środa, 29 lutego 2012

Mistrzostwa Świata Juniorów dzień 1

Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin
Wśród Rosyjskich par tanecznych naturalny porządek świata nie został zachwiany. Na czele są Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin (RUS) z dorobkiem 63.78 pkt. Wśród pięciu obowiązkowych elementów, za trzy z nich uzyskali poziomy 4 (tj. za Twizzle, podnoszenie i pierwszą sekwencje Cha Chy). Drudzy po tej części konkurencji, Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS) - 62.68 - poziomy czwarte uzyskali za cztery elementy oraz poziom trzeci za kroki. Przegrali (można by rzec) głównie notą za komponenty. Natomiast droga do trzeciego miejsca jest niewątpliwie otwarta i duety mają realne szanse na pokonanie Rosyjskiej dominacji. Chociaż na razie na tym miejscu są Anna Yanovskaya / Sergei Mozgov (RUS) z notą - 58.89, którzy za sekwencje Cha Chy mają poziomy trzecie.


Zaraz za najlepszymi (nieco niespodziewanie) jest para Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (FRA) - 58.09 - którzy w rankingu grand Prix są dopiero 13. Ich obowiązkowe sekwencje kroków (cha chy), zostały ocenione na poziom czwarty. Podobnie rzecz się ma w Twizzlach i podnoszeniu. Po dzisiejszym tańcu krótkim udowodnili, że technicznie mogą pokonać parę Rosyjską.

Na piątym miejscu jest najlepsza para Ameryki, (czwarta para Finału Junior Grand Prix) Alexandra Aldridge / Daniel Eaton (USA), głównie z poziomami trzecimi i dorobkiem - 57.76 pkt. Za Amerykanami ulokowały się pary, które dzieli mniej niż półtora punktu, Nicole Orford / Thomas Williams (CAN) - 55.86, Maria Nosulia / Evgeni Kholoniuk (UKR) - 54.91, Lauri Bonacorsi / Travis Mager (USA) - 54.53.

Całość stawki, która zaprezentuje się w tańcu dowolnym (czyli 20) zamykają Białorusini Viktoria Kavaliova / Yurii Bieliaiev (42.04).

Wyniki po SD można sprawdzić TUTAJ 


W parach sportowych znaczące różnice punktowe. Prowadzą Wenjing Sui/Cong Han (CHN) z 59.29 punktami, za nimi ich rodacy Xiaoyu Yu/Yang Jin (CHN/54.72) a na razie na trzeciej pozycji są Ekaterina Petaikina/Maxim Kurdyukov (RUS) - 51.18.

Wenjing Sui/Cong Han
Wenjing Sui/Cong Han (CHN) - zaprezentowali ich bezbłędny American Country. Program z poprawnie wykonanymi elementami skokowymi, został wzmocniony zarówno piruetem, podnoszeniem i spiralą śmierci na poziomie czwartym, a także komponentami, za które uzyskiwali noty w okolicy 7.00. Ich rodacy Xiaoyu Yu/Yang Jin zgromadzili za swój The Nutcracker porównywalną ocenę techniczną (ponadto ich Twist uzyskał poziom 4), jednak komponenty zdobyły maksymalną ocenę 6,00. U trzeciej pary, czyli Ekaterina Petaikina/Maxim Kurdyukov, sędziowie doszukali się niewłaściwej krawędzi w 2Lz oraz słabszego Twista, tylko na poziomie drugim. Natomiast dobrze wykonali pozostałe elementy aż trzy razy pojawił się  poziom czwarty. Tak czy inaczej za swój Muscovites, osiągnęli nowy rekord sezonu.

Z niewielką stratą do miejsca trzeciego, zajmują cztery następne pary. Czyli Haven Denney/Brandon Frazier (USA/50.81), Vasilisa Davankova/Andrei Deputat (RUS/50.50), Katherine Bobak / Ian Beharry (CAN/49.77), Margaret Purdy / Michael Marinaro (CAN/49.51).

Do programu dowolnego przechodzi 16 par. W tym gronie znaleźli się (otwierający już grupę słabszych duetów od miejsca12.) zarówno młodziutcy Kanadyjczycy - Hayleigh Bell/ Alistair Sylvester z notą 42,01 oraz Magdalena Klatka i Radosław Chruścicki (POL) z notą 41.42.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.