środa, 7 grudnia 2011

Pary sportowe gotują się na finał

 I kogo my tu mamy:
T.Volosozhar/M.Trankov
Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS) - jak było widać, nawet tak doskonała para miewa kłopoty. Mam nadzieję, że nie zburzą ich spokoju w finałowym występie.

Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER) - co od tej pary to ciekawe czy podejmą ryzyko i zaprezentują udanego potrójnego wyrzucanego Axla, czy zostaną przy Flipie :) Historia pokazała, że Flip zapewnia wysoką lokatę, ale jak nie będą próbować czegoś nowego to co z ich rozwojem.
Podium NHK

Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS) - w tym sezonie mogą mieć dużo do powiedzenia. Ich programy stały się bardziej dostosowane do obecnych wymogów. Brzmi to dość nie estetycznie w kontekście łyżwiarstwa, ale niestety tam musi być. Co nie oznacza, że obecny SP i FP stracił na artyzmie, wręcz przeciwnie stał się bardziej jednolity, spójny i taki - muszę to powiedzieć - mniej napuszony.

D.Zhang/H.Zhang
Dan Zhang / Hao Zhang (CHN) - w dwóch zawodach, w których brali udział wydawali się w odbiorze dość niedbali, ale nie na tyle by nie wedrzeć się do czołówki. Może to tylko taki złudzenie, ale liczę, że finał zmobilizuje ich do występu godnego finału.

Narumi Takahashi / Mervin Tran (JPN) - młodziutka ambitna para, szczególnie po Narumi widać, jak mocno chce walczyć o swoje.

M.Duhamel/E.Radford
Meagan Duhamel / Eric Radford (CAN) - Meagan też jest z "tych" wojowniczek, ale nie posiada uroku Narumi. Technicznie mają wszystko dokładnie skalkulowane, więc teraz czekam by przyłożyli się do komponentów.

I znów, jeśli ktoś będzie musiał się wycofać z nadzieją czekają: Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch (CAN), Vera Bazarova / Yuri Larionov (RUS) oraz Wenjing Sui / Cong Han (CHN).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.