sobota, 16 marca 2019

Jak to w tych tańcach będzie?

Kto wygra konkurencję par tanecznych?Niemal 100% pewność złota mają rekordziści świata i obrońcy Mistrzowskiego tytułu Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (FRA). Ze statystyk wynika, że nie mają równego sobie rywala. Swoim dotychczasowym osiągnięciem 217.98 pkt. z ME w rankingu ISU wyprzedzają o ponad 10 pkt. zwycięzców 4CC Madiosn Chock i Evana Batesa (USA / 207.42). Ale to tylko statystyka...


Podwójna rywalizacja zapowiada się w kilku narodowych kadrach. Oprócz walki o podium, duety te na pewno będą chciały przejąć pozycję narodowych liderów.

Mający nieplanowaną przerwę wspomniani Madiosn Chock i Evan Bates (USA) na mistrzostwach 4 kontynentów, zdołali pokonać wydawałoby się pewnych złota 4CC - Madison Hubbel i Zacharego Donohue (USA / PB - 205.35). Dlatego na MŚ w Saitamie na pewno będziemy świadkami, chyba największej z wewnętrznej (o amerykańskie przywództwo) i zewnętrznej (o podium MŚ) rywalizacji.  A to wszystko pod okiem wspólnych trenerów - Marie France Dubreuil i Patrika Lauzona.

Podobną wewnętrzną i medalową rywalizację stoczą dwa duety z Rosji. W czasie trwania  tego sezonu szala przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Victoria Sinitsina i Nikita Katsalapov (PB - 201.37pkt.) m.in. wygrali mistrzostwa Rosji, zdobyli srebro FGP, ale w Europie po niespodziewanych kłopotach w RD ostatecznie zajęli 4. miejsce. Natomiast Alexandra Stepanova i Ivan Bukin (PB - 206.41pkt.) zdobyli wicemistrzostwo Europy, w poszczególnych zwodach cyklu GP byli najlepsi i mają lepszy wynik kariery, jednak w Rosji byli 2. a w FGP 4.

Kolejna "para" walcząca o dominację w kadrze to Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN / PB - 203.93)  vs. Piper Gilles / Paul Poirier (CAN / PB - 202.45 ). Wprawdzie Kaitlyn i Andrew przez cały sezon wygrywali z Piper i Paulem, jednak na mistrzostwach Kanady w samym tańcu dowolnym przegrali.


O miejsce liderów w kadrze, nie muszą się martwić Charlène Guignard / Marco Fabbri (ITA / PB - 199.84) i Natalia Kaliszek z Maksymem Spodyrievem (POL / PB -185.35 pkt.). Patrząc na ich osiągnięcia nie ma wątpliwości, że są najlepsi.

Co innego Jasmine Tessari / Francesco Fioretti (ITA), którzy dopiero udowadniają, że ich drugie miejsce we włoskim teamie nie jest przypadkowe. W podobnej sytuacji są Sara Hurtado i Kirill Khaliavin (ESP). Tuż za nimi w hiszpańskiej rywalizacji jest jeszcze drugi duet, osiągający zbliżone wyniki. A nawet trzecie duety z USA - Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker i Kanady Laurence Fournier Beaudry / Nikolaj Sørensen nie są pewni swojej pozycji w przyszłości.

Dla Włochów, Rosjan, czy Hiszpanów sytuację rozwiązałoby wywalczenie dodatkowego miejsca na MŚ 2020 - mieliby je kim obsadzić. ;) Podobnie zresztą jak i my. Justyna Plutowska i Jérémie Flemin (POL) stanowią bardzo dobre wsparcie polskich tańców.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.