niedziela, 22 września 2019

Gdańsk 2019

Na zawodach w Gdańsku swoich reprezentantów mieliśmy aż! w trzech konkurencjach.


Najwyżej wśród naszych zawodników uplasowała się Ekaterina Kurakova :) Z dorobkiem 172.59 pkt. zajęła 7. miejsce. Najlepszym polskim solistą okazał się Kornel Witkowski (miejsce 15.), a parą taneczną Olivia Oliver i Joshua Andari (miejsce 15.).

***
Z rekordem sezonu (kariery) 60.54 pkt. za SP Katia, po swoim rezolutnym przedstawieniu jako Edith Piaf, zajmowała siódme miejsce. W samym programie dowolnym z wynikiem 112.05 pkt. była 6. jednak ostatecznie nie zmieniło to jej pozycji. 

Rekordu sezonu za Korsarza nie było, ale za to był rekord za elementy techniczne (59.40 pkt.) tegoż programu. Natomiast za komponenty uzyskała zdecydowanie mniej niż jej rekord kariery (58.07) - 52.65 pkt. Nie wiem, nie wiem, żeby w komponentach był aż taki spadek? Zresztą w programie krótkim również komponenty miały, nieznacznie, ale jednak niższe noty niż te w Rydze.

Czyli jak to było w tej, tym razem lepszej, technice?
Ekaterina swój program krótki otwarzyła kombinacją 3Lz z 3T (ten ostatni był z małą dokrętką), później wykonała bezbłędnego 2 axla i przeszła do kombinacji piruetów. W premiowanym czasie fantastycznie skoczyła 3Lo i zaczarowała ;) krokami (poziom 3). Program zamknęła pierunami (obydwoma z poziomu 4).

Program dowolny podopieczna B. Orsera zaczęła niespotykanie i pomysłowo od trójkombinacji (3Lz+1Eu+3F). I to jeszcze z uniesionymi rękami w tych skokach potrójnych. Tak jak w Rydze ten 3F miał nieczystą krawędź i dokrętkę, co zostało skrupulatnie odnotowane hmm!😑

Następna kombinacja 2A+3T była o tyle lepsza, że w Rydze toeloopa zdegradowano do podwójnego.W Gdańsku był już bez zarzutu. Tym razem w axlu ciut ciut brakowało, ale nie na tyle by nie mógł zostań jako podwójny. Za kolejny skok, tym razem 3 salchowa zdobyła 0.49 pkt. w jakości wykonania, a za następującą po nim kombinację piruetów poziom 4 i dodatkowo 0.75 pkt. 

Do drugiego z podwójnych axli (tym razem solo) sędziowie nie mieli żadnych zastrzeżeń, a wręcz przeciwnie. Nagrodzili go w ocenie za jakość. Po 2A zaczął się czas na 10% bonusy i wszystkie skoki wykonane z rękami (ręką) w górze. Czyli 3Lz z brakiem pełnej rotacji, ale nadal, ale zawsze potrójny lutz to potrójny lutz; wysokiej jakości 3Lo z 2T i równie wysokiej jakości 3Lo solo. Potrójny rittberger nadal pozostaje wizytówką Katii :) 

Dwa końcowe piruety (z poziomu 4), zostały przełamane krokami (z poziomu 3), a to wszystko przyozdobione radosnym usposobieniem zawodniczki.

Druga z reprezentantek Polski Oliwia Rzepiel z 123.63 pkt. zajęła 18 miejsce, a trzecia Amelia Rams uzyskując (100.94 pkt.) 29.


Oliwia bezbłędnie spisała się w programie krótkim skacząc 3S+2T, 3Lo i 2A. Wówczas była 13. Program dowolny nie poszedł tak jak powinien, stąd taki spadek. Amelia cały czas utrzymywała się pod koniec drugiej dziesiątki. Przyczyna - skoki! Ale kombinacje piruetów na poziomie 4, robią wrażenie.

Konkurencję solistek wygrała czwarta po SP - Alysa Liu (USA / 203.10). Po drodze pokonując zawodniczki z Rosji. Trzecią po SP Viktorię Vasilievą i pierwszą po SP Anastasię Tarakanovą. Ostatecznie Viktoria zdobyła srebro, a Anastasia brąz. Dodam, że żadna z nich nie jest podopieczną Eteri Tutberidze.

Co ważne, to że Alysa skacze kombinację 3A+2T i 4Lz - w głowie się nie mieści - i dwoma zwycięstwami JGP zakwalifikowała się do Finału.

Wysoko, w pierwszej szóstce, ponownie znalazły się zawodniczki z Korei Płd. Na miejscu  4. Seoyeong Wi i na 6. Seoyeon Ji.

