych (medycznych) nie jest w stanie wystąpić na MŚ i żegna się z fanami do przyszłego sezonu. Vivecę zastąpi 8. zawodniczka ww. mistrzostw Emmi Peltonen (FIN).
Na zawodach nie zobaczymy także Włoszek, które na ME zajęły odpowiednio 19. i 29. miejsce. Zamiast Lucrezii Gennaro i Lary Naki Gutmann federacja wytypowała Robertę Rodeghiero (ITA) i Marinę Pireddę (ITA).
Roberta na swoim koncie ma kilka sukcesów (np. brąz z GP - z tego odwołanego po SP) i po cichu liczyła na start na IO 2018. Jednak problemy zdrowotne wykluczyły ją z podjęcia walki o drugie miejsce w kadrze. I spowodowały zniknięcie na cały poprzedni sezon.
Marina to z kolei mistrzyni Włoch, ale w konkurencji juniorów. W seniorach obecnego sezonu na pozostałych międzynarodowych zawodach, zdobyła trzy medale, w tym złoto Mentor Nestlé Nesquik Toruń Cup. No ciekawe, czy będzie lepsza niż Lucrezia czy Lara?
Szwecja również nie była pewna na kogo postawić. W pierwszej wersji do Saitamy miała polecieć Matilda Algotsson. Koniec końców jednak poleci ta, która była na ME i zajęła 18. miejsce tj. Anita Ostlund (SWE).
Ponadto ciekawość wzbudzają powroty wspomnianych dwóch zawodniczek. Brązowej medalistki MŚ'17 i piątej solistki kraju Gabrielli Daleman (CAN)* oraz z sezonu na sezon coraz lepszej - Loeny Hendrickx (BEL).
Na MŚ pojawi się kilka debiutantek. Wiele z nich to zawodniczki z Europy widziane już na styczniowych mistrzostwach z Sofią Samodurovą (RUS) na czele (tu jest o ich SP i FP). A jeśli chodzi o debiutujące na MŚ zawodniczki z pozostałych kontynentów to są to: Eun-Soo Lim (KOR) - brązowa medalistka GP Rosji; Hongyi Chen (CHN), która może dopiero w przyszłości wykaże się lepszymi lokatami; Aurora Cotop (CAN) - wicemistrzyni kraju, ale nie pojawiała się jeszcze na seniorskich zawodach ISU; Yi Christy Leung (HKG) - z pierwszej szóstki challengera.
Wisienką na łyżwiarskim torcie są debiuty reprezentantek gospodarzy. Kaori Sakamoto (JPN) z rekordem 213.90 pkt., z 4. miejscem w FGP2018/19, mistrzostwem 4CC z 2017 roku i tytułem Mistrzyni Japonii 2019. I oczywiście największa debiutująca sensacja ;), zwyciężczyni wszystkich swoich startów ISU, zwyciężczyni Challenge Cup i wicemistrzyni Japonii, posiadająca w swoim zasięgu 3 Axla oraz rekord kariery 233.12 pkt. - jedyna i niepowtarzalna Rika Kihira!
* Gabrielle Daleman w samym programie krótkim na Mistrzostwach Kanady'19 była pierwsza *
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz