niedziela, 11 grudnia 2011

Dziwne losy Juniorów

Patrząc po kolei od razu widać, że panowie pozamieniali miejsca na podium. 
Zwyciężył będący zawsze drugi (w SP i w FP) Amerykanin Jason Brown, a za nim uplasował się Han Yan z Chin. Jego ogromnym sukcesem jest to, że w FP to właśnie on był najlepszy przy czym wykonał, z powodzeniem, 4T. Natomiast na trzecie  miejsce  spadł prowadzący po SP Joshua Farris (USA).
O panach na podium można by rzec, że dzielą ich bardzo maleńkie różnice punktowe (o 5ptk) i każdy z nich może być z siebie dumnym. Kolejne miejsce należy do Rosjanina Maxima Kovtuna (RUS), który również ambitnie włączył do swego programu 4T, szkoda, że nie udało się go wykonać z taką gracją jak to zrobił Chińczyk. Całą stawkę zamyka dwóch Japończyków, którzy zamienili się miejscami jakie zajmowali po SP, a są to:  Ryuju Hino (JPN) oraz Keiji Tanaka (JPN).
J.Brown

U pań dwie pierwsze lokaty, były zaciekle bronione, to i kolejność się nie zmieniła. Wygrała Julia Lipnitskaia (RUS), a zaraz za nią jest jej rodaczka Polina Shelepen (RUS). Na najnizszym stopniu podium awansowała aż z piątego Polina Korobeynikova (RUS) . Wygląda na to, że zapowiada się szturm młodych Rosjanek i już nikt nie zarzuci im, tego, że mają słabe solistki. Kolejne miejsca należą do Zijun Li (CHN), Vanessy Lam (USA), która niestety spadła z miejsca trzeciego, zaliczając aż 3 upadki. Choć zaplanowany miała bardzo trudny program, to wykonanie zawiodło. Szkoda, szkoda.  Stawkę zamyka Risa Shoji (JPN). 

Więcej szczęścia w nieszczęściu mieli Amerykanie w parach sportowych.
Tu pierwsze trzy miejsca nie uległy zmianie. Zwyciężyli Wenjing Sui / Cong Han (CHN), za nimi Katherine Bobak / Ian Beharry (CAN),  a na miejscu trzecim utrzymali się wyżej wspomniani amerykanie Britney Simpson / Matthew Blackmer (USA), choć ich FP oceniony był dopiero na miejsce piąte. W ogóle wczoraj jakoś Amerykanie nie mieli udanych startów, również w konkurencji seniorów zaliczyli spadki. Po za podium znaleźli się: Ekaterina Petaikina/ Maxim Kurduykov (RUS), Xiaoyu Yu / Yang Jin (CHN) jak i Tatiana Tudvaseva / Sergei Lisiev (RUS).

Na koniec, jak wielokrotnie wspominałam, najpiękniejsza dyscyplina, czyli pary taneczne. Ponownie podium należało do Rosjan. Chociaż po SD, nie można było być tego pewnym. Wygrali Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin (RUS), za nimi po mimo słabszego FD pozostali Anna Yanovskaya / Sergei Mozgov (RUS). Brązowi medaliści to awansujący z miejsca czwartego Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS). Ciekawa jestem, czy w przyszłości będzie to miało przełożenie w konkurencji seniorów. Później mamy Amerykanów: Alexandra Aldridge / Daniel Eaton (USA). I znów dwie pary Ukraińskie, czyli Anastasia Galyeta / Alexei Shumski oraz Maria Nosulia / Evgen Kholoniuk (UKR). Ci ostatni chyba nie spodziewali się, że wylądują na ostatnim miejscu, spadając z podium. Niestety upadek, zniweczył im program i plany na medal.

W tym sezonie to już koniec z grand prix u juniorów. W przyszłym roku zaczynie się wszystko od początku. A tym czasem jeszcze przed nimi najważniejsze zawody mistrzostwa świata, tam znów będą walczyć o wygraną ale w znacznie większym składzie.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.