czwartek, 1 marca 2012

Mistrzostwa Świata Juniorów dzień 2

Medale dla par sportowych: Wenjing Sui / Cong Han (CHN), Xiaoyu Yu / Yang Jin (CHN) oraz Vasilisa Davankova / Andrei Deputat (RUS).Wenjing Sui/Cong Han (CHN) po raz trzeci Mistrzami Świata Juniorów. 


Ich program dowolny wygrał rywalizację z ilością punktów - 116.40, choć nie obyło się bez błędów. Nie da się pominąć, że The Soul of Flamenco ponownie zawierał poczwórnego twista oraz poczwórnego wyrzucanego Salchowa (choć wyładowanego na dwie nogi). W sumie na zawodach uzyskali 175.69 pkt.

Xiaoyu Yu/Yang Jin (CHN) nie pozwolili odebrać sobie pozycji vice mistrzów i wywalczyli srebrny medal. Za swój solidny Requiem for a Dream, który zwierał m.in sekwencję dwóch podwójnych Axli, czy potrójne wyrzucane skoki (Lo i S), zebrali 112.76 pkt. A konsekwencji 167.48.

Na trzecim miejscu uplasowali się Rosjanie, ale nie ci, którzy zajmowali taką pozycję po SP, tylko Vasilisa Davankova/ Andrei Deputat (RUS). Swój sukces (awans z miejsca piątego), uzyskali dzięki występowi do Romeo i Julii. A właściwie, za kombinację 3T+2T, potrójne wyrzucane skoki (3LoTh,3FTh), czy spirale na poziomie czwartym. Ich nota za FP to 103.16, oraz 153.66 za obie części konkurencji.

Kolejne miejsca to: Czwarte - Haven Denney/Brandon Frazier (USA/150.55), a piąte Margaret Purdy/Michael Marinaro (CAN/141.76). Dopiero na miejscu szóstym są Ekaterina Petaikina / Maxim Kurdyukov (RUS/90.12), którzy zanotowali spadek z miejsca trzeciego, uzyskując w sumie 141.19.
Polski duet Magdalena Klatka / Radosław Chruściński - pozostali na miejscu 13, zdobywając w sumie 118.48 pkt.


Short Panów i najlepsza szóstka:

Joshua Farris (USA)- 75.43 - Clair de Lune
Han Yan (CHN) - 74.88 - Waltz No.2, Dmitri Shostakovitch
Denis Ten (KAZ)- 73.78 - Rachmaninov's Elegie
Jason Brown (USA) - 70.20
Zhan Bush (RUS) - 65.21
He Zhang (CHN - 64.63

Joshua Farris (USA) popisał się pewnym programem, skokami - 3A, 3F+3T, 3Lz oraz piruetami na poziomie czwartym. Han Yan (CHN) zaprezentował ten sam zestaw skoków, ale słabsze piruety. Zabłysną pod względem komponentów osiągając najwyższą notę wśród występujących panów.  Trzeci Denis Ten (KAZ) - skoczył porównywalnie, lecz piruet siadany był zbyt mocno zachwiany i w konsekwencji uzyskał oceny ujemne. To nie zmienia faktu, że Kazach wyprzedza zwycięzcę Junior Grand Prix. Bo pozycja czwarta, Jason'a Brown'a (USA) niestety została uzyskana, przez 2A oraz mieszane poziomy w pozostałych elementach (3 i 4) chociaż za komponenty ma porównywalne noty, co czołówka.

Zhan Bush (RUS)- zawalił początkowe skoki (3A, 3F+3T), a He Zhang (CHN) to co potrafi, wykonał treningowo i solidnie.

Niestety Kamil Dmowski (POL) - nie zakwalifikował się do dalszej gry. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.