czwartek, 14 marca 2019

Europa vs. 4 Kontynenty, czyli rozgrywki par sportowych na MŚ w Japonii

Na liście startowej widnieje 19 par, a to oznacza, że wszystkie duety znajdą się w drugiej części zmagań i jeszcze zostanie miejsce. ;).

Silne europejskie duety zmierzą się z silnymi duetami z czołówki pozostałych kontynentów.I tak, na tafli w Japonii spotkają się mistrzowie Europy Vanessa James / Morgan Cipres (FRA), którzy ustanowili rekord świata - 225.66 pkt. z wicemistrzami Europy Evgenią Tarasovą i Vladimirem Morozovem (RUS), którym brakuje tylko złota MŚ (mają już medal brązowy i srebrny), a na ME uzyskali 218.82 pkt.

Na drodze do złota/srebra stanąć im mogą zwycięzcy 4CC. Czyli Wenjing Sui / Cong Han  (CHN), którzy w swoim dorobku mają srebro IO. I nawet kontuzje Wenjing nie przeszkadzają im by stawali na podium.

O tytuł "czarnego konia" Mistrzostw Świata 2019 powalczą na pewno: wicemistrzowie 4CC Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro (CAN), którzy w Anaheim minimalnie przegrali z Sui/Han,  brązowi medaliści 4CC Cheng Peng / Yang Jin (CHN), 4. na ME Nicole Della Monica / Matteo Guarise (ITA) oraz debiutanci Aleksandra Boikova / Dmitrii Kozlovskii (RUS), którzy z brązowym medalem ME, na pewne mają ambicje pokonać pozostałych kolegów, a przynajmniej tych z kadry. Te trzy ostatnie duety na mistrzowskich zawodach zdobyły 205 pkt. z ułamkiem.

Przede wszystkim myśląc o "czarnym koniu" nie można pominąć - Natalii Zabijako i Alexandra Enberta (RUS), którzy  z powodu kontuzji nie mogli powalczyć o medal ME.

Oj ciasno w tej grupie, ciasno! A w jakiej formie są jeszcze Tae-ok Ryom / Ju-sik Kim (PRK)? Zapowiada nam się ciekawe widowisko.

A i niżej w hierarchii jest nie mniej gęsto. Chociażby mamy tu kilka duetów z dorobkiem ponad 180 pkt. Minervę Fabienne Hase / Nolana Seegerta (GER), Miriam Ziegler / Severina Kiefera (AUT), czy Ashley Cain / Timothyego LeDuca (USA).

Światowy rekord za program dowolny także należy do Vanessy James i Morgana Cipresa (FRA) - wynosi 149.11 i pochodzi z ME 2019Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.