sobota, 25 lutego 2012

Przed Mistrzostwami Świata Juniorów - Pary

Dziś czas na pary, zarówno sportowe jak i taneczne.

W obu konkurencjach mamy bardzo silne obsady (USA, Kanada), czy reprezentacje (Chin, Rosji).


Pary Sportowe

Reprezentacja Chin:

W. Sui / C. Han
Wenjing Sui / Cong Han - o ich osiągnięciach na poziomie juniorów i seniorów można by już pisać i pisać. Na pewno największe (u seniorów) to złoto na Mistrzostwach Czterech Kontynentów, brąz w Finale Grand Prix oraz złoto na zawodach krajowych. Wśród juniorów od dwóch lat cieszą się z zwycięstwa na Mistrzostwach Świata oraz wygraną w finale Junior Grand Prix. Nie dawno zapadli w pamięci po wykonaniu poczwórnego Twistwa oraz poczwórnego wyrzucanego Salchova.

Xiaoyu Yu / Yang Jin - zwycięzcy Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Piąta para Finału Junior Grand Prix. Brali również udział w zawodach seniorów tj. w Cup of China (6 miejsce) oraz Skate Canada (7 miejsce). Yu/Jin zajmują drugie miejsce na krajowych zawodach - również w kategorii seniorów.

Meiyi Li / Bo Jiang - muszą przejść przez eliminacje. Pojawili się na zawodach z cyklu Junior Grand Prix i nawet wygrali w Australii, dzięki czemu w rankingu można ich znaleźć na miejscu 11.

Reprezentacja Rosji:

Ekaterina Petaikina / Maxim Kurdyukov - czwarta para w finale Junior Grand Prix. Para brała udział w zawodach krajowych zarówno w juniorach (miejsce 2) jak i seniorach (miejsce 7).

Vasilina Davankova / Andrei Deputat - pierwsza juniorska para Rosji oraz piąta tzw. seniorska.

Kamila Gainetolinova / Ivan Bich - brązowa juniorska para Rosji. Pojawiła się na Warsaw Cup gdzie również zdobyła brązowy medal.

K. Bobak / I. Beharry
Reprezentacja USA:

Na Mistrzostwa Świata Juniorów jedzie "całe podium" krajowych zawodów. 
Odpowiednio od najlepszych.

Haven Denney / Brandon Frazier - którzy paradoksalnie muszą przejść przez eliminacje.

Britney Simpson / Matthew Blackmer - najbardziej utytułowani ze stawki bo to brązowi medaliście Finału Junior Grand Prix.

Kylie Duarte / Colin Grafton - Junior Grand Prix zakończyli na miejscu 18.

Reprezentacja Kanady:

Katherine Bobak / Ian Beharry - srebrni medaliści Finału JGP oraz złoci medaliści krajowych zawodów Kanady (mowa o juniorach).

Margaret Purdy / Michael Marinaro - wzięli udział w zawodach krajowych już w kategorii seniorów i zajęli miejsce szóste. To druga para z tzw. listy rezerwowej do wejścia do finału JGP.

Hayleigh Bell/ Alistair Sylvester - są to złoci medaliści swojego kraju, ale w kategorii Novice, gdzie uzyskali 118,22 pkt. Jeśli przejdą przez eliminacje będzie to ich debiut w nowej kategorii.

Polska para, która jest w rankingu po Junior Grand Prix czternasta, czyli Magdalena Klatka i Radosław Chruścicki również muszą przejść etap eliminacji. Mam nadzieję, że z sukcesem.

Pary Taneczne
V. Sinitsina / R. Zhiganshin

Reprezentacja Rosji, czyli podium Finału Junior Grand Prix:


Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin - oprócz złota FJGP, jest to najlepsza para Rosji (w kategorii juniorów).

Anna Yanovskaya / Sergei Mozgov - oprócz srebra na FJGP, są to mistrzowie Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich oraz czwarta juniorska para Rosji.

Alexandra Stepanova / Ivan Bukin - brązowa para finału JGP oraz srebrni medaliści Mistrzostw Rosji.

Reprezentacja USA:

Alexandra Aldridge / Daniel Eaton - najlepsza juniorska para USA oraz czwarta para Finału Junior Grand Prix (FJGP).

Lauri Bonacorsi / Travis Mager - srebrni medaliści z Mistrzostw USA oraz pierwsza para z listy rezerwowej wejścia do finału JGP.

Rachel Parsons / Michael Parsons - czwarta para USA oraz czwarta para Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich.

Reprezentacja Kanady:

A. Aldridge / D. Eaton
Nicole Orford / Thomas Williams - wygrali w Australii na zawodach z cyklu Junior Grand Prix i w rezultacie jest to dziesiąta para w rankingu tych zawodów. Wzięli udział w rywalizacji z seniorami na krajowych mistrzostwach i zajęli miejsce szóste.

Andreanna Poulin / Marc - Andre Servant - najlepsza juniorska para Kanady. Tylko raz pojawili się na  zawodach z cyklu JGP.

Reprezentanci Ukrainy:

Mają miejsce na jedną parę, ale za to Maria Nosulina i Evgeni Kholoniuk - to szósta para Finału Junior Grand Prix.

Ponad to możemy także kibicować naszej parze: Natalia Kaliszek i Michał Kaliszek, którzy będą musieli przejść etap eliminacji. Natomiast widziana już na Mistrzostwach Europy (miejsce 14), Estońska para Irina Shtork / Taavin Rand mają zapewniony udział przynajmniej w short dance.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.