środa, 21 marca 2012

Rzut oka na pary sportowe i panie

Dziś przewidywania dotyczą pań i par sportowych. 


Zaczynając od pań reprezentantki trzech kontynentów mają realne szanse na podium. Wg rekordów sezonu najlepszą jest Ashley Wagner (USA). Swój sukces (192,41) zawdzięcza Mistrzostwom 4 Kontynentów, gdzie zdobyła złoto. Podobnie Mao Asada (JPN) swój najlepszy wynik (188,62) osiągnęła na tych samych zawodach, zostając vice mistrzynią. Trzecia ze wspomnianych pań mistrzyni Europy Carolina Kostner (ITA), tzw season best (187,48) wywalczyła w grudniu wygrywając Finał GP.

W tym sezonie nie mały apetyt na medal ma Akiko Suzuki (JPN). Jej rekord to 185,98. W ostatnim czasie nie miałam okazji jej widzieć sądzę, że szykuje nam niespodziankę w postaci jeszcze lepszej formy???

Kolejną kandydatką do wysokich miejsc może być Alena Leonova (RUS) pod warunkiem, że wykona oba programy na miarę swoich możliwości, bo jej rekord to 180,45 pkt., ale wynik z ME zaledwie - 158,78. Podobnie Alissa Czisny (USA) uzyskiwała już 179,15 pkt, ale ostatnie zawody w Hadze uwydatniły problemy skokowe.

Czarnym koniem (nie koniecznie na podium) może okazać się Polina Korobeynikova (RUS), no może wynik nie jest imponujący bo 164,14, ale zapał i umiejętność awansu ma chyba we krwi. Polina by się pokazać będzie musiała przejść etap kwalifikacji.
Do rywalizacji w pierwszej dziesiątce może włączyć się także Elena Gedevanishvili (GEO) z wynikiem 165,93 i brązowym medalem Mistrzostw Europy.
Pary Sportowe.  Prognozy przewidują na czele dwie Ukrainki :) No tak bo duety Aliona Savchenko/Robin Szolkowy (GER) i Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS) prowadzą w "sezonowej" kwalifikacji. Niemiecki duet ma najwyższy rekord - 212,26 i zwycięstwo w Finale Grand Prix. Rosyjski natomiast złoto na ME (pod nieobecność Aliony i Robina), ale rekord niewiele niższy bo - 212,08.

Najbardziej interesujący jest duet Wenjing Sui / Cong Han (CHN). Ich poczwórny wyrzucany skok czy twist, może budzić podziw. Są to zwycięzcy Mistrzostw 4 Kontynentów z rekordem sezonu 201,83. Paradoks polega na tym, że będą musieli przejść etap kwalifikacji, bowiem miejsce liderów z zespole Chińskim mają Qing Pang/Jian Tong - nie widziani w tym sezonie, ale z rekordem życiowym 213,31 i brązowym medalem zeszłorocznych MŚ (204,12).

Pozycję czarnego konia mogą uzyskać inne duety Rosyjskie Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov - ich rekord to 197,84 lub Vera Bazarova / Yuri Larionov z rekordem 193,79 i srebrnym medalem ME.

Na awans na pewno też liczą dwa duety Amerykańskie tj. Caydee Denny / John Coughlin, najlepsi w swoim kraju i vice Mistrzowie 4 Kontynentów z wynikiem 185,42 oraz Mary Beth Marley / Rockne Brubaker z rekordem 178,89 i brązowym medalem Mistrzostw 4 Kontynentów.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.