piątek, 10 lutego 2012

Mistrzostwa Patrick'a Chan'a?!

Mistrzostwa Czterech Kontynentów w tym roku odbywają się w Colorado Springs. Najlepsi zawodnicy, z całego świata (oprócz Europejczyków) rywalizują o najcenniejsze trofeum.
W nocy rozpoczęto zmagania konkurencją panów. I jak można się było spodziewać prowadzenie objął Patrick Chan (CAN), drugi jest Takahito Mura (JPN), a trzeci Daisuke Takahashi (JPN)

Patrick Chan miał słaby początek bo ten 4T był rozpaczliwy, jednak sędziowie ulitowali się nie zaliczyli tej dziwnej kraksy jako upadek :). Na jego szczęście 3A oraz kombinacja 3Lz+3T zakończyła się sukcesem. Za swój SP uzyskał aż 87,95 punktów. Na drugim miejscu jest chyba trochę niespodziewanie Takahiko Mura, (piąty zawodnik krajowych mistrzostw), ale jeśli się skacze kombinację 4T+3T oraz 3A czy 3Lz to nie może być inaczej. Tzn. mogło by być gdyby komponenty zostały wyżej ocenione. Bo samą notą techniczną pobija nawet Kanadyjczyka (47,22). W sumie uzbierał 83,44 pkt.

Trzeci jest drugi z Japończyków. Po którym chyba oczekiwana więcej, czyli Daisuke Takahashi. Ten zawodnik przegrał notą techniczną - upadek przy 4T - bo komponentami prawie dorównuje P. Chanowi. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę, na dwa piruety, za które uzyskał poziom 4. W sumie ma 82,59 pkt.Japonia, jednak niema co narzekać bowiem czwarte miejsce również należy do ich reprezentanta. Tatsuki Machida zgromadził 82,37 pkt. Co nie wyklucza go z rywalizacji o podium. Technicznie bardzo silny. W  swym programie krótkim wykonał 3A, 3Lz oraz kombinację 3F+3T. Piruety także nie pozostają bez echa. Piąte miejsce na razie należy do Denis'a Ten'a (KAZ / 77,73). Dopiero szóste i siódme do Amerykaninów Ross'a Miner'a (76,89) i Adam'a Rippona (74,92) (niestety z zawodów wycofał się zwycięzca Mistrzostw Ameryki - Jeremy Abbott). Pod koniec pierwszej dziesiątki uplasowali się Nan Song z Chin (miejsce ósme, 69,34 pkt.), Kevin Reynolds (CAN/68,22). A zamyka ją Jinlin Guan (CHN) z dorobkiem 66,36.

Po szczegółowe wyniki zapraszam TUTAJ.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.