***
W konkurencji tańców, jak się okazało, Tea-Time Foxtrot nie jest takim prostym tańcem. Nawet zwycięzcy Avonley Nguyen / Vadym Kolesnik (USA) nie zdołali zaprezentował dwóch sekcji na najwyższe poziomy.

Olivia Oliver i Joshua Andari (POL) jeśli chodzi o key pionts, to lepiej spisali się w tej drugiej sekcji kroków TTF (poziom 2) w pierwszej był to poziom bazowy.  Jednak w tańcu nie brakowało poziomów 4 (za Twizzle jego i podnoszenie), jak i trzecich (Twizzle jej). W sumie za RD zdobyli  41.39 i wówczas 16. miejsce. Po tańcu dowolnym (chociaż ocenionym na miejsce 16.) awansowali o jedną pozycję. I z Twizzlami na poziomie 4 (już u niej i u niego) zawody zakończyli na miejscu 15. Ich wynik z JGP Polski to 105.44 pkt.

Oliwia Borowska i Filip Bojanowski (POL) pod okiem pomysłodawczyni tańca :) "zaliczyli" kilka key point'ów :) a w połączeniu z 4 poziomami za Twizzle (ona i on) i za podnoszenie zdobyli 46.23 pkt. co dało im 12. miejsce. W tańcu dowolnym pojawił się chochlik i z wynikiem 103.46 pkt. spadli na miejsce 17.

Obok 1. Avonley Nguyen / Vadym Kolesnik (USA / 174.68) na podium znaleźli się 2. Loicia Demougeot / Theo Le Mercier (FRA / 162.70) i 3. Ekaterina Katashinskaia / Aleksandr Vaskovich (RUS / 162.19).

***
Konkurencję solistów wygrał: Daniil Samsonov (RUS / 250.51), na drugim miejscu znalazł się Yuma Kagiyama (JPN / 245.35), a na trzecim znany już z dobrych występów w seniorach Daniel Grassl (ITA / 228.64). Pierwsza piątka solistów wykazywała się skokami poczwórnymi. Mieliśmy i toellopa, i salchowa, i rittbergera i oczywiście lutza. Róznie się to kończyło, ale jednak próby były :) Ponadto Yuma jest już w Finale, Daniil ma 26 pkt. i czeka na obrót spraw.

Nasi reprezentanci: Kornel Witkowski, Egor Khlopkov i Jakub Lofek zajęli odpowiednio 15, 21 i 22 miejsce.

Kornel po udanym programie krótkim plasował się na miejscu 14. dowolny nie poszedł po myśli łodzianina, ale na szczęscie staracił tylko jedną pozycję. W sumie uzyskał 151.09 pkt.

Egor podobnie, po prawie udanym programie krótkim, nie podołał dowolnemu. I z miejsce 19. spadł na 21. W sumie zdobył 120.01 pkt.

Niespełna 14-latek Jakub Lofek program krótki rozpoczął od czystej kombinacji 3Lz+2T i piruetu siadanego na poziomie 4, później coś się popsuło, ale miejsce 21 było. W programie dowolnym powtórzył kombinację 3Lz+2T i ten sam piruet (a w zasadzie tam jest najpierw skok) znów na poziomie 4. Błędy... owszem pojawaiały się, ale sam wynik za FP znów dawał mu lepszą pozycję bo 21., ale suma 118.37 pkt. pozwoliła zająć miejsce 22.


***
Konkurencję par sportowych zwyciężyli Apollinariia Panfilova / Dmitry Rylov (RUS / 192.73) i z kompletem 30 pkt. są już w Finale. Na drugim miejscu uplasowali się Kate Finster / Balazs Nagy (USA / 166.22), a na trzecim Annika Hocke / Robert Kunkel (GER / 156.20).

W Rosji na podium znaleźli się: 

*wyłącznie rosyjscy soliści: 1. Petr Gumennik, 2. Artur Danielian, 3. Ilya Yablokov,

*wyłącznie rosyjskie solistki: 1. Kamila Valieva, 2. Ksenia Sinitsyna, 3. Viktoria Vasilieva,

*wyłącznie rosyjskie pary sportowe: 1. Kseniia Akhanteva / Valerii Kolesov, 2. Juliia Artemeva / Mikhail Nazarychev, 3. Diana Mukhametzianova / Ilya Mironov 

* i prawie ;) wyłącznie rosyjskie pary taneczne: 1. Elizaveta Shanaeva / Devid Naryzhnyy, 2. Diana Davis / Gleb Smolkin, 3. Nadiia Bashynska / Peter Beaumont (CAN).

Kamila Valieva (RUS) i Elizaveta Shanaeva / Devid Naryzhnyy (RUS) z kompletem punktów zakwalifikowali się do Finału, podobnie Kseniia Akhanteva / Valerii Kolesov (RUS) z dorobkiem 28 pkt. ma pewny start w Turynie.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.