czwartek, 1 grudnia 2011

Aliona i Robin najsilniejsi !!!

 Kolejność po programie krótkim, kolejność w programie dowolnym oraz kolejność na podium nie uległa zmianie w konkurencji par sportowych.
Zwycięzcami zostali  Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER) - ich Pina, zawierała:
1) wyrzucany potrójny flip - czyli ich popisowy numer,
2) sekwencję skoków 3T+3T - wykonaną bezbłędnie,
3) imponującą sekwencję spiral, 
4) skok do kombinacji piruetów, już sam poziom 4 mówi sam za siebie, a co dopiero wykonanie, :) tak samo jak element 5) czyli spirala śmierci tyłem zew.
6) nieco trudniejszy mógłby być potrójny Twist, ponieważ sędzia techniczny uznał, że jest to tylko poziom pierwszy, ale za to wykonany na miarę mistrzów, co znalazło odzwierciedlenie w dodatnich punktach. 
7) błąd w 2A - auć!
8)9)11) każde z trzech podnoszeń wykonane pewnie, stabilnie i naturalnie, zostało zaliczone na poziom najwyższy (4), 
10) piruet parowy - pod koniec programu - znów poziom 4 - wykonany w ładnej pozycji, pasujący do charakteru muzyki,
12) ostatni bardzo ryzykowany element bo wykonany pod sam koniec programu to: potrójny wyrzucany Salchow - gdyby tak Aliona upadł, kosztowało by ich to znaczną utratę punktów, a wykonany czysto i pewnie pozwala się cieszyć tryumfem.  

Na poziomie podstawowym program za elementy techniczne uzyskałby 59,34 pkt., ale imponująca prezentacja swych umiejętności pozwoliła uzyskać Alionie i Robinowi aż 70,98 pkt.

Na drugim miejscu pozostali Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS), zaliczając jedynie mały błąd przy wyrzucanym 3Lo. A na trzecim Stefania Berton / Ondrej Hotarek (ITA), którzy mieli więcej błędów, ale i tak jest to dla nich ogromny postęp: bycie na podium zawodów GP :) .

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.