wtorek, 27 marca 2012

Kto przechodzi dalej....

...czyli runda eliminacyjna.


Pary sportowe
Wenjing Sui / Cong Han (CHN) - okazali się najlepsi w rundzie kwalifikacyjnej. Niespodzianka ?!. Zaprezentowali swój program dowolny w rytmach Flamnco, i tym razem rozpoczynając od potrójnego wyrzucanego Salchowa. Później przyszedł słabszy punkt programu i upadek Sui podczas potrójnego Toe Loopa, ale szybko się zrehabilitowali i reszta programu potoczyła się jak w bajce. Wszystkie elementy poza skokowe otrzymały poziom czwarty. I tak za swój FP uzyskali 116,57 pkt. 
Na drugim miejscu uplasowali się Vanessa James/Morgan Cipres (FRA) z notą 96,48, a na trzecim Mari Vartmann/Aaron van Cleave (GER) - 90,68. Poza takim "mini podium", ale z prawem startu w SP przeszło w sumie osiem par. Ostatnią są Anais Morand / Timothy Leemann (SUI) z notą 73,19 pkt.

Pary Taneczne
Najlepsi byli Rosjanie Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov. To oczywiście było do przewidzenia, że ich runda eliminacyjna to tylko formalność. Za swój FD zdobyli 92,40 pkt. Ich elementy do muzyki Ave Maria - uzyskały poziomy czwarte (za trzy podnoszenia i Twizzle) oraz trzecie za kombinację piruetów i kroków po kole. 
Drudzy już z ogromną stratą, ale prawem by "iść" dalej są Xintong Huang/Xun Zheng (CHN/ 79,69), trzeci Irina Shtork / Taavi Rand (EST/ 79,19).
Dziesięć najlepszych par ma prawo startu, a by przejść do SD trzeba było, uzyskać 70,84 pkt, które należą do Węgrów - Zsuzsanna Nagy / Mate Fejes.
Niestety Polacy - Alexandra Zvirigina / Maciej Bernadowski, choć podwyższyli swój rekord sezonu, zawody zakończyli na rundzie eliminacyjnej (zajęli miejsce 14).

Panie
Pierwsze trzy panie uzyskały noty powyżej 90 punktów. Najlepszą okazała się Jenna McCorkel (GBR). Za Where Have All The Flowers Gone zgromadziła - 95,63 punktów. Zaprezentowała pięć skoków z trzema obrotami (w tym Lutza, Flipa, Toe Loopa, czy Rittbergera) oraz podwójnego Axla w kombinacji z podwójnym Toe Loopem. Drugą jest Elena Leonova (EST/ 92,52), a trzecią Sonia Lafuente (ESP/ 91,84).
Słabszy dzień musiała mieć reprezentantka Rosji Polina Korobeynikova potwierdzony jedynie 81,70 punktami oraz dopiero siódma lokatą.  
Dalej mogło przejść 12 zawodniczek, a ostatnią szczęśliwą jest Lejeanne Marais (RSA) z notą 70,50 punktów.

Panowie
Eliminacje przyniosły nam radość. Najlepszy był Nan Song (CHN), a za nim  Sergei Voronov (RUS) i z nie mniejszym dorobkiem punktów Maciej Cieplucha (POL).
Nan Song za Hungarian Rhapsody zgromadził 130,75 punktów. I już na tym etapie podjął próbę skoków z czterema obrotami, niestety bez powodzenia. To zdecydowanie nie był jego udany występ, wiele błędów dwa upadki, słabe poziomy. Wszystkie mniejsze i większe usterki jednak nie zakłóciły mu zwycięstwa w eliminacjach i drogi do dalszego etapu. Drugi, który przeszedł dalej to Sergei Voronov (RUS) z 128,47 punktami, no i oczywiście Maciej Cieplucha, który skoczył udaną kombinację 3Lz+3T oraz popisał się jeszcze pięcioma potrójnymi skokami. Ba nawet włączył sobie do programu trójkombinację 3Lz+2T+2Lo, za to wszystko uzbierał 126,50 pkt nowy rekord sezonu i prawo by iść dalej. :)
Dwunastym panem, który ma prawo startu w SP jest Alexei Bychanko (ISR) z 108,51 punktami.

Poniżej wyniki ze strony ISU

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